• pan.Kaplan
  ****

  Po prvním díle dávám velmi silné tři hvězdy s tím, že jestli to udrží tuhle laťku dál, o jednu zvýším. Ten seriál má nápad, jemný humor a celkem solidní potenciál. Uvidíme.// V druhé polovině seriálu se kvalita výrazně zlepšila a seriál kromě komických momentů přinesl i velká témata (homosexualita) a u mě je to jeden z nejpřekvapivějších seriálů za poslední dobu.(7.9.2010)

 • RasputincZ
  ****

  Okresní přebor funguje především jako epizodické vyprávění, ale jako celek je to už horší, ikdyž poslední dva díly mě přesvědčily o tom, že jsem si valnou část Houslic oblíbil, herecké obsazení perfektní, jen jsem měl problém se sice výtečným Ondřejem Vetchým, ale scény, kde se vztekal nebo nadával (bylo jich dost) neskutečně přehrával, což bylo určitě v plánu, ale mě tím hrozně iritoval, což je spíš můj subjektivní problém. Po hrozně dlouhé době skutečně perfektní seriál z našich lujů a hájů.(4.11.2011)

 • Sarkastic
  ****

  „Adolfe, ohrozil si kariéru…hodně z nás!“ Okresnímu přeboru jsem se svého čas obloukem vyhnul, až moc „smrděl hypem“. Teď, po jeho zhlédnutí, se mu musím zpětně omluvit. Opravdu je to vydařená zábava! Počáteční rozjezd ještě trošku dře, ale téměř s každým dalším dílem se kvalita seriálu zvedá. Sice se ani v pozdějších epizodách tvůrci sem tam nevyhnou nějakému tomu slabšímu vtípku, ale podařenější převládají. A hlavně ta pohoda, co z toho sálá. Určitě za to může kvalitní vykreslení života téhle „díry“. Ale především je to o postavách, ke kterým si člověk velmi rychle vytvoří silný vztah, a to ke všem. Od fanatika Jiřiny přes milovníka Adolfa, gamblera Ludvíka, později nastoupivší intelektuálku Ilonu až po epizodní hosty, ze kterých mě nejvíc odrovnal Trojanův Zenkl („No jo no, srdcař.“). A nakonec trochu hořký, ale jinak pěkný závěr. Solidní 4*, přiznávám, že mi budou hlavní hrdinové chybět. „Nikoho z vás samozřejmě ani nenapadne mi pomoct, co, vy kreténi!“ – „Ale jo, mě to napadlo, jenom sem prostě nechtěl Jirko, promiň.“(13.7.2016)

 • Ilicka
  ****

  Kvalita mezi epizodami sice občas kolísá, slabší díly jako Fanynka a Jesle jsou ale dokonale vyvážené skvosty - zatím u mě vede formanovská Schůze. Humor občas vyšroubovaný až do nesnesitelna - Vetchý v Lucce - jinak ale výborně funguje slovní i situační komika vesnice a pralesního fotbalu, o které si můžou jiné "venkovské komedie" nechat jenom zdát.(4.11.2015)

 • Deimos
  **

  TV/// Obsazení 5/10 Děj 3/10 Hudba 4/10 Prostředí 6/10/// +námět, pár hlášek, hodně poutavé fotbalové prostředí, kdo nezná, není Čech -působí hodně levně, oblíbenec Ondřej Vetchý se mi tady nelíbí, spousta postav a dialogů celkem o ničem/// Na Okresní přebor jsem se hodně těšil. Námět pro spoustu Čechů jak vyšitý, ale přezevšechno mě to moc nezaujalo a ani nebavilo. Teď u posledních částí už si začínám zvykat na postavy, děj, náladu seriálu a občas se bavím. Nicméně je to zahozená penalta a šance na výhru tento seriál ztratil už při prvním poločase. Uvidíme jestli se chlapci do druhé sezóny zmátoří./// Celkem 42%///(30.12.2010)

 • - Žádný ze zmíněných fotbalistů ve 2. epizodě "Nábor" (Ronaldinho, Robinho, Romário, Rivaldo) v době natáčení seriálu nehrál za tým, který herci říkali. V roce 2009 hrál Ronaldinho za AC Milán a nikoli za Barcelonu, Robinho za Manchester City a ne za Real Madrid, Romário již ukončil aktivní kariéru a Rivaldo působil v uzbeckém týmu PFK Bunjodkor a již nehrál za Olympiakos Pireus. (ELBobes)

 • - Každý díl seriálu začíná a končí stejnou hudební skladbou. (Eldarm)

 • - Pomezní rozhodčí, který rozhoduje duel Houslice - Kostomlaty, je ve skutečnosti bratr Davida Novotného (Jardy Kužela). (koca999)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Descargar | After Effects | Arqueología y fósiles