poster

Letiště

 • USA

  Airport

 • Československo

  Letisko

Drama / Thriller

USA, 1970, 137 min

Předloha:

Arthur Hailey (kniha)

Scénář:

George Seaton

Kamera:

Ernest Laszlo

Hudba:

Alfred Newman

Hrají:

Burt Lancaster, Dean Martin, Jean Seberg, Jacqueline Bisset, George Kennedy, Helen Hayes, Van Heflin, Maureen Stapleton, Barry Nelson, Dana Wynter, Lloyd Nolan, Barbara Hale, Gary Collins, Jessie Royce Landis, John Findlater, Whit Bissell, Virginia Grey, Lou Wagner, William Hudson, George R. Robertson, Marion Ross, Quinn K. Redeker, Dee Carroll, Cathleen Cordell, Larry Gates, Merry Anders, Paul Picerni, William Boyett, Harry Harvey, William H. O'Brien, Frederick Worlock, Barbara Morrison, Robert Brubaker, John Dennis, Robert Knapp, Robert Patten, Dick Winslow, Eve McVeagh, Leon Alton, Cap Somers, Nick Cravat, Celia Lovsky, Belle Mitchell, Benny Rubin, Hal K. Dawson, Kathleen O'Malley, Thomas Browne Henry, Shelly Novack, Eve Brent, Michele Montau, Ron Koslow, David Mauro, Mary Jackson, Joe Gray, Clark Howat, Reginald Fenderson, Ena Hartman, Sandra Gould, Lew Brown, Richard Van Vleet, Ron Stokes, Michael Bell, Jodean Lawrence, Dort Clark, Frank J. Scannell, Fred Holliday, Johnny Silver, James Nolan, Kaye Elhardt, Bobby Johnson, Walter Woolf King, Tamar Cooper, Adrienne Marden, Peter Turgeon, Vic Perrin, Murray Pollack, Allison McKay, Don Gazzaniga, Dale Johnson, Ray Ballard, Dallas Mitchell, Don Ross, Arlen Stuart

Producenti:

Ross Hunter

Střih:

Stuart Gilmore

Masky:

Bud Westmore

Kostýmy:

Edith Head
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Big Bear
  ****

  Arthur Hailey - spisovatel knihy - Letiště musel být s filmovým zpracováním jistě spokojen. Dle mého názoru se povedlo, možná i proto, že se celkem striktně drží románové předlohy. A se sestavou elitních herců té doby, by musel být režisér velký packal, aby se to nějak zvrtlo. Nenechte se odradit dobou vzniku filmu, či dnes úsměvnou módou obleků a účesů herců. Je to doba kdy ještě létaly klasické dopravní tryskáče, PAN AM byla na vrcholu a o Airbusech možná snil coby malý chlapec nějaký z jeho budoucích konstruktérů.... Snímek rozhodně stojí za shlédnutí a to nejen pro fandy do letišť a letadel. Je to skvělé drama. * * * *(17.4.2012)

 • Courtemanche
  ****

  Kvalitní scénář, dobré výkony herců, ale přímo ta katastrofa tady ještě chodí v plenkách. V tom je lepší Letiště 1975. Pokud vás zajímá dále, celkem dobrý film je i Aféra Concorde (1979), je ale víc krimi. Raději vynechte Letiště '77 (nevýrazní herci, namísto napětí je spíše jen hysterický), a z Concorde - Letiště 1979, budete spíš zklamaný, je hodně odfláknutý. 4/5(16.10.2013)

 • silentname
  ****

  Verím,že film je na svoju dobu klasikou. No dnes to modernému divákovi asi moc neponúkne. Možno áno, no neviem či to veľa ponúklo mne. Herci sú dobrí, no nepočul som ako podávali svoje dialógy v originále. Takže tam nebudem hodnotiť. No budem hodnotiť českých hercov, ktorí sa postarali o dabing a pôsobí to na mňa vysoko divadelne. Ale viem si predstaviť, že aj v originále to tak mohlo byť, lebo keď som sledoval miestami ich reakcie, tak vôbec nepôsobili ako keby sa to skutočne odohrávalo. Všetko pôsobilo ako divadelný parket a rovnaké boli aj tie výkony pre mňa. Okrem toho to trvá asi hodinu, než sa reálne začne niečo diať a máme tam skutočne poriadne dlhý úvod, ktorý mi prišiel nekonečný. A najhoršie na tom bolo to, že sme sa viac menej zoznamovali s postavami, ktoré riešili presne tie isté problémy. Najmä so svojimi manželkami. A mal som pocit, že sa točíme v kruhoch. Bola tu dokopy len jedna postava, ktorá sa mi veľmi páčila a to bola babička čierna pasažierka. Je to klišé, ale minimálne mi prišla veľmi vtipná svojimi hláškami. A čo sa týka toho ako ju kontrola jednoducho pustila, tak mala šťastia, že to bol rok 1970. Myslím si, že tieto techniky by jej neprešli už ani v roku 1990. A v 2002 už vôbec nie. Časti vo vzduchu sú o niečo lepšie. Tam je konečne trošku napätia, no mám pocit, že v dnešnej kinematografii by to už bolo urobené oveľa silnejšie. Ale aspoň som chcel vedieť ako to dopadne. Ale nemôžem súdiť film z pred skoro 50-tich rokov za to ako bol natočený v tej dobe. A som rád, že som to videl. Len na dnešné pomery to už nemá čo ponúknuť, lebo hladina adrenalínu sa za roky posunula niekam úplne inam. Hodnotenie: B(26.1.2019)

 • klúčik
  ****

  Tento film premietali u nás v meste ako premiéru týždeň v kuse 4krát do dňa. Pamätám sa, že ma vzal brat na film a premietal sa o 10 hodine večer. Pre 10 ročného chalana už to bol zážitok. Keď som videl ako tietadlo vylietalo z tých oblakov do krásnej nočnej oblohy , tak som bol týmto záberom uchvátený. Dnes si ho rád pozriem je to klasický film tzv. katastrofický aj keď si myslím, že filmy ktoré sa po tomto začali natáčať boli omnoho katastrofickejšie. Krásna J.Bisset. 80%. Knihu som čítal mnohokrát, ale aj film sa vydaril.(28.9.2006)

 • SjamK
  ****

  To se jen tak nestane, aby se člověk u filmu, který se často cituje s přídomkem "katastrofický" tak dobře bavil. Zdá se mi, že Letiště si tak trochu utahuje samo ze sebe (snad neúmyslně?) a nálepka "drama/thriller" by ještě měla být doplněna o "komedie". Vlastně se ani nedivím bratřím Zuckerům a Jimu Abrahamsovi, že se jali natočit Připoutejte se, prosím!, protože Letiště a tomu podobné filmy k tomu přímo vybízejí. Vtip je v tom, že Připoutejte se, prosím! mi osobně přišel ve své podstatě mnohem "katastrofičtější" a vypointovanější než Letiště, u kterého jsem si právě chvílemi připadala skoro blbě, že se musím pořád pousmívat, smát, a ta "katastrofa" jaksi nikde. Asi takle nějak: Legrace, legrace a teď Prásk! díra v letadle - a jó, počkat, my jsme vlastně v letadle a možná i spadneme. Ne, ale to ne, nespadneme, ti týpci tam dole jsou nějak moc v klidu, vlastně to nic není. -Aha, vypadá to, že té holce támhle něco je. Jo, ale je přece těhotná, tak to bude vpohodě, snad by nám nezkazila happyend a taky by to mohlo praštit s kapitánem... Pak jsem si říkala, jestli bych toho pobaveného úsměvu neměla nechat a nasadit vážnější tvář, abych nekazila tvůrčí záměr (kterýžto je v Připoutejte se poněkud jasnější :), ale když ono to prostě nešlo. Konec konců, nechci přece pořád jen kritizovat za naivitu a nevěrohodnost...(17.6.2010)

 • - Burt Lancaster, který spolu s Deanem ztvárnil vedoucí úlohu, si díky úspěchu snímku přišel také ke slušné sumě. Navzdory nečekaným příjmům Lancaster údajně film označil za "nejhorší brak, který kdy byl natočen". (džanik)

 • - Poslední film Jessie Royce Landisové, Van Heflina i Thomasa Browne Henryho. (džanik)

 • - Dean Martin získal 10% z hrubých příjmů, což znamenalo dalších sedm miliónů dolarů k jeho platu navíc. (džanik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Watch movie | Digimon Universe Appli Monsters | Bloons TD 5 v3.6.3 pro apk