poster

Svoji

 • Rusko

  Svoi

 • Rusko

  Свои

Akční / Drama / Válečný

Rusko, 2004, 111 min

 • gogo76
  ****

  "Háá, teraz máme guľomet a s guľometom sa dostaneme kam budeme chcieť..." Veľmi zaujímavý príbeh utečencov v Ruskom podaní. Akčný je iba úvod, potom je film komornejšie ladený , ale vôbec nie nudný. Mnohé zvraty v príbehu dosť pomáhajú film gradovať a výborné dialógy sú v mnhom i poučné, ako napr. ten, kde sa dozvieme prečo toľko Rusov pomáha Nemcom. (pretože majú dobrú pamäť...) Sem tam preletí i dobrý vtip (hande hoch!!!), alebo spev na motorke v trojici, ale to je skôr výnimka, je to v prvom rade dráma. Z postáv najviac zaujme "Báťa"- otec a starosta "derevni", ktorý musí voliť rozhodnutia a často voliť menšie zlo. F. Bondarčuka som takmer nespoznal a jeho meno na prvom mieste v titulkoch je blbosť, pretože tu hrá iba vedľajšiu postavu. Atmosférou mi film dosť pripomínal poľský film Róza aj keď toto je o inom. Pochváliť musím skvelú hudbu, zvlášť scéna po záverečnom atentáte na policajta, po ktorom znie nádherná hudba s ženským vokálom. Film stojí za to vidieť a ten soundtrack by som bral hneď. 80%.(18.2.2014)

 • Malarkey
  ****

  Občas je dobré dát na něčí doporučení. K tomuto filmu bez možnosti sehnání českých titulků bych se totiž jinak asi ani nedostal. Nicméně je zajímavé se zamyslet nad tím, jaké válečné filmy Sověti točili tenkrát a jaké válečné filmy Rusové točí dnes. Nechci tím říct, že je to diametrálně odlišné, jen si myslím, že dnes si Rusové přeci jen dají záležet i nad scénářem. Technické zpracování je totiž super a samotný filtr na kameře mě přesvědčil o tom, že v té ponuré době opravdu jsem a když na scéně byl tank, tak jsem byl v absolutním napětí. Na Rusi hodně slušný válečňák, který by si rozhodně zasloužil větší pozornost i za hranici ruského baribala.(7.2.2019)

 • dezorz
  ***

  je pravda, ze v porovnani s velkofilmo 9 rota je Svoi prijemnycm ruskym indie art filmom. je vsak tiez pravda, ze v porovnani s kvalitnymi artfilmami je to menej vydareny pokus priblizit vojnu z tej menej oslavnej, ludsky zlyhavajucej stranky. mne osobne naviac vadi nasilny vizual, ubranie satruacie vo vacsine farieb a prisilny kontrast jasovych urovni, ktore maju filmu dodat historickyverny look.(22.11.2005)

 • Big Bear
  ****

  No, včera Stalingrad, dneska další ruská věc ze které se vyklubala pěkná laskonka... Obsah je celkem slušně popsán andykovacem, takže k němu netřeba více dodávat - snad jedině konec :-). A věřte, že do poslední chvíle nebudete vědět jak starosta vyřeší vydírání ze strany velitele místní policie, své vlastenectví, lásku ke svým dětem a fakt, že ukrýval a živil tři zprchlé ruské vojáky. Ve filmu dojde na pár bojových scén, ale spíše je to takové typicky ruské podzimní drama, kdy z těch bažin, rozmoklých čvachtajících luk a cest a pohledu na bosé nohy aktérů člověka samotného záblo... Před nedávnem jsem viděl film také ruský film a také z druhé světové a také z jedné ,,děrevni'' Franz a Polina a působil na mne úplně stajně.. Tento film byl úžasný i v detailech, které lze nepostřehnout, ale při podrobnějším dívání neuniknou... Byla to hlavně vesnička s policejní jednotkou, kudy si to štrádoval mužik louskající slunečnicová semínka co měl v hrsti zabraný kamerou jen letmo (kdo něco ví o východní frontě, jistě mi dá se slunečnicemi za pravdu), dále to byl německý náklaďák vezoucí čerstvě odvedené vojáky wermachtu, kteří si z korby udiveně prohlíželi tu podivnou a zaostalou zemi, kam je Vůdce poslal... ženy v šátcích, děduškové s dlouhými vousy, povozy a rozbahněné cesty... a místní si zase prohlíželi ty podivné nové vládce s dokonalou technikou a uniformách v barvě polní šedi... copak přináší? Nový řád, po zvěrstvech dvacátých let? Nebo smrt a zkázu? To vše tvůrci zahalili do filtrů zvýrazňujících okrové a hnědé barvy, takž snímek získal opravdu rtro nádech. Některé scény byly díky tomu přesvícené což působilo nesmírně autentycky... Jakoby jste se dívali na starou kolorovanou pohlednici, ale né z druhé světové, ale z první války... Tak mi to připadalo. Dávám 4 zlaté carské mince. * * * *(24.10.2014)

 • Radko
  ***

  Obrazovo výrazne štylizovaný snímok je zasadený do prostredia druhej svetovej vojny. Tentoraz nejde o typ hurávlasteneckého sovietskeho vojnového filmu, aké boli v ZSSR za komunizmu točené na bežiacom páse. Tento ponúka viacrozmernejší zážitok. Trojica utečencov z vojnového zajatia sa ocitá v dedine nachádzajúcej sa na nepriateľskej strane frontu. Je nútená sa skrývať v stodole, pričom jej spojením s vonkajším svetom je muž, o ktorého postoji k fašistom nie sú utečenci celkom presvedčení. Zrnitá rozostrená kamera, farebné ladenie (použitá metóda odfarbeného farebného filmu) a naturalistické bojové scény čiastočne pripomenú úvodné scény Spielbergovho Zachráňte vojaka Ryana. Režisér Dmitrij Meschijev natočil vojnový spektákel, ktorý jednoznačne neheroizuje ruských vojakov ale naopak vytvára z nich uveriteľné, životné postavy. Film sa stal trhákom počas MFF Moskva 2004 a taktiež získal hlavnú cenu Zlatého svätého Grigorija a cenu za najlepšiu réžiu.(26.1.2005)

 • - Film prekvapí hlavne autentickou technikou - československým Ľahkým tankom LT-38 v nemeckej kamufláži, ďalej nemeckým stredným tankom PzKpfwIII a pásovým vozidlom pechoty SdKfz 251/1. (andykovac)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
x particles 3.5 | Scarica APK | Shaun Parker