Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bigfuckman
  *****

  Takhle parádně skloubené drama s komedii a jako bonbónek geniální hudba od Vladimíra Cosmy to jsou Uprchlíci. Nádherně se zde prolíná těžká životní situace ovdovělého Francoa a čerstvě propuštěného, sobeckého Lucase. Tyhle 2 absolutně protipólné osoby spojí roztomiloučká němá Jean. A je tu nádherný film plný emocí.(19.3.2009)

 • B!shop
  ****

  Vyborna francouzska komedie, Veber proste tenhle typ filmu fakt umi. Pierre Richard i Gérard Depardieu jsou vynikajici dvojice, Richard je tak uzasnej ubozak, ze se to jen tak nevidi a Depardiemu drsnak taky sednul. Sice jsem se skutecne zasmal jen parkrat, ale presto se na to moc pekne koukalo. Skoda, ze se to ke konci zacne moc tocit okolo ty maly holky, pak uz to tak zabavny neni. Nicmene Veber dobre skloubil krimi, komedii a dojak. I kdyz to kvalit nejlepsich francouzskejch komedii nedosahuje, porad to je nadprumerna zabava.(31.7.2005)

 • gizi
  ****

  Veber si drží vysoký standard úrovně komedií a platí to i pro tento film. Celkově sice filmu chybí trochu víc spádu a trochu víc hlášek, hraje možná trochu víc na city, než je zvykem, ale i tak se film dá sledovat opakovaně. 75% (27.12.2009). A opakovaně jsem se podíval 3.6.2012 a hodnocení možná i zvednu na 80%. Potřetí se dobře bavil na 75% 6.2.2015.(27.12.2009)

 • jarkolar
  *****

  Příjemné, vtipné ... Pro mě jedna z nejoblíbenějších rolí Gerarda Depardieho. Jediné co mi nesedlo byla ta malá holka ... já sice obecně děti moc rád ve filmech nemám a hlavnš ty "divný a střelený", ale tahle mi vadila ještě trochu přes rámec, přišla mi úplně mimo a já jsem jí prostě nic nevěřil... trochu mi srážela celkovej dojem ale pořád nemůžu dát nic než *****, už kvůli tomu, že dobrých komedií je jako šafránu.(6.5.2012)

 • tomtomtoma
  ****

  Příjemně svižná a napínavá komedie o marném pokusu propuštěného lupiče Jeana Lucase (už více kulatější Gérard Depardieu) o normální cestu. Do cesty se mu připlete neschopný zoufalec Francois Pignon (Pierre Richard), kterého k lupičství přitáhne nezaměstnanost a touha po lepším životě pro jeho dcerku Jeanne (Anais Bret). A tak začínají honičky, hádky, rvačky, střílečky, vloupačky únos, kde Lucas zahraňuje zadek Pignonovi. V patách je jim nevěřící komisař Duroc (Maurice Barrier) a nejvtipnější je setkání se senilním zvěrolékařem Martinem (dobrý Jean Carmet). Příjemná zábava, která přihmuřuje oči nad zločinem páchaným ze zoufalství nezaměsnanosti a ve prospěch malé dívenky, ve kterém ale nedochází k žádným brutalitám.(23.8.2010)

 • - Gérard Depardieu a Pierre Richard si společně pod stejnými filmovými jmény Jean Lucas a Francoa Pignon zahráli také o 3 roky dříve ve filmu Otec & otec (1983). (Skarface)

 • - Po filmu Kopyto (1981) se jedná již o druhý snímek, ve kterém postava Pierra Richarda neúmyslně postřelí Gérarda Depardieho do nohy. (jarkolar)

 • - Snímka Utečenci bola natáčaná vo francúzskom meste Bordeaux. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Infinity Challenge Ep.552 | Lucas Miller | 24-Piece Pro Makeup Brush Set Complete Cosmetic Set plus Pink Leather Pouch