poster

Poseidon

 • USA

  Poseidon

 • Slovensko

  Poseidon

 • Velká Británie

  Poseidon

Katastrofický / Drama / Dobrodružný

USA, 2006, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  **

  Dětská ručička odtahující šroub krytu ventilace, chutný Kurt Russell s octem a cibulí a jistota, že přežijí jen ti krásní - v slané vodě s oblibou naložený námořník Petersen dostal nejspíš režisérské kurděje.. Poseidon sice letí jako vystřelené torpédo, ale občas jsem měl pocit, že v něm chybí kusy scén a navíc ty na kupu vršící se nesmysly donutí nejednoho alespoň trochu náročnějšího diváka mlátit v zoufalství hlavou o kýl. Kde byl Harrison Ford z Air Force One, aby točící se lodní šrouby překousl svým pevným prezidentským chrupem..?(18.11.2009)

 • T2
  *

  " Wolfgang Petersen rázne klope na dvere už skoro zabudnutých teraz už len B-éčkarov ako Jan De Bont, Renny Harlin, John McTiernan, ... stačí mu už len otvoriť , ale čo to vidím ... prosím potlesk je už tam, BRAVO!!! Majstre. " Petersen je asi najznámejší Nemecký režisér preslávený hlavne vďaka Nekonečnému príbehu a Ponorke, nuž a po tejto snímke by sa mal zakopať od hanby pod zem. Už pri Tróji bolo cítiť že takéto veľkorozpočtové projekty sú pre ňho ťažko zvládnuteľné, neviem čo sa v hlavách producentov pri výbere režisérov rodí ale vidím že z väčšia strieľajú od brucha a dávajú "vyhodené" peniaze do takýchto katastrofických(doslovne) filmov. Tu je cítiť plnohodnotná komercia (vidina len veľkých ziskov) bez akéhokoľvek záujmu vykresať z filmu aspoň malú drámu aby mal človek aspoň špetku ľútosti nad ľuďmi zasiahnutými námornou tragédiou. Takto priamočiary príbeh s plochosťou ako sa patrí, by napísalo aj sedem ročné decko! Film má určieté základné body Dokonalej búrky (2000) vlna - prevrátená loď, tam ale na šťastie pod Petersonovím vedením ešte vznikol solídne spracovaný dramatický príbeh ťahaný hercami ako George Clooney a Mark Wahlberg, v Poseidone už nefunguje absolútne nič, vrátane trikov vyznievajúcich do prázdna - teda sú bezúčelne až nudia,(po polhodinke filmu som už nemohol kľukne sedieť a až do konca som sa mrvil aj keď na pohodlnej sedačke). Herci hrajú alebo skôr zabávajú svojimi výkonmi - komedianti jedni. Top scéna - keď kamera sleduje námorníka s ďalekohľadom ako pozerá na blížiacu sa vlnu, a trošku aj prevrátenie lode. ( za ten rozpočet to je veľmi málo ) ║Rozpočet $160miliónovTržby USA $60,674,817Tržby Celosvetovo $181,674,817Tržby za predaj DVD v USA $19,722,086 //počet predaných kusov 1,195,327║ pekná suma sa utopila na tomto projekte /videl v kine: 20%/(29.12.2007)

 • Lateef
  ***

  Petersenova předělávka staršího Dobrodružství Poseidonu se nezdržuje žádnými vysvětlivkami a nuancemi a hned v první minutě nám velice působivě předvede zaoceánskou loď v celé její kráse...hlavní postavy se skoro nestihnou představit a už Poseidonu "gratuluje" k Novému roku obří vlna...vzápětí na to se již vyčleňuje skupinka zoufalců, jenž hodlají o svůj osud bojovat a pak už jen následuje cesta polorozpadlou lodí tak, aby na předem určených lokacích docházelo k úmrtím předem určených lidí...Připadá mi to jako nějaká hra, kde banda přeživších přechází z jednoho levelu do druhého, přičemž v každém jeden z nich zařve...né, že by některé scény nebyly dostatečně působivé(průlez výtahovou šachtou či klaustrofobické protahování se servisním průduchem mají svou atmosféru), ale skutečně několik minut dopředu odhadnete, kdo se zrovna bude poroučet k Pánu...neskutečně klišovité a otřepané dialogy Vás nutí křoupat popcorn s dokořán otevřenou pusou(to abyste ty slinty přehlušili)...herecké výkony jsou průměrné, Kurt Russell se bezvadně cuká, když stojí tváří v tvář nebeské bráně...možná se ptáte, kam se podělo těch 160 miliónů rozpočtu, ale ono tu pořád něco vybuchuje nebo zaplavuje vodou a protože se to děje celkem efektně, tipuju, že většina rozpočtu padla na digitální triky(zmíněná úvodní scéna je fakt suprová, převrácení lodi taky good)...Je škoda, že film je zhuštěný do 88! minut, protože nebyl např. vůbec čas na důkladnější představení hlavních postav, takže je Vám v podstatě jedno, kdo natáhne brka...oproti tomu ale je dynamický a rychlý a skončí dřív než se začnete poprvé nudit. 160 miliónů dolarů(rozpočet)/181,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(21.10.2006)

 • Hitman_47
  ***

  Kdyby se nekonal nelogický a klasicky vyklišovaný závěr, tak bych byl ochoten jít až na 4...ale pardon, ten závěr musel scénárista napsat nejspíš přímo na place, kdy už všechny ostatní scény byly dotočené...nebo jinak nevim. Takové, nebojím se říct, pyčoviny, které se děly v posledních asi 20 minutách bych do filmu nedal, ani po amputaci poloviny mozku.(6.8.2006)

 • Shit
  ***

  Porovnávání s předchozím poseidonem nemá ani cenu, protože mu nešahá ani po kotníky, ale nakonec to dopadlo líp něž jsem čekal. Příběh je myslim si už dost známej a tak nebylo moc těžký uhádnout jak se to bude asi vyvýjet, ale potěší, že Wolfgagn Petersen se striktně nedržel známýho příběhu, ale tu a tam to pozměnil, ale podsatat příběhu zůstala stejná. Velkej rozdíl je samozřejmě v tricích, ty jsou skvělý, možná ta velká vlna mohla být jěště lepší, ale všechno ostatní už je zvládnutý dobře. Triky rozhodně problémem nejsou, to se ovšem už nedá říct o postavách ty mi dělaly největší problémy, všichni chlapi jsou neskutečný hrdinové a kruťáci, králem mezi nima je Josh Lucas. Při těch jeho hrdinských kouscích jsem sebou malem seknul, nebojim se ho označit za největšího trapáka filmu, trošku lepším dojmem na mě působil Kurt Roussell, sice taky hrdina, ale v jeho roli se to dalo ještě jakž takž pochopit a nebilo to tolik do očí jako u Lucase. Bohužel i ostatní postavy, respektive herci nebyly zrovna dobrý, jedině snad Emmy Rossum byla dobrá, ale to nedostávala tolik prostoru. Nakonec to ale přece jenom tak špatný nebylo, většina scén byla docela napínavých a několik umrtí nečekaných, teda spíš v mých očích předčasných, takže to nakonec přebije i ten stupidní armageddonovskej konec(14.8.2006)

 • - 160-milionový remake vydělal během prvních třech dnů (12. – 14. 5. 2006) promítání v kinech USA na svou váhovou kategorii jen podprůměrných 22,1 milionu. Celkové tržby dosáhly úrovně 60 mil. dolarů. (imro)

 • - Režisér Wolfgang Petersen si nechal postavit dokonalou repliku lodě převrácené dnem vzhůru, kterou mohl znovu a znovu zatápět vodou pod obrovským tlakem. Tato "hračka" je jedním z hlavních důvodů proč film stál 160 milionů dolarů. (Stegr)

 • - Propracované studiové interiéry, inspirované skutečnou luxusní lodí Queen Mary 2 a postavené "dnem" nahoru, mohli tvůrci postupně zaplavovat pomocí obrovských umělých bazénů - a v některých případech jimi dokonce i kompletně rotovat. (Specs)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Kanjana Vinaipanid | Тайны следствия | Read More