poster

Legenda o sovích strážcích

 • USA

  Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

 • Slovensko

  Legenda o sovích strážcoch

 • Slovensko

  Ga'Hoole: Legenda o strážcoch

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy

USA / Austrálie, 2010, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gogo76
  ***

  Nádherná vizuálna bomba, kde je premakaný každučký detail. Tvorcovi sa naozaj vyhrali a výsledok je pastvou pre oči. Problém nastáva, keď úvodné nadšenie trochu opadne a začne vás zaujímať príbeh. Ten je pre mladších divákov a hlavne deti, dosť ťažko stráviteľný. Tých sov a vtákov je v príbehu veľa a sú si podobné, to je výčitka od tých mladších a ja som postrehol totálnu absenciu humoru, čo je pre animák dosť neobvyklé. Ťažko povedať pre akú vekovú kategóriu film doporučiť, ale som si istý , že deti až tak neohúri. Výsledok je pre mňa taký kostrbatý a musím , hoci nerád, priznať sklamanie. Jeden z mnohých filmov, ktoré sa utopili vo vlastnej vizuálnej dokonalosti. Ale pekné to je, to sa musí nechať...60%.(5.7.2011)

 • Isherwood
  ***

  Akce z Třístovky, epika z Pána prstenů, dětinský humor ze všech animáků široko daleko. Za devadesát minut prostě nejde stihnout všechno, takže z původně plánované animované události roku zůstala technologická laskomina (bude Oscar?), která funguje v režimu HD pro oko, ale SD pro mozek. Děcka bych na to nevzal a dospělé odradil. Snyder šlápnul hodně mimo. Slabší 3*.(14.12.2010)

 • kinej
  ****

  Svým námětem je Legenda o sovích strážcích přesně tím typem pohádky, které mám rád. Ačkoliv se dočkáme tradičního pohádkového vítězství dobra nad zlem, přeci jen se tento film nachází v mírně ponurejších vodách. Za roztomilými postavami a malebným světem lze tušit temnotu a přítomnost zla. Někdo může tímto příběhem problém, já ale rohodně ne. K filmu ale výhrady mám. Vizuálně je sice dokonalý, Zack Snyder opět předvádí jaké nadhérné obrazy umí vytvářet. Některé záběry jsou naprosto úžasné. Ale řekl bych, že například scénář by potřeboval více péče. A možná ani ne tak péče, jako spíše pár minut stopáže navíc, aby bylo víc času na všechny ty reálie sovího světa a zároveň na osudy hlavních postav. Vše je vychrleno v takové rychlosti, že jsem měl občas pocit, jako by film některé scény přeskakoval. A největší slabinou filmu je hudební kulisa. Orginální hudba je průměrná, což by ani nevadilo, ale bohužel je do filmu také dosti nešťastně vložena mizerná popová píseň od Owl City, která působí jako pěst na oko, protože se do filmu vůbec, ale vůbec nehodí. Ve filmu také zazní skladba Host of Seraphim od Dead Can Dance, což je pro změnu nádherná skladba, ale není ji vyhrazen důstojný prostor a ne přerušována nezáživnou původní hudbu. Hodnotím-li jako celek, je to dobré, ale mohlo být mnohem lepší.(20.10.2010)

 • Zíza
  **

  Pěkná animace, v jednu chvíli se mi zalíbil i hudební doprovod. Ale jinak? NOPE. Možná jsem citlivka, ale absolutně se mi příčilo, že se mezi sebou perou sovičky. Navíc takový infaltilní příběh, šablonovité postavy, podivné ambice, cíle i to, co žene hrdiny či antihrdiny. Nelíbilo se mi. Je tu tisíce a tisíce jiných a lepších animáků. Slabé 2*.(15.11.2011)

 • Xmilden
  **

  Poraďte mi někdo kde mám najít 3 hvězdičku pro Soví strážce? Věnoval jsem filmu myslím solidní porci pozornosti. Zack Snyder ovšem šlápl totálně vedle a nenatočil nic co by jen trošku připomnělo jeho minulé počiny. Ve filmu notně kolísá tempo a místy dost povážlivě drhne. Sovy vypadají jinak moc hezky a vizuál je přímo skvostný. Dějově nic převratného. Akční stránka zvláštní, nikoliv však špatná. Nevím co si mám o celém počinu myslet. Prostě propadák.(10.12.2010)

 • - Film Guardians of Ga'Hoole je druhým celovečerním 3D animovaným filmem australského studia Animal Logic a zároveň je i druhým takovýmto filmem vytvořeným v Austrálii (prvním takovýmto filmem byl Happy Feet). (Zbyisek)

 • - Jedná se o první animovaný film, který režíroval Zack Snyder. (LEGACY)

 • - Název filmu se v průběhu jeho výroby měnil. Nejprve byl v originále nazván Guardians of Ga'Hoole, později byl přejmenován na Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole. (Zbyisek)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
9 recenzí | Black Clover 56 | Mino - Icon Pack v0.1 APK modded