Nastala chyba při přehrávání videa.
 • viperblade
  ****

  Originál jsem (zatím) neviděl, ale určitě si jej někdy seženu, protože tohle se mi líbilo. Takhle, nenudilo mě to, na Jennifer i Reevese se koukalo v pohodě a stopáž byla přesná (ani moc, ani málo). Navíc bych chtěl pochválit skvělé efekty. Nicméně teď přijdou ale… jednak mi tam vadil Jaden, některé scény mi přišly hodně debilní (dva mimozemšťani si dají sraz v McDonaldovi, WTF?) a hlavně ty (vedlejší) postavy podle šablony (nikdo hlavní hrdince nevěří, až když je namále, ji najednou pustí atd...) Takže The Day The Earth Stood Still je výborný film, pokud u něj vypnete mozek a budete se jen kochat. Buď efekty, nebo Jennifer, to záleží na vkusu. Myslím, že si dám ještě jednu projekci, ale až potom, co se podíval na ten originál… do té doby zde nechávám 70 %.(26.9.2011)

 • Cervenak
  ***

  Scott Derrickson je rozhodne výborný režisér. Celý čas je vidieť, s akou zručnosťou komponuje jednotlivé scény a aj celok má z režijného hľadiska hlavu a pätu. Žiaľ, už úvodná polystyrénová metelica naznačí, že bude musieť bojovať s nízkym rozpočtom. Tomu zakrátko pribehne na pomoc pomerne slaboduchý scenár, ktorý nemá šajnu, ako dostatočne vyťažiť zaujímavú tému. Spoločne sa snažia Derricksona zlomiť, ale ten to aj vďaka dobrým hercom ustojí so cťou. Ak mu niekto napíše k Hyperionu dobrý scenár, tak sa máme na čo tešiť.(15.2.2009)

 • Shit
  ****

  Trailer byl nabouchanej jak sviň, jenže film už tolik neni, sice ze začátku to působí fakt skvěle si-fi mysteriózně a těch 15-20 minut je opravdu vynikajících, jenomže pak se napovrch dostává dost utahanej děj a k mýmu údivu i celkem velký množství děsně naivních a mnohdy trapných scén, potažmo dialogů a k tomu se ruku v ruce přisírá až trošku moc narážek na zkaženost lidstva, nicméně samotná myšlenka filmu je zajímavá, Keanu Reeves působí ve svý roli skvěle a Jennifer Connelly mam rád už od Phenomeny(11.12.2008)

 • Nathalie
  ***

  Civilization is a disease produced by the practice of building societies with rotten material. Den poté, kde na nás místo Matky Země dělají ty, ty, ty inteligentní mimozemšťané v čele s humanoidním Klaatu, jehož racio nabourávají zelené oči Jennifer Connelly, filozofující nobelista a ukňouraný hlásek mladého Smithe. Mnoho zajímavých myšlenek, podivný konec a perfektní výchozí tábor pro výškovou a hloubkovou debatu o civilizaci, vesmírném vlastnictví a myšlence poučení z krizového vývoje. A přece se TOČÍ. 6/10(15.12.2008)

 • sniper18
  ***

  Je to mierne nadpriemerný katastrofický sci-fi film. Má celkom dobrý príbeh o príchode mimozemského reprezentanta na našu planétu, ktorý tu má rozhodnúť o tom, či bude ľudstvo kvôli svojej povahe zničené a keďže sa ani po tomto ľudia nepoučili a stále používajú silu, postaví sa na stranu jeho zničenia. A tak vedkyňa urobí všetko preto, aby ho skúsila presvedčiť. Spracovanie nie je úplne zlé, ale aj tak je rozhodne sklamaním. Túto tématiku o príchode mimozemskej rasy s úmyslom zničiť ľudstvo mám veľmi rád, patrí medzi to najzaujímavejšie, čo môže americká komerčná produkcia ponúknuť, ale tentoraz to až tak dobre nevyšlo. Ešte spočiatku to pôsobí veľmi dobre, nechýba atmosféra a ten správny pocit tajomnosti, ale po tejto tretine to už celé upadne. Venovať väčšinu času filmu tomu, aby sa pár kladných postáv snažilo presvedčovať mimozemšťana určite nebol dobrý nápad, príde mi to až absurdné, ale zase oceňujem, že je to aspoň podané celkom seriózne, bez nejakých klasických infantilných prvkov, ako je to v amerických blockbusteroch zvykom a navyše občas poteší aj nejaká zaujímavejšia situácia. Akcie tu nie je až tak moc, ale tá je celkom vydarená. Kvôli zápletke jej tu očakávane až tak moc nie je, ale všetky sú dobre zvládnuté, či už obsahovo, ale aj vizuálne, poteší slušné nasadenie vojenskej techniky a vydarili sa obzvlášť viaceré deštrukčné scény. Herecké obsadenie je na tom dobre, sympatické hlavné duo v zložení Jennifer Connelly a Keanu Reeves a viacero slušných vedľajších postáv, záporom je jedine Jaden Smith, ktorý je po celý čas úplne otravný. S réžiou a technickou stránkou som spokojný, v rámci svojej kategórie sa jedná o výrazný nadpriemer. Škoda, že táto zápletka je podaná práve takýmto nezaujímavým spôsobom, takže ma to až tak moc nebavilo, ale napriek tomu sa k filmu staviam kladne, na čom má zásluhu hlavne seriózne podanie a dobrý výber hlavných postáv. Objektívna kvalita filmu- 68%, film sa páči mne na 62%.(13.5.2009)

 • - David Scarpa začal písať prvú verziu scenára v roku 2005. Dej však mierne pozmenil - namiesto nukleárnej vojny sa do popredia dostalo zdevastované životné prostredie, pretože ako uviedol, možnosti na sebadeštrukciu ľudstva sa od čias originálneho filmu zmenili. (Greenpeacak)

 • - Keanu Reeves byl první a jedinou volbou producenta Erwina Stoffa. (HellFire)

 • - Natáčalo sa od 12. decembra 2007 do 19. marca 2008 vo Vancouverských filmových štúdiách, Vancouverskom fóre, pri "Deer Lake", v "Jericho Park" a na Univerzite Simona Frasera. (Greenpeacak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Scandinavie | Lecteur 4 | Kevin Deters