poster

Probuzení

 • USA

  Awake

 • Slovensko

  Prebudenie

 • Velká Británie

  Awake

Krimi / Thriller

USA, 2007, 84 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ****

  „Keď zasvieti vaše číslo, zasvieti vaše číslo. Nedá sa nič robiť.“ Ježišikriste, to snáď... kurva, ako by povedal starý dobrý Henry Chinaski a znova si objednal. PREBUDENIE je nielenže originálny film, ale je tiež šialený a zaujímalo by ma, čo je režisér a scenárista Joby Harold zač (čo prežil, zažil, koľkých ľudí pochoval, za akých okolností), pretože zápletka je geniálna (vychádza z údajne reálnej axiómy, že ročne sa odohrá cca 21.000.000 operácií na celom svete, počas ktorých je pacient v anestézii, ale u tridsiatich tisícok nastane tzv. „anestetické vedomie“, počas ktorého vnímajú VŠETKY zvuky v operačnej sále a bolesť skalpelov, prerezávajúcich sa ich kožou, ale NEDOKÁŽU to dať najavo). Po 50. minútach, ktoré strčia do vrecka kompletnú ságu SAW, prichádza séria šokujúcich zvratov, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani ŠIESTY ZMYSEL. Po prvom som si povedal „no do čerta“. To som ešte netušil, že za rohom sa ukrýva ďalší a za ním ďalší. Výsledkom je žánrový experiment z produkcie bratov Weinsteinovcov, kde na každých 10 minút pripadá jedna herecká osobnosť (Christensen, Olinová, McDonald, Howard, Howard a možno aj Jessica Albaová, ktorej konečne niekto otrieskal hlavu o zem).(29.3.2009)

 • heyda
  ***

  Příběhový potenciál tam je, ale tím to bohužel končí. Jak už zde napsalo mnoho uživatelů, chtělo by to lepšího rejžu i scénáristu. V těchto směrech je film opravdu na nízké úrovni a je to škoda. Nicméně vyloženě zklamaný taky nejsem, Jessica s Christensenem to odehráli solidně a díky slušné stopáži jsem se nenudil, takže nakonec za 3 hvězdičky.(19.6.2012)

 • Ten Druhy
  ****

  Vyzerala ako milé, nežné a úprimné dievča, ale nakoniec sa z nej vykľula vypočítavá beštia! No kto by to bol predpokladal a čakal, veď na začiatku to bola veľká láska, ktorá vytrvalo odolávala konvenciám... Také veci sa v živote jednoducho dejú a nielen Jessica Alba je dobrá herečka. Nepriaznivý vývoj udalostí často nevnímame, hoci varovné signály dunia ako zvony a nebezpečenstvo je očividné. Zvyčajne nám doklapne až keď príde úder a pád. Nad Awake som už lámal palicu, mysliac si, že ide o ďalšiu melodrámu, ale napokon som neľutoval, vzišiel z toho zaujímavý supernatural a psychothriller, s prekvapivou pointou. Príbeh sa skladá ako mozaika, v ktorej do seba všetko pekne zapadá.(10.12.2010)

 • Malarkey
  ***

  Četl jsem tady různá komentáře a většina se shoduje v tom, že námětem by film vůbec nebyl špatný. Jen kdyby se ho chopil někdo, kdo má trošku víc zkušeností a dokáže z dobrého námětu udělat vysloveně dobrý thriller. Herecky by to bylo v pohodě, ale nějak mi v tom filmu chybělo trošku víc napětí. Závěr je brutálně překombinovaný, ale má za cíl příběhově šokovat, což se mu vlastně povedlo. Pořád se ale nemůžu zbavit dojmu, že to je filmařský průměr.(11.2.2019)

 • Mononoke.
  ****

  Tak to je asi noční můra každého, kdo jde na operaci s celkovou anastezii. Teď budu před jakoukoliv případnou operací k smrti vyděšená.Nemůžete se hybat, mrkat, křičet, ale cítíte a slyšíte naprosto vše, i to, co byste neměli. Zajímavý zvrat a herci nejsou špatní ( i když Anakin by mohl ve svym výkonu přidat, na to jaká hra se hrála se jeho tělem byl poněkud mdlý). Čisté 4*(4.4.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Descargar | Dragon x Dragon APK Free | Oglądaj