poster

Lví král 2: Simbův příběh

 • Česko

  Lví král 2: Simbova pýcha

 • USA

  The Lion King 2: Simba's Pride

 • USA

  The Lion King II: Simba's Pride

 • Slovensko

  Leví kráľ: Simbova pýcha

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Muzikál

USA / Austrálie, 1998, 81 min

 • Adam Bernau
  *

  Po zhlédnutí prvního Lvího krále by mě nenapadlo, že budu na ten nejapný kýč vzpomínat s dojetím. Ale pokračování s novou generací, s nímž přišli noví autoři, je kýč tak obludný, že vzpomínám. Navíc to nejobludnější je zde realizováno skrze zprzněnou postavu opičáka-šamana Rafikiho, která jediná měla v prvém díle nějakou úroveň. Hvězdička opět pro Kiaru Johanku.(12.3.2015)

 • JohnMiller
  **

  Tak v mojich očiach sa pokračovanie Lion King nechytá na svojho predchodcu. Nie je to ani len decentné pokračovanie. Zbytočnosť ako delo, no nečudo.... Tvorcovia veru pred touto a po tejto snímke veľa kvalitných animákov nenatočili. Sústredovali sa na pokračovania úspešných animákov. No a tie, rovnako ako v tomto prípade, iba "sprznili" predlohu. Netvrdím, že ide o úplné "videosmeti" No jednotka patrí k tomu najlepšiemu čo animovaný film stvoril, a to si zaslúžilo viac ako toto.(7.11.2018)

 • iamek
  ***

  Skvělé pokračování legendárního prvního dílu. Samozřejmě druhý díl není tak kvalitní jako předchozí díl, ale u dvojky se nebudete nudit a druhý díl Lvího krále vám dokáže vykouzlit úsměv na rtech. O humor celých 80 minut se především stará Timon a Pumba. Jejich hlášky nemají prostě chybu a celý film docela slušně táhnou.(21.3.2009)

 • Bonty
  ****

  Prvné jsem zkouknul druhý díl, ktrerý mě donutil se podívat na první díl. "Simbův příběh" je spíše taková romantická předělávka Romea a Julie (samozřejmě s mírou, myšleno na děti ;-)). Sice o hodně slabší, než první díl, ale já jej neprozíval. Možná jen škoda, že se hudby neujal znova Hans Zimmer. 4/5 --- (72%) ---(21.5.2016)

 • Wheelcrusher
  *****

  SCAR NEDOKÁZAL UNIKNOUT SVÉMU OSUDU... klíčem ke skutečný dospělosti je zůstat věčnym děckem! Dokavaď neuhyne pseudointelekt a nedovedete ocenit hloubku i tohodle filmu, kterej odkazuje na milosrdnost reinskarnace. Nicméně o tři roky později pokryl myšlenky "nového věku" z dvojiček prach a já se k těmhle osvíceneckej'm animáčům dokopal ještě daleko dýl. Byť ve správnej čas, protože myslet si, že snad něco mohlo dopadnout jináč než dopadlo je nebezpečně hloupý. Mustafa mi z noční oblohy prej davá zapravdu;)(27.3.2015)

 • - Syn Ziry a kamarád Scara z Lvího krále se jmenuje Kovu, což ve svahilštině znamená "jizva", stejně jako Scar (Kovu a Scar přesto nejsou v žádném příbuzenském vztahu). "Zira" znamená "nenávist" a jméno jejího nešťastného staršího syna "Nuka" znamená "zápach". (HappySmile)

 • - Simbova dcera se původně jmenovala Aisha, nicméně Disney její jméno změnil poté, co zjistil, že stejně se jmenuje žlutá strážkyně ze seriálu Strážci vesmíru. (HappySmile)

 • - Lví řev použitý ve filmu je ve skutečnosti řev tygří. Lví řev není tak silný. (Matros)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Bloons TD 6 1.6 modded apk | Yamla Pagla Deewana Phir Se Movie Free Download HD Cam Download Yamla Pagla Deewana Phir Se in HD Cam 720p (704 MB)↓   Yamla Pagla Deewana Phir Se Movie Free Download HD .The much-awaited sunny Deol, bobby Deol Furthermore Dharmendra film Yamla Pagla Deewana Phir se need At long last hit the enormous screen. The third novel into a film in the Yamla Pagla Deewana need been garnering exactly a touch from ... | CSI: Cyber