poster

Magická posedlost

 • USA

  Practical Magic

 • Slovensko

  Magická posadnutosť

 • Slovensko

  Praktická mágia

Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 1998, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • cartwheel
  *****

  Každý má film, který si pamatuje z dětství a má jej zafixovaný jako něco úžasného, takže mu i posté bude pipadat dokonalý, i když je to ve skutečnosti průměrná romantická slátanina. Pamatuju si, když jsem si film s rodiči poprvé půjčila z videopůjčovny. Pamatuju si, jak jsem moc chtěla mít dlouhé vlasy a sestru. Pamatuju si ohledně toho filmu všechno a A Case of You od Joni Mitchell je jedna z deseti mých all time favourite písní. Já vím, že je v tom jen to, že každá žena hledá svého vysněného muže a nic takového neexistuje a já jsem si nikdy ani něco takového neuměla vysnít, ale stejně. Sentiment je zapotřebí, hlavně když žijete v cizí zemi a celé týdny jíte těstoviny na sto způsobů. "And I could drink a case of you and still be on my feet."(8.5.2014)

 • Stanislaus
  ***

  Taková jednoduchá a příjemná romantika v kouzelném hávu pro zpříjemnění večera. Hlavní myšlenka nebyla vůbec špatná, scénář byl (jak to u těchto filmů bývá) sušší, což vyrovnala skvělá hudba. K hereckému obsazení nemám slov, protože tam hrály všechny moje oblíbené herečky - Kidman, Bullock a Wiest. Rozuzlení na konci a film jako celek u mě obstály a i přes veškeré zdejší negativní názory se mi to zkrátka líbilo.(21.6.2010)

 • Pitryx
  odpad!

  Na začátku ubohé efekty, ke konci poměrně slušný duch. Jinak jde spíše o romantický film. Je to hodně ukecané a děsně statické. Já tyhle snímky v oblibě nemám. Ani herecké hvězdy tento propadák /u mne/ nezachránily. Prostě jsem se nudil a film občas „přejížděl“. Celkově jej hodnotím jako hodně podprůměrnou podívanou. Je vhodný spíše pro romantiky. Takže, do koše s tím. Prima060109-9622/9813(26.11.2010)

 • freddy
  **

  Tak tohle mne příliš neoslovilo. Ač v hlavních rolích jsou velmi známé herečky, ani to nepomáhá tomuto filmu vybočit z podprůměru. I když kdoví, jak by snímek vypadal ve výsledné podobě, kdyby tam nebyla Nicole Kidman a Sandra Bullock. Děj vypadal na první pohled zajímavě, ale celkový dojem je takový, že film u mne zůstal hluboko za očekáváním. Těžko říci, čím to je, jestli samotným scénářem nebo spíše tím, že člověk u toho musí zapojit mozek, aby se v určitých chvílích dokázal v ději orientovat. Každopádně mne snímek nezaujal a dá se říci, že nebýt dvou hlavních hereček, tak by tenhle snímek nikoho nezajímal. Dávám dvě hvězdičky, ale jsou to slabé dvě hvězdičky, tenhle film už nikdy více vidět nemusím...(21.10.2007)

 • kverula
  *****

  Tak nízké hodnocení...Překvapuje mě, jak moje filmové cítění těžce nekoresponduje s většinou, za to bych možná měla být jen ráda. Parádní černá female-romantická komedie ukazující sílu rodiny, bezmeznou sesterskou lásku a trochu snění o tom pravém. A k tomu kouzla, čáry, dvě supersexy kočky v podání Bullock a Kidman, no co víc si přát? Nejde přeci o žádný thriller nebo krimi, aby to mělo kdovíjakou logickou zápletku. Rozum stranou a city v dlaň.(23.7.2013)

 • - Jimmy Angelov se podle původního scénáře jmenoval Jimmy Hawkins a byl to venkovský balík z Texasu. Ovšem potom, co režisér Griffin Dunne uviděl Gorana Visnjice ve Vítejte v Sarajevu a Madonninu videoklipu "Power of Goodbye", rozhodl se přepsat postavu na východního Evropana a obsadit do ní Gorana. (HappySmile)

 • - Po špatných reakcích na testovacím promítání byl na poslední chvíli zamítnut skladatel Michael Nyman, jeho hudba byla prý moc evropská a vtíravá. Nahradil jej Alan Silvestri. Ovšem změna byla učiněna tak pozdě, že CDčka se soundtrackem už byla hotova a připravena k distribuci. Obchody tedy zaplavila první várka s Nymanovou hudbou. O pár týdnů později dorazila nová verze CD se stejným názvem, ale hudbou od Silvetriho. (HappySmile)

 • - Sandra Bullock přiznala, že ve scéně, kde se Gillian a Sally opijí se svými tetami, byly herečky opravdu opilé. Pily nějakou hodně špatnou tequilu, kterou koupila Nicole Kidman. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Yuthapong Varanukrohchoke | Jeunesse | Versicherungen