poster

Ten nejlepší

 • USA

  Men of Honor

 • Slovensko

  Ten najlepší

 • Velká Británie

  Men of Honor

Drama / Životopisný

USA, 2000, 129 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hal_Moore
  ***

  Zajímavý pohled na život Carla Brasheara, který to v něm určitě neměl lehké. Narodil se do rasistické povrchní ameriky let předválečných, kde devadesát procent američanů bylo rasisty jako poleno a se zbylými deseti procenty bylo nakládáno téměř jako s černochy. Název celého snímku Ten nejlepší nevystihuje samotné kvality filmu, ale hlavní postavu, který opravdu působí jako ten nejlepší ze všech, jako člověk, který v životě ani jednou nechyboval. To zní trochu nerealisticky, sice je film založen na životě skutečného Carla Brasheara, těžko ale uvěřit tomu, že se všechno odehrálo tak jako ve filmu. Cuba Gooding Jr. se hodně snaží ze sebe vytáhnout životní výkon, což se mu však nedaří a pro mě tak jeho životní rolí zůstává Frank Sachs z Lepší už to nebude. Bobby De Niro už hraje to svoje a na všechny ostatní to bohatě stačí. Zbytek herecké sestavy je trochu vyšachován díky tomu, že film se až příliš drží jediné postavy, moc to ale nezamrzí neboť ostatní herci ani za tu zmínku nestojí. Čekal jsem něco lepšího, něco ve stylu Annapolis. Ten je však o třídu výše, bohužel.(24.3.2009)

 • lennyd
  ****

  Už když byl Carl (Cuba Gooding jr.) malej kluk, jeho otec mu říkával - "Nikdy se nevzdávej, vždy běž za svým cílem". A i když doba nebyla námořníkům černé pleti nikterak nakloněna, svým sebezapřením šel Carl den za dnem za svým cílem - ať už to bylo na průzkumné lodi, výcvikovém středisku nebo v osobním životě. Svojí snahou dokázal přesvědčit i velmi skeptického velitele výcvikového střediska, Billyho Sundaye (Robert DeNiro), že barva pleti je až to poslední, co je v životě důležité ... Jasně, můžeme se jen dohadovat jak moc film odráží skutečný život Carla Brasheara, a kolik je jen výmyslel filmařů pro zatraktivnění snímku. Nicméně v základních rysech to sedí, a tak můžeme klidně nadávat na spoustu klišoidních scén a vlající americká vlajka tu nebyla tolik vidět snad jen proto, že z velké části se film odehrává pod vodní hladinou - nicméně takto to bylo a to je fakt. Více než Cuba Gooding jr. v hlavní roli mne ale zaujala postava Billyho Sundaye v podání Roberta De Nira - pan herec Robert De Niro zase jednou dokázal, jak výtečným hercem je. Celkově se mi Men of Honor (Ten nejlepší? kdo to probůh vymyslel) líbil, a klidně se na něj podívám znovu...(14.1.2011)

 • Sany33
  ****

  Silné životné príbehy o tom, ako sa černoškovia snažia presadiť v bielom svete sme už videli miliónkrát. A aj po milión prvý raz to vo mne zanechalo silný pocit. Keď som si predstavil, že tohto osudom bičovaného černocha bude hrať Gooding jr. išlo ma rozhodiť. Ako mohli takého klauna postaviť pred herecké eso akým je De Niro? ale obavy sa našťastie nenaplnili a Cubík sa mi tam dokonalo napasoval. Perfektné bolo ako, keď už si každý jeden divák myslel, že je film na svojom konci vďaka prechodu minulosť budúcnosť a ukončeniu hlavnej dejovej linky. Produkcia zasadila nášmu malému černoškovy ešte jednu zdrvujúcu ranu... s ktorej mu nepomohol nikto iný ako jeho obľúbený generál De Niro. A to bol jeho posledný dobrý skutok pre černošskú komunitu v tomto filme. Tým pádom má film hneď dvojitý Happy Ending čo je celkom super. Jediné čo som nehodnotil kladne bolo to, že som sa nedonútil plakať aj pri dosť dojímavých scénach. Asi som bol v rozpoložení, ktoré mi to neumožňovalo. 80%(16.12.2014)

 • JohnSmith
  **

  Filmy podle skutečných událostí mám rád. Mám rád i De Nira a dokážu skousnout Goodinga. Jenže tenhle příběh je jako okopírovaný ze spousty jiných příběhů. Pohádka o chudém černém námořníkovi co se dostal až na vrchol. Ta samá klišé jako v podobných filmech.Všichni jsou proti němu a nakonec ho všichni ti správní američtí hoši plácají po ramenou. Problémem filmu je i to,že Tillman nedokázal dát filmu patřičné tempo a napětí.(25.4.2010)

 • Rodriguez
  ****

  Výborně zpracované, hlavně když hlavní hrdina zachrání muže na palubě, sám málem příjde o nohu (i když později si ji nechá amputovat) a na koci filmu dokáže u posuzovacího soudu, že je pořád schopen vykonávat potápěčskou práci. Pravda je, že se mě tenhle snímek velice hluboce dotkl a proto nekompromisně 4*hvězdičky.(17.5.2008)

 • - Carl Brashear se během svého života třikrát oženil a i třikrát rozvedl a z těchto tří manželství měl 4 děti - Shazanta, DaWayna, Phillipa a Patricka. (Posheidon)

 • - Synovec Carla Brasheara Donald je hokejistou týmu NHL Washington Capitals. (duklak2)

 • - Carl Brashear sloužil půl roku v námořním doprovodu prezidenta Eisenhowera. (duklak2)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Lynyrd Skynyrd | Engenharia | Into the Badlands 3ª Temporada (2018) Torrent – WEB-DL 720p e 1080p Dublado / Dual Áudio e Legendado Download