poster

Fanoušci

 • Velká Británie

  Purely Belter

Komedie / Drama

Velká Británie, 2000, 99 min

Režie:

Mark Herman

Předloha:

Jonathan Tulloch (kniha)

Scénář:

Mark Herman

Kamera:

Andy Collins

Hudba:

Michael Gibbs

Producenti:

Elizabeth Karlsen

Střih:

Michael Ellis

Scénografie:

Don Taylor

Kostýmy:

Jill Taylor
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  ****

  Filmy o fotbalu většinou nezapomenu. Mám ten sport ze všech nejradši a zase těch filmů tolik není. Fanoušky jsem tenkrát, když mi bylo míň než dnes, v televizi viděl, ale zapomněl jsem na název. Nedávno jsem ale na ně znovu narazil, podíval se a po pár minutách si zase vzpomněl. Tenhle film je totiž děsně supr a představuje Anglii z naprosto jinýho hlediska, než na který jsem zvyklý. A k tomu to ještě vypráví tak, že mě to baví a klidně bych si ten film pustil znova. Na jednu stranu je hrozně smutný, ale s obrovským nadhledem. A když je v životě znát nadhled, tak se na všecko kouká o něco líp. Po fanoušcích Arsenálu, Manchestru a Chelsea tu tak máme pro změnu fanoušky Newcastle United, kteří jsou ze všech nejchudší, ale pořád jsou na svůj chlub jasně hrdí.(13.1.2011)

 • Radek99
  ****

  Stejně jako ve vynikajícím Odpískáno se i ve Fanoušcích režiséru Marku Hermenovi daří především navazovat na silnou tradici britské sociální (tragi)komedie, v níž se v mírné nadsázce dostane divákovi filmové exkurze až na úplné sociální dno společnosti. Vynikající film o fenoménu zvaném fotbal, plebejském údělu, Británii odvrácené strany, ukradeném dětství, životních looserech a pomyslných metách jejich životů... Trochu stylizovaná sociologická sonda do světa sociálně vyloučených členů společnosti, akcentovaná dětskou perspektivou hlavních hrdinů a vazbami mezi světem náctiletých a jejich (fotbalových) idolů. Skvěle fungující humor kombinovaný s drsnou realitou života těch méně šťastných. Lidí bez budoucnosti. Lidí z odvrácené strany západního blahobytu. Nenápadný, komorní, ale přesto silný (a překvapivě úsměvný) film...(14.9.2010)

 • MMR
  ***

  Pěkný příběh o dvou mladých fotbalových nadšenců. Reálně vystižené problémy. Koukalo se na to fajn. A te konec - ten mě polechtal, docela vychytané - a s lehkou nadsázkou se dá říci, že výjimečné. Vlastně bez nadsázky dost výjimečné a nepravděpodobné, a přesto vtipné a úsměvné. A bla bla bla, už se v těch řečech ztrácím...(8.12.2013)

 • Bouzy
  ***

  Ke světoznámému sportu jménem "fotbal" si neodmyslitelně vybavím Anglii. Ve filmu je vynikajícím způsobem zobrazena horká anglická ostrovní povaha. Myslím, že v této zemi každý mladý chlapec stráví dětství běháním po zeleném trávníku. Musí to být nádhera od malinka fandit jednomu klubu a jezdit na s nim na zápasy po Anglii.(2.1.2013)

 • ScreamJay
  ***

  No je to zvláštní koktejl moralit, problémů co sužují součastnou společnost a fandovství. Jistý náboj Trainspottingu se v tomhle filmu dá vytušit stejně jako dost neukázněný scénář, který jako by stavěl na principu „tenhle záběr a tahle scéna ujdou, berem!“ Celkově je to dobře zahrané, docela uvěřitelné. I když tolik neštěstí na jednu rodinu, to divák neví kam se citově a názorově vrtnout. Ve vodách součastných teenage o hollywoodské mládeži, kde každý jako by vyšel ze salónu „Dokonalost a krása“ je to ale konečně něco jinýho. Britskej styl je chladnější, přímočařejší a nepojídá ty cukrátka kolem jako u amíků. Pokud bych se řídil televizním programem, pak si nejsem jistý, že tohle je ona avizovaná tragikomedie. Spíš to inkriminuje k rodinnému dramatu. Moto příběhu, že k cíly vede pokaždé nějaká cesta dosáhne zajímavého vyústění, jenže na víc jak 3 hvězdičky to nebude.(24.9.2004)

 • - Gerry McCarten (Chris Beattie) je zarytým fanúšikom Newcastlu United. Chris Beattie je však v skutočnosti fanúšikom Sunderlandu. (U_S_O)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Scarica APK | Comédie Dramatique | I Kill Giants (2018)