poster

Jonesovi

 • Česko

  Jonesovi: Americký sen

 • USA

  The Joneses

 • Slovensko

  Jonesovci

 • Velká Británie

  The Joneses

Komedie / Drama

USA, 2009, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hal_Moore
  ****

  David Duchovny si evidentně umí vybírat projekty i mimo televizi. "Moodyho" nová rodina je perfektním vyobrazením amerického snu. Dokonalá je rodinka jen na povrchu, jako divák jsem samozřejmě okamžitě nahlédl pod pokličku a ihned poznal, co se skrývá pod názvem Tajemství šéfkuchaře. Chytrý a hlavně originální scénář rozehrává příběh plný přetvářky, lhostejnosti a lží, ukazuje zidealizovaný svět některých Američanů, lidskou závist, ale i prozření, uvědomění si vlastního já a stavění řešení problémů těch druhých nad problémy své. Další nezávislý film hraje na trošku jinou notu než ostatní letošní filmy téže kategorie. Demi Moore se konečně ukázala v dobrém filmu, a to je také plus. Není toho moc, co bych rodince Jonesových mohl vytknout, a tak sázím čtyřhvězdičkové hodnocení. PS: Klidně bych si to s panem Jonesem alespoň na chvíli vyměnil.(1.1.2011)

 • Jamal
  ****

  Z filmu jsem měl dobrý pocit, trošku předvídatelné, ale jinak vcelku bez chybičky. Skvělý nápad a opravdu není lepší reklama než ta, kterou produkují lidi svými zkušenosti.... A na chvilku jsem se po filmu zamyslel, co mi kdo v posledních letech hodně nabízel,... :) Dále skvělé obsazení Duchovnym, který se pro tyhle role narodil a skvělá a i ve 47 letech stále okouzlující Demi. Doplněni krásnou Amber Heard a sympatickým Benem Hollingsworth. Skvělá hudba, super hračky a káry a tak dále a tak dále.(2.9.2010)

 • rikitiki
  ***

  Vtipný a ironický námět všechno nezachrání, protože vyprávění rychle ztratí svoji kousavost. Místo útoku na bezhlavou spotřebu se mění v romantiku, která nefunguje a drama, které je na komedii příliš drsné a na drama zase slabé. Duchovny a Moore se nezapíšou mezi slavné milenecké páry historie. Bylo na podiv, že se spolu vůbec zapletli a zamilovali (?). Jejich "děti" tam byly spíš na překážku. ___ Námět k přemýšlení ale film dá a to hodně ironický, když si připomeneme, že jak Duchovny, tak Moore ve skutečnosti v reklamách na drahé blbosti, které všichni chceme mít, sami hrávají. /7. 1. 14./(7.1.2014)

 • dobytek
  ***

  Nápad s fiktivní dokonalou rodinou, která má za úkol vnutit svýmu okolí kdejakou blbost, se mi zamlouval hned od začátku. Druhá dějová rovina, ve který se probíraj vztahy a různý problémy členů týhle fiktivní rodiny, už mě moc nebavila. Určitě měl takovej nápad větší potenciál a dalo se z toho dostat mnohem víc. Takhle je to takovej průměrnej film na jedno zkouknutí. 60%(30.9.2010)

 • Malarkey
  ****

  Jonesovi jsou originál, takových je málo! Ne úplně komedie, protože to tak nějak má od všeho trochu. Každopádně to, co z filmu dělá opravdový unikát, je příběh a herci, kteří v tom příběhu hrají. Je totiž o nejdrsnějším marketingovém nápadu, který kdy, snad, koho napadl. Představte si, že se do sousedství nastěhuje nová rodina, která je perfektní ve všech ohledech a má ty nejdokonalejší věci, které každý chce. No, tak je prostě začne nakupovat a o tom to je. Jenže ovlivňování lidí má důsledky a i s těmi důsledky se musí počítat. Je to takový ten extrémní případ, jak lidi donutit něco koupit. Tím nepřímým způsobem to vlastně funguje na celém světě, vždy a pořád. Přitom jim ale nedochází, že ke skutečné radosti stačí opravdu málo. Stačí se nad to všechno povznést, jenže to je hrozně těžké. Herci v tomhle filmu to předvedli perfektně. David Duchovny hraje pořád sebe a pořád ho hraje výborně. Demi Moore je v skoro padesátce naprosto úžasná a jejich děti Amber Heard a Ben Hollingsworth také nemají chybu.(17.11.2011)

 • - Většina filmových záběrů ze školního prostředí byla pořízena na Carlton J. Kell High School v Mariettě ve státě Georgia. Mnoho studentů, kteří se ve filmu objevují, byly studenty právě této školy. (Conspi)

 • - Spoiler: Ve scéně, kdy je objeven v bazéně Larry Symonds (Gary Cole), si můžeme všimnout, že má pootevřená ústa, ale v dalším záběru je má až křečovitě zavřena. (Pavlínka9)

 • - Amber Heard, která ve filmu ztvárnila Stevovu (David Duchovny) dceru si, si s Duchovnym zahrála již v seriálu Californication (od r. 2007), ovšem poněkud jinou roli, a to luxusní "společnici". (StarPlate)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ingresar | wow Jackie O | One Piece 1