poster

Legenda o Vánocích

 • český

  Vánoční pohádka

 • finský

  Joulutarina

 • anglický

  Christmas Story

Rodinný / Fantasy / Drama

Finsko, 2007, 77 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DruidKarel
  ****

  1239. hodnocený film: Tohle je film, na který jsem se díval již před více než rokem a náhodou jsem si všiml, že jsem jej zapomně ohodnotit. Nicméně mohu říci, že se jedná o pěknou pohádku na téma Vánoc a jejich původu, kdy se nám dostává příběh o malém Nikolasovi, který je sirotkem, a tak jej osud vždy zavane k některé rodině ve vesnici vždy na jeden rok. Když se však dostane ke starému tesaři, který je velice nevrlý a zapšklý, nastanou mu těžká léta. Filmu dávám 4* a můžu jej jenom doporučit rodičům a jejich dětem, aby si i ony uvědomily, že není nic zadarmo. 4*(25.6.2012)

 • Padme_Anakin
  *****

  Ač jsem ve skutečnosti zarytý odpůrce Santy a miluju jenom Ježíška, jednou provždy, tahle posmutnělá pohádka se mi moc líbila. Malého Nikolase bych si s potěšením vzala domů a po roce péče bych si ji bez váhání prodloužila na celoživotní. Ke snímku – zajímavý námět, velmi příjemné a citlivé zpracování, krásná hudba a za úplné „nej“ považuji finskou zimní krajinu, nádhera.(18.12.2015)

 • Ombak▼Penari
  ****

  Velmi pěkné. Nápad ukotvit legendu o Santa Clausovi jakoby do reality a sledovat, jak obyčejně to všechno vzniklo, je výborný. Do toho romantické scenérie historického severského venkova a nádherná zasněžená krajina. Pohladilo po duši. Jen prkenné herecké výkony mě občas vadily, ale na atmosféře to nijak neubírá. Dobrá volba pro vánoční čas. P. S. Ten oficiální text distributora v obsahu je teda fakt dobrý blábol, který s dějem filmu nemá téměř nic společného. Děsný...(13.12.2014)

 • hellstruck
  *****

  Krásný vánoční příběh o tom, že Santa je vlastně jen dobrosrdečný člověk, který si ledacos odepře, aby dopřál druhým. Ze začátku malý Nicholas osiří a ujme se ho chudá vesnice. Protože si nikdo nemůže dovolit živit jeden krk navíc, Nicholas putuje rok co rok od jedné rodiny k druhé. O každých Vánocích vyřeže dárky svým kamarádům ve vesnici a postaví je v noci před dveře. Zvrat nastane, když se ho ujme truhlář Lisakki, aby mu chlapec pomáhal vyřezávat nábytek. Každoroční stěhování je u konce a Nicholas získá věrného pomocníka na rozdávání dárků a jak roky plynou,postupně si osvojí i sobí spřežení...Hned od první minuty je jasné,k čemu se celý příběh uchyluje a kdože nám děj vypráví,což by mi vůbec nevadilo. Vánoce zbožňuju a Santa mi vůbec nevadí,naopak. Co bych ale vytkla a nemůžu překousnout je to, že se celý tenhle dojemný příběh odehrává v takovém jaksi taksi realistickém duchu a v posledním záběru najednou zničehonic Nicholas LÍTÁ na saních a je z něj už klasický Santa, kterého každý známe. .Bez vysvětlení. To se tam páni tvůrci teda opravdu nehodilo a samotný závěr je prostě na odpad. Nebýt toho, k dokonalému filmovému zážitku to nemá daleko.(10.12.2011)

 • Deimos
  *****

  TV/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// +příběh, hudba, obraz -asi žádný/// Tohle je vlastně legenda a zdařilí životopis o Svatém Nikolasovi (Ježíškovi, Santovi) podán formou rodinného filmu. Není nouze o dramatické scény, překrásný kolorit přírody, fantaskní příběh a nebudou chybět ani dojemné scény. Stačí jen uvěřit. A vězte, že děti uvěří. Pustě jim tohle a jestli měli pochybnosti...já jsem dojat z toho jak nádherný to je film./// Celkem 86%///(25.12.2008)

 • - Lisakki Järvenpää byl ve skutečnosti slavný finský nožíř. Žil na přelomu 20. století a založil nožířskou firmu, která funguje dodnes. (Facillitant)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Wakaokami Wa Shougakusei | ハチミツ | Стили, кисти, формы и узоры для Adobe Photoshop