poster

Červánková královna (TV film)

Pohádka

Československo, 1982, 57 min

 • blackrain
  ***

  Jako malou holčičku mě ta zlá královna děsila a její masožravka taky, takže jsem jim něpřála dobrý konec. Dnes jim oběma přeju to samé. Od té doby mám zvláštní respekt k masožravým rostlinám.Také to byla poslední pohádka, kde jsem mohla vidět Magdalenu Bičíkovou jako princeznu. Ladislavu Mrkvičkovi role blázna pěkně sedla. Hezky zpíval. Vždycky si při sledování pohádky pobrukuju s ním.(4.7.2016)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Ženy se často musí rozhodnout, zda budou mít kariéru nebo rodinu, nebo to není věc volního rozhodnutí. Královna neměla vlastní děti a ještě ji chtěli připravit o její vladařskou kariéru a kvůli komu? Kvůli sice hezké, ale přeci jen hodně slaboduché a ušišlané princezně. Koho by tohle neurazilo? Královna se logicky rozhodla s tím něco udělat a nebýt vřelých sympatií, které vzbuzovali král s šaškem, tak by člověk charismatické královně přál, aby ve svých intrikách byla úspěšná. Vzhledem k závěru se nabízí logická otázka - čí loutka tedy byla královna?(3.2.2014)

 • Danulinda
  **

  Možná bych dal i o půl hvězdy více, ale ty promítané "venkovní" kulisy jsou velmi špatné a hodně kazí dojem většiny záběrů. Myslím, že by bylo mnohem lepší využít kulisy postavené, nebo některé scény odehrát kdekoliv v lese. Slabší průměr, který neurazí, ale svým zcela neakčním projevem ani nenadchne. P. S. Příliš nosový hlas hlavní představitelky Magdalenky působí dojmem, že má problémy s ústrojím krčním či nosním, přičemž její písmeno "L" je také občas mírně šlapající si na jazyk.(7.4.2010)

 • Azurka
  *****

  Pro mě tato pohádku představuje krásnou nostalgickou vzpomínku, Pohádky jsou hlavně pro děti a mě jako malé se tato televizní pohádka moc líbila. Jasně určené zlo a dobro, hrůzu budící květina vypěstovaná z královniny krve, nezapomenutelná hudba. I dnes se ráda na tuto pohádku podívám a dovedu odpustit promítané pozadí "chudost" interiérů. Mám ráda i rozhlasovou úpravu v obdobném hereckém obsazení.(22.7.2011)

 • Pitryx
  *

  Ale jo, dalo se to. Sice mne to nebavilo kvůli Magdě Bičíkové, ale nakonec jsem si na ni zvykl. Že by to byla věc pro děti, nevím, nenudily by se u toho? Ono je to takové depresivní, ani špetka náznaku nějakého veselí. I ta svatba stojí za... ehm, stojí za nic. Takže dám těch deset + deset za hezkou písničku a hudbu Angela Michajlova.(24.1.2019)

 • - Podle stejného scénáře vznikla v roce 1983 v režii Karla Weinlicha i rozhlasová pohádka "Hadrnička". (Miggi90)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Atividade Paranormal: Dimensão Fantasma (Paranormal Activity: The Ghost Dimension) 2015 | Luke Hemsworth | Adobe Photoshop Lightroom Classic CC 2019 8.1.0 [x64] (2018) PC | RePack by KpoJIuK