poster

Ukrutně šťastni

 • Dánsko

  Frygtelig lykkelig

 • Slovensko

  Ukrutne šťastní

Drama / Mysteriózní

Dánsko, 2008, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aky
  ****

  Chladné a drsné severské drama o zvláštním, od okolního světa izolovaném světě se svými vlastními na první pohled nepochopitelnými, ale vposledku logickými pravidly. Příběh postrádá jedinou kladnou postavu, což ovšem postrádá i skutečný život - všude, jen zde v této uzavřené enklávě je to více patrné.(27.4.2012)

 • Davies182
  ****

  Tento film jsem hledal od začátku roku 2008 - od té doby, co jsem o něm poprvé četl v PREMIERE, a kdy jsem velmi zatoužil jej vidět. Bohužel se mi vypařil z hlavy název, a já na Frygtelig lykkelig :-) narazil po dlouhé době až minulý týden na ČSFD -> okamžité sehnání. Na ponurou dánskou atmosféru, sympatického hlavního hrdinu a bažinu jsem se těšil moc... a zklamaný naštěstí nejsem. I když bych osobně uvítal více hororovějších prvků a hudby, jsem vcelku spokojen. Největší radost mám z toho, jak moc se od sebe liší evropské a americké dramatické snímky, a že mám možnost podobnou změnu sledovat a posoudit. Zatímco amíci sází většinou na efekt, my, evropané, nedáme dopustit na patřičně dávkovanou atmosféru. Příběh o mrazivě tajemné komunitě lidiček z jedné zapadlé vesnice rozhodně nezapomenu.(23.5.2010)

 • swamp
  ****

  Evropa prostě točit umí - Dánsko není výjimkou. Henrik Ruben Genz nám naservíroval drama smrdící bažinou a kravami, které se rozjíždí zcela nevinně, ale již brzy na vás chtě-nechtě dýchne zvláštní uzavřená atmosféra kolem obyvatel města, kde si "za trest" musí odsloužit pár měsíců policista Robert (charismatický Jakob Cedergren). Místy mi to připomínalo Lynchovo Twin Peaks, kde každý má co říct, ale mluvit se mu nechce. Nebudu nic prozrazovat, ale věřte, že ta surovost ve vás něco zanechá..(26.1.2010)

 • Anderton
  ****

  Padajú tu mená ako Lynch, Von Trier a Coenovci, ja by som ale Ukrutne šťastných videl ako taký moderný western, kde je pôvodný pôdorys klasických westernov trochu pozmenený, ale podstatné je prostredie a postavičky. Ospalé mestečko, osamelý antihrdina, krčma ako v štýle starých saloonov, žena, ktorá potrebuje pomoc. A samozrejme dlhé, všehovoriace pohľady medzi postavami a kovbojský klobúk. Z tohoto uhlu pohľadu vám ani nebude vadiť nepravdepodobnosť deja a dementné chovanie hlavnej postavy pri zásadnom zvrate filmu. Dánska krajina je rovnako žánrovo príťažlivá, ako tá španielska v špagetti westernoch a je kľúčovou postavou filmu. Prečo nevznikajú aj u nás a našich západných susedov takéto zaujímavé žánrové kúsky, kde je navyše nad čím premýšlať? Kto je tu vlastne skutočným vrahom?(11.9.2013)

 • pevico
  ****

  Na tenhle snímek jsem se dlouho těšil. A po takovém čekání je těžké od něj neočekávat příliš..nebyl jsem jím zklamán, děj je opravdu nepředvídatelný a udržoval mě v nepřetržité pozornosti..chvílemi mi vadila nepříliš krásná dánská krajina, ale do ponurosti snímku zapadá dobře a musel jsem usoudit, že do hor by se takový příběh dal zasadit těžko :)(18.6.2009)

 • - Film dánského režiséra H. R. Genze získal hlavní cenu Křišťálový globus na 43. ročníku MFF Karlovy. Genz se českým divákům představil už v roce 2005 svým filmem ČÍŇAN, který získal Cenu FIPRESCI a Cenu Ekumenické poroty na 40. MFF Karlovy Vary. [Zdroj: CinemArt] (POMO)

 • - Snímek se žánrovými odbočkami ke krimi, westernu či hororu byl natočen podle románu Erlinga Jepsena (autora předlohy úspěšného UMĚNÍ PLAKAT). [Zdroj: CinemArt] (POMO)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
origin s01e07 720p webrip x264 tbs | weiter... | Battle of the Sexes: in the Animal World