poster

Přání smrti

 • USA

  Death Wish

 • Slovensko

  Prianie smrti

 • Velká Británie

  Death Wish

 • Kanada

  Death Wish

 • Austrálie

  Death Wish

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2018, 107 min (Alternativní: 103 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bauer
  ***

  "When you think real life is grand theft auto V". Neviděl jsem Přání smrti z roku 1974 s Charlesem Bronsonem, což každopádně napravím. Co jsem ale viděl, byl poslední film, ve kterém Bruce Willis měl hlavní roli. Tím filmem je samozřejmě absolutně podělaný pátý díl Smrtonosné pasti. Malé roličky jako v G.I. Joe 2 nebo 10-ti vteřinová scéna v rozpoleceném se nedá počítat a video bečka-cečka (a možná i déčka) nechci a nepotřebuji ani vidět. Byl jsem trošku v napětí, co se z Přání smrti vyklube. Bude to další dementní film s Willisem? A divil jsem se, že není. Ano, je naprosto zbytečný remake, ale na druhou stranu, jako zábava na sobotní večer to poslouží relativně dobře. Willis ve své roli dobrý. Pár krvavých scén. Docela slušná hudba. Scénář je klasický revenge movie, kdy vše dobře dopadne a záporák bude potrestán smrtí. U záporáka bych se možná zastavil. Ten byl hodně špatný a bez jakéhokoliv charismatu a možná mohl být nějak lépe obsazený. Podtrženo a sečteno. Dobrá zábava. Filmy si zaslouží 3,5* a těch místních 65% si myslím, že je akorát.(26.6.2018)

 • MrHlad
  ***

  Během přepadení přišla manželka Paula Kerseyho o život a dcera skončila v nemocnici. Paul věří, že policie zločince brzy dopadne, ale zatím utíkají. Takže se rozhodne, že si pořídí zbraň a se zločinci si to vyřídí po svém. Nová verze thrillerové klasiky je příjemné akční béčko, které spoléhá na solidní přestřelky, krev a stále charismatického Willise. Jakmile se ale tvůrci pokoušejí o psychologii a vážné drama, přestává to fungovat. Naštěstí to nedělají moc často. O moc lépe to asi dopadnout nemohlo.(26.7.2018)

 • Enšpígl
  ***

  Musím říct, že jsem to čekal mnohem horší s ohledem na pokryteví a korektnoti, které se nyní dějí v Hollywoodu. Bruce se konečně alespon přiblížil Brucovi z dob kdy byl pro mně king. Filmu určitě nechyběly scény mající úroveň, od počáteční fáze přepadení v baráku nebo dialogové scény ve výtahu v nemocnici. S vypětím všech sil a když pominu příliš zdlouhavý prolog měl film dynamiku a dokázal udržet mou pozornost. Co se nepovedlo byl kontrast vtipně náhodných zabití padouchů versus vážně vypadající akční thriller, vůbec mně nešla dohromady upadnutí po krvi, pád koule, náhodný blb v cestě kulky a pak tam vidíš dojemné scény v nemocnici mně to k sobě prostě nesedělo.(6.3.2018)

 • movie
  ***

  Dvojice junkfoodových mistrů Eli Roth a Joe Carnahan se spojila, aby přivedla na svět remake kultovní bronsonovky. Povedlo se jim dostat zpět na plátna Bruce Willise v roli, která je v jeho současné filmografii světlejším bodem. Mrazivá surovost původní předlohy je ovšem pryč, zůstala jen pravičácká nakládačka, kde je paleta padouchů vždy silně multikulturní, ale nikdy zcela bílá a asi každá druhá scéna je direktivním suportem pro držení zbraně. Dobře obsazená (Shue, O'Nofrio, Norris), byť myšlenkově pochybná zábava.(16.3.2018)

 • Lucasion
  ***

  Na mojí výroční 25tou čsfd projekci jsem doufal v opravdovou pecku. A od Death Wish jsem si tajně přál, aby byla přesně tím, čím pátá Die Hard není. Pořádný thriller s hláškujícím Brucem Willisem a jeho nas****m obličejem. Vlastně jsem nečekal, že by Eli Roth z toho udělal komediální frašku. Navíc po Death Sentence (2007) od Wana jsem čekal, že náš čeká tvrdé a nekompromisní akční drama. No a to vlastně taky ne. Příběh začíná a vlastně hned po chvíli se stane to, o čem každý ví, pokud viděl trailer. Tady to ještě režisér myslí vážně a také to tak působí. Pak nastupuje hláškující strejda Willis, který nezestárl ani o den! Kapuci, nic neví o střelných zbraních a jde se zkoušet do kontejneru. Pak začíná to, co mě překvapilo. Prostě a jednoduše to začíná být mnohdy velmi odlehčené. Někdy i ze zcela nepochopitelných důvodů. Gore se samozřejmě taky dočkáme, takže nechybí nějaká ta krev a mozky. Já nevím, film mě vcelku bavil, ale v žádným případě si ho nechci pustit znovu. Vlastně mi z hlavy po týdnů pomalu vyprchává. Je to dobře u akčního filmu s Brucem Willisem? Asi ne. Bylo by to dobře u thrilleru s Brucem s Willisem? To rozhodně ne. Ale u napůl komediálního a akčního výplachu to vzal čert. [Csfd projekce25] (68 %)(14.3.2018)

 • - Po ôsmich rokoch sa jedná o prvú snímku distribuovanú spoločnosťou Metro-Goldwyn-Mayer. Ich predošlým filmom bol To bol zajtra žúr (2010). (m.a.t.o.)

 • - Paul Kersey (Bruce Willis) jezdí ve filmu autem BMW řady 7. Jeho manželka má Porsche Macan GTS. (FIAT 500)

 • - Než se dostal k režii Eli Roth, byl zvažován do hlavní role i Brad Pitt. (Stoka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Sukonthawa Koetnimit | Searching (2018) RATING 6.7 / 10 QUALITY | Datenanalyse mit SPSS: Realdatenbasierte Ãœbungs und Klausuraufgaben mit vollständigen Lösungen (Auflage: 3)