poster

Řekni cokoliv...

 • USA

  Say Anything...

 • Slovensko

  Povedz niečo...

Drama / Romantický / Komedie

USA, 1989, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • viperblade
  *****

  Je to stejný případ, jako u novějšího It's Kind of a Funny Story. Kdybych to viděl za rok, dva, tak by mě to (pravděpodobně) nezasáhlo tolik, jako se stalo teď (student těsně před maturitou). Say Anything… je film, který rozumí mysli mladého člověka a ukazuje nám, že za těch dvacet a něco let se moc nezměnilo. Stále jsou zde mladí, kteří jsou předurčeni k něčemu většímu a stále jsou zde tací, kteří ještě nevědí, co si zvolit. Scéna s rádiem je dnes kultovní, stejně jako tenhle film (minimálně v Americe, zde je poměrně neznámý). Kvůli důvodům výše musím dát plný počet.(9.4.2011)

 • PavelZava
  ****

  Zajímavě zpracované, žádná laciná romantika. Zvláštní je, jak někteří rodiče si myslí, že potenciální partneři jejich dětí, nejsou pro jejich děti dost dobří, ale kolikrát sami nejsou bůhvíco, často horší lidi. Pokud je k dispozici jeden rodič je to celé na druhou. Otec vysvětluje dceři, jak její vztah bude pokračovat. : Ty se zapojíš do mezinárodního výzkumu a on bude mlátit někde do pytle. Byla to zvláštní romantika, takže jednu dobrou na závěr : Dala mi pero, já jí dal srdce a ona pero. (11.12.2011)

 • blackJag
  ***

  Filmařská prvotina (režijní i scenáristická) Camerona Crowea, v kontextu jeho dalších prací celkem solidně určující (téma jako konfrontace lidských ambicí s realitou nebo místo určení: Seattle), přesto ještě nedoladěná a lehce naivní. Cusack si tu dal roli, jakých ještě pěknou řádku nasbíral a je vtipné, že jeho filmovou sestru ztvárnila jeho skutečná sestra Joan. Cusackova postava se ve filmu zabývá kickboxem (také vtipné, už ale nechtěným způsobem) a v jedné scéně si jeho sparring partnera zahrála pozdější krátkodobá béčková hvězdička Don 'The Dragon' Wilson (série BLOODFIST I. - VIII., svého času bodovala ještě na VHS také u nás) a tento film se tak stal první položkou jeho kvalitativně rozkolísané (mírně řečeno) filmografie. 60%(22.11.2011)

 • ScarPoul
  ***

  Film, ktorý vám ulahodí podstatne viacej ak si ho pozriete v správnom čase. Jeden z tých filmov, ktoré sa hrajú na úprimnosť, a ktorým sa to dá aj veriť. Crowe si zvolil predsa len trochu všednejšiu tému na svoj debut, v ktorej sa ale objavili všetky prvky, ktoré bude neskôr používať a ktoré ho rozhodne radia k veľmi zaujímavým americkým režisérom. Láska k dievčaťu, rozhodovanie sa čo so svojím životom, po strednej škole. Myslím si, že tá téma je väčšine ľudí veľmi známa. Troška my vadila druhá dejová línia a to vzťah hlavnej hrdinky s otcom, ktorý trocha spomaloval vzťah ústrednej dvojice, ktorá filmu zabezpečila pár silným miest. Státie pod oknom s rádiom na pozadí piesne in your eyes je nezabudnuteľné. Herci sú veľmi príjemný. Aj hlavný aj vedľajší. Páči sa mi ako Crowe strieda scény, aké dejové prechody používa a aké prostredie využíva k tomu aby porozprával všedný príbeh po svojom. Rozhodne jeden z filmov, ktoré sa dajú pozrieť viac krát. Len ako vravím, ak vystihnete správny moment, môže to byť jeden z tých filmov, ktoré si vás získajú a nepustia.(14.5.2011)

 • zahadum
  ****

  Ach tie zlaté roky osemdesiate ... kde sa sa pominuli ? kde ste nechali tú naivitu tak krásnu a tak vzdialenú ... Výborný Cusack hrá sám seba....sympaťáka a dobráka od kosti ktorý pomúti hlavu školskej talentovanej krásky ( vzácna kombinácia hehe ) a obaja si pozmenia život ..film je stará dobrá škola teen filmov éry kedy to všetko bolo tak sladké a tak jednoducho stvárnené....zároveň však slušne a bez vulgarizmov ...(9.4.2012)

 • - Původně měl film režírovat Lawrence Kasdan. (Pumiiix)

 • - John Cusack v tomto filmu hraje bratra své skutečné sestry, Joan Cusackové. (Ištván87)

 • - Bebe Neuwirth v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Download | AMC Security patched apk free download | Donna (1)