poster

Veksl

 • rumunský

  Schimb valutar

 • anglický

  Exchange

Drama / Komedie

Rumunsko, 2008, 95 min

Scénář:

Tudor Voican

Kamera:

Mihail Sarbusca
 • Aky
  ****

  Co do reálií zřejmě téměř dokumentární snímek postsocialistického Rumunska, čímž mne velice oslovuje. Příběh je chvílemi těžko uvěřitelný, zvlášť v samotném závěru, ale pro to asi film točený nebyl a lze mu to odpustit. Děsivě působí hlavně ona samozřejmost a přirozenost zobrazované reality.(7.8.2011)

 • Malarkey
  ****

  Je zajímavý, že rumunský nebo balkánský film se k nám bez problémů dostane a lotyšský nebo litevský ne. Přitom i oni mají co nabídnout. Každopádně Rumunsko je v tomhle ohledu opravdu hodně daleko. Každý jeho film, co jsem zatím viděl, byl osobitý a pokaždé mě dokázal silně zaujmout. Veksl tak představuje současný stav Rumunska, který by se snadno srovnal i s tím českým stavem a ve změti porušování zákonů a nečekaných problémů se objevuje právě onen rumunský dělník, který by si přál mít lepší život, než mu samotná země nabízí. Docela solidně se do toho ale zamotá a je zajímavé sledovat každou minutu, jak jeho život bude následovat. Co se mi ale líbilo nejvíc, jak hlavní herec nádherně zobrazil obyčejnou postavičku východního bloku, která po pádu socializmu objevila, že život není jen o samém zakazování ze strany státu. Ale člověk se stále pořád musí nějak krotit, protože konec diktátorství Ceauşesca neznamená dělat si všecko, co chceme.(15.10.2011)

 • slunicko2
  ***

  Smutný film o rumunské současnosti. 1) Depkoidní snímek zobrazuje bez patosu a bez přehánění bohužel velmi uvěřitelný příběh, který by se klidně mohl stát i v Praze. 2) Pouze tři hvězdičky dávám proto, že opravdu netoužím po tom se na film podívat znovu. Za kvalitu a přesvědčivou civilnost by si však snímek minimálně ještě jednu hvězdičku zasloužil.(29.10.2012)

 • markotter
  ****

  Zoufalí lidé dělají zoufalé věci. A příležitostí je k tomu v postkomunistickém Rumunsku víc než dost. Syrově popsaný příběh jednoho obyčejného dělníka, který je okolnostmi dohnán dát se na dráhu zločinu. Ale na každého jednou dojde, takže ani Emil se štěstí nedočká. Teda Rumunsko bych si jako místo k životu nevybral. Veksl je hodně přirozený a uvěřitelný a hodně dobrý film.(14.5.2011)

 • neo93
  ****

  Výtečný rumunský snímek pojednávací o tom, jak jedna událost dokáže změnit člověka k nepoznání. Emil je obyčejný dělník, který stejně jako jeho manželka, dostal padáka v práci. Se svojí manželkou Annou se rozhodnou, že nejlepším východiskem z neperspektivní země je emigrace do Austrálie. Proto, aby odletěli, potřebují víza, a proto, aby jej získali, zase musejí mít dostatek peněz. Potom co dají do kupy potřebnou sumu, Emil jde do banky, aby proměnil peníze. Jenže je okraden a jemu se obrátí život vzhůru nohama. Byl jsem dost překvapený jakým směrem a tempem se hlavní hrdina Emil ubírá. Rozhodně jsem nečekal takový prudký a strmý vývoj postavy. V tomto filmu je mimo jiné také krásně vidět, jak tenká je hranice, mezi tím, co je ještě legální a co už není, a jak lehko se tato hranice dá překročit. A když už se překročí, všechno jde stranou i rodina.(13.6.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Madagascar Escape 2 Africa 2008 BluRay 1080p TrueHD h264 Remux-HiFi | Wholesale & Job Lots | Nagi patrol / Son of the Beach