poster

Sláva republice

Dokumentární

Česko, 2004, 43 min

Komentáře uživatelů k filmu (3)

 • vypravěč
  *****

  Řezníčkovo zasažení domovem vtělené do nepřetržitého proudu nesouvislých svědectví, důvěrnějších detailními záběry na tváře vzpomínajících, a dobových dokumentů. Absence historiografického komentáře, který by hlasy interpretoval a uváděl do kontextu či souvislosti mezi nimi projasňoval, posiluje důvěrnost snímku a výstižně vyjadřuje nesnáz poznávání dějin vlasti, nebezpečného území, na němž si každý musí vybudovat svůj životní prostor, domov jako paměť, svět učiněný obyvatelným teprve vzpomínkou.(26.11.2015)

 • Hwaelos
  **

  Jako dokument opravdu nemastné neslané a především nudné - alespoň pokud člověk není nadšenec do military historie. Kdyby Řezníček občas vstoupil do sledu černobílých fotografií a stand-upů účastníků bojů se shrnujícím komentářem a nějakou grafikou a kdyby se z toho pokusil vybudovat celistvější příběh o osvobozování Prahy, mohlo by to být zajímavá podívaná i pro běžného smrtelníka.(26.3.2010)

 • HanaM.
  ****

  Aktéři Pražského povstání nám vyprávějí, co tehdy zažili. Střípek po střípku, zážitek po zážitku si tak skládáme příběh května 1945, ten je o to živější díky dobovým fotografiím a hudbě, která všechna vyprávění doplňuje. Člověk má pak pocit, jako by tam snad byl, nebo jako by vzpomínali jeho blízcí se svými fotkami a hudbou z gramofónu. Pro mne jeden z nejlepších historických dokumentů.(17.9.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Movies films | Episode 51 | Thương Khung Bảng Chi Thánh Linh Kỷ