Externí recenze k filmu (20)

 • Aktuálně.cz (Antonín Tesař) ***

  "Prvek, jenž z Captaina Americy nakonec dělá snímek, který lze celkem bez újmy dokoukat, je sebeironický humor. Největší smysl z filmu mají ty pasáže, které z jeho příběhu otevřeně dělají nesmysl. Jedním z takových momentů je určitě ten, kde zlotřilý záporák nechává své pohůnky hajlovat oběma rukama…" (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Starosvětsky přitakává ideálům novodobých rytířů se srdcem na dlani. Právě oni znovu a znovu zvedají svůj štít a vrhají ho jako výzvu zcyničtělému obecenstvu kinosálů, které přestalo věřit na jakékoliv principy, přesahující jejich vlastní zájmy." (více)

 • BestFilm.cz (Václav Carvan) *****

  "Pokud bych měl Kapitánovi něco vyčítat, pak je to český dabing. Je jasné, že distribuce k tomuto čím dal častějšímu jevu přistupuje pro větší diváckou dostupnost a návštěvnost (tím spíše, že CA je opět zpracován ve 3D – opět nevýrazně), ale aby všichni němci včetně hlavního arcipadoucha mluvili…" (více)

 • Comicbox.eu ****

  "Přestože film má své mouchy, působí stále slušným dojmem. Možná trochu doplácí na retro atmosféru. Další filmy Captaina Americy jsou o dost lepší, takže za nimi první snímek lehce zaostává. Hlavně se odehrávají v současnosti po událostech Avengers. Jejich recenze je nachystaná na příští týden.…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Jiří Kábrt) ***

  "V historických kulisách marvelovský film očividně strádá svými omezenými možnostmi. Asi proto z něj vyzařuje určitá otrava tvůrců a otevřený konec předznamenávající Avengers se tentokrát snaží s příběhem vypořádat co nejrychleji. Nevěšme hlavu! Někde mezi nejslabšími a nejsilnějšími hereckými…" (více)

 • Expressinfo.cz ****

  "První Kapitán není bez chyb, někdy se mohlo lehce zrychlit, jindy zase zpomalit, a pro Evropany je holt hrdina se jménem Captain America lehce nepochopitelný, ale i tak se jedná spolu s prvním Iron Manem o zatím nejlepší a nejvyváženější filmy z MCU, které představují uvěřitelné a prokreslené…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ****

  "Akce by sice mohla být o chloupek nápaditější, ale koukat se na ni dá a plně vám ji vynahradí dostatek humoru a sympatické postavy, které rychle přirostou k srdci. Pokud vám vadilo, že Iron Man 2 či Thor působí tak trochu jako reklama na Avengers, ucelený příběh Kapitána je pro vás to pravé." (více)

 • FanMovie.cz (Stanislav Antoň) ****

  "Ale to všechno jsou jen drobnosti, protože Kapitán je především dobrodružný příběh s nádechem retra, na který fanoušci čekali od povedeného Světa zítřka. Velmi dobře natočená akce je sice základ komiksového filmu, ale Marvel si od prvního Iron Mana dává záležet i na dialozích." (více)

 • FantasyPlanet.cz (Josef Horký) ***

  "Captain America je díky Johnstonovi přehlídkou precizně vystylizovaných záběrů. V první polovině si užíváme lahodný futuretro look jako ze Světa zítřka, v polovině druhé zase akci podpořenou explozivním old schoolovým vizuálem…" (více)

 • FeelingMovies.sk (Peter Leibitzer) ***

  "V celom príbehu je toľko možností ako zaujať, ako prísť s režijným či scenáristickým nápadom, no všetko sa drží akosi na hladine a splýva. Na čo som sa najviac tešil bolo spomínané retro. To však nijak výrazne nezaujme, ba naopak nepriateľské zbrane a samotný Schmidt..." (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) ***

  "Bohužel, jiné scény se snaží imitovat současné superhrdinské akční bitky, které mají o dost jinou dynamiku a atmosféru než "roztomilé retro", a dost jsem se při nich nudil.Chris Evans v titulní roli má být "ostřílený supermuž bez bázně a hany", což dokáže zahrát bez problémů, ale jeho postava…" (více)

 • Filmaniak.cz (Iveta Hajlichová) ****

  "Tvůrci Kapitána Ameriky si ale šikovně poradili s tím, že by leccos mohlo budit mírné rozpaky. Ze svých největších slabin udělali přednosti a dokáží se na svoje dílo podívat z nadhledu a s notnou dávkou sebeironie. Proto je Kapitán Amerika koukatelný, místy i dost vtipný a umírněně romantický." (více)

 • Filmserver.cz (Natálie Bergerová) ****

  "Johnston si uvědomil, že nemá smysl Kapitána Ameriku aktualizovat. Proto se moudře vydal na výlet strojem času za superhrdinskými dinosaury, do éry amerických snů, národních ideálů a pokorných vlastenců. Pro současníka je to možná větší sci-fi než zelená kostka severských bohů a supersérum…" (více)

 • Filmweb.cz (Aleš Smutný) ****

  "Johnston musel udělat film, který vzývá staré hodnoty a zároveň funguje na moderního diváka, což se mu povedlo ve většině případů, kromě samotné hlavní linky střetu se Schmidtem. Ta je bohužel až příliš staromódní a naprosto ničím vás nepřekvapí. Akční scény se pohybují od průměru k nadprůměru, kdy…" (více)

 • iDnes.cz (Mirka Spáčilová) ***

  "Unylost filmu ještě podporuje Chris Evans v titulní roli, neprůstřelný hrdina bez osobního kouzla, jejž herecky válcují Hugo Weaving coby hlavní padouch a v roli důstojníka výtečný Tommy Lee Jones, jediný, kdo se soukromě baví. Nezáživně vyprávěný Kapitán Amerika jako by přinášel jen povinný…" (více)

 • Kfilmu.net (Martin Svoboda II) ***

  "Captain America je v podstatě "tak akorát zážitek". V Marvelu vědí, co jeho zákazníci očekávají, proto je nepravděpodobné, aby jeho snímky skončily pod průměrem. Bohužel se tentokrát daří jen dostát závazkům, ne je překonat." (více)

 • MovieMania.sk (Stano Sokolský) ****

  "Škoda niektorých chybičiek, ak by ich bolo menej, film Captain America by som určite mohol porovnať s Iron Manom, alebo aj Thorom, avšak bohužiaľ prítomné sú. Výber možnosti 3D závisí iba na osobnej preferencii diváka, ja osobne takúto možnosť často uvítam z dôvodu, že tretí rozmer môže v…" (více)

 • MovieScreen.cz (Martin Bubrín) ****

  "Chybí mu rozmáchlost a narativní soudržnost Thora, hravost a ironický humor Iron Mana, dokonce i nějaký náznak stupidní přeplácanosti jako u Neuvěřitelného Hulka. Kapitán Amerika si jen tiše kuje svůj malý-velký příběh a přitom mnohokrát zabíhá k zbytečným dialogům a vysvětlovačkám." (více)

 • MovieZone.cz (Karel Ryška) ****

  "Je to naivní, nechybí tomu tuna patosu a chvílemi to vážně chtělo trochu přibrzdit a ještě víc si s filmem pohrát. Po celou stopáž se ale servíruje velice příjemná retro zábava, která o sobě moc dobře ví, na jak ostré hraně balancuje. A zvládá to s grácií a mírou, která se pro marvelovské comicsy…" (více)

 • Topzine.cz (Pavlína Nouzová) ***

  "Celkově je tak Captain America komiksová záležitost, která není oproti svým konkurentům nijak výjimečná. Už ale potitulkovou bonusovouscénou dává najevo, že je spíš předstupněm chystaného snímku Avengers." (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Descargar | See more... | Kim Bok-nam salinsageonui jeonmal