poster

Barmský videožurnál

 • dánský

  Burma VJ: Reporter i et lukket land

 • anglický

  Burma VJ: Reporting from a Closed Country

Dokumentární

Dánsko / Švédsko / Norsko / Velká Británie, 2008, 84 min

(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AdamXB-1
  ****

  Jedna z nejchudších asijských zemí, o které jsem toho moc nevěděl a věřím, že i většina světa, ale díky podobným dost odvážným reportérům s autentickými záběry v perfektně zpracovaném dokumentu, se svět může podívat na praktiky tamější vlády při potlačování shromáždění protestujících lidí. Což je hlavní úkol tohoto dokumentu a ten byl si myslím splněn. Teď jenom nezbývá doufat, že se větší mnohem vyspělejší státy dokážou zamyslet a popřípadě zvolit správný způsob pomoci pro tak chudou zemi jakou je Barma.(1.9.2013)

 • MarekT
  ***

  Nepopírám, že dokument popisuje zajímavé téma, které i mě osobně zaujalo, nicméně pochybuji o té, v souvislosti s filmem neustále proklamované autentičnosti, jelikož záběry z exilového velitelství vypadají naaranžovaně a není vyloučeno, že snímky z ohniska dění jsou převzaté od zpravodajských agentur. (Shlédnuto v rámci školní výuky.)(30.5.2010)

 • teutates
  ****

  Problém mojej generácie, alebo možno môj osobný je, že si niečo takéto nedokážem predstaviť... jasné vidím to v tomto prevedení na vlastné oči, ale reálnu predstavu o niečom takomto vážne nemám... nepoznám situáciu natoľko aby som mohol posúdiť, prečo sa tak deje, dané politické rozpoloženie, taktiež možno nejaká pomoc (hlavne tu "pomoc" nechápem, keď US by bola rada všade - námet na konšpiráciu...) aj napriek tomu, že som sa snažil zachovať si chladnú hlavu 8/10(3.3.2010)

 • BoXBe
  *****

  Burma VJ byl včera dost drtivý rozjezd hned na úvod ostravské etapy Jednoho světa. Pěti hvězdičkami nehodnotím uměleckou kvalitu, ale intenzitu výpovědi snímku. Kluci běhají po Barmě s příručními digitálními kamerami. Po Barmě, která je hned od prvního okamžiku ve filmu světem jaký si my do bezmála třicátníci v teplíčku 20 let od pádu komunistického režimu, upřímně, opravdu nedokážeme ani představit... Barmě se věnují média již delší dobu, i minulý Jeden svět, tento německý snímek se týká demonstrace, do které se před dvěma lety zapojili i buddhističtí mniši a kterou známe i z našich médií. Po 19 letech pocítili barmané nádech svobody, ale režim se opět zachoval krutě a diktátorsky a tomu jsme byli včera u tohoto snímku svědky přímo na místě v "reálném" čase díky týmové práci odvážných barmanů se schovanými kamerami v podpaží. Každou další vteřinou natočeného materiálu ohrožovali svůj život bezprostředně. Byli jsme svědky silného záchvěvu svobody utlačovaného lidu, ale bohužel taky brutálních metod vojenského režimu. Na závěr jsme tleskali....a co dál?(17.3.2009)

 • Marty20
  *****

  Žádný dokument mi ještě nevyrazil dech tak, jako tento! Vznikl díky neskutečné odvaze lidí, kterým před očima stříleli novináře a oni přesto pokračovali v natáčení! Vyjadřovat jeho hodnotu hvězdičkami je proto až nedůstojné. Není snad ani možné, že žádnému mocnému státu nevadí co se tam děje. Nevím o nerostném bohatství této země zhola nic, ale tipnu si, že tam asi moc ropy nebude.(4.3.2010)

 • - Oscar 2009: nejlepší celovečerní dokument. (zdeny99)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Español | Uchuu Kyoudai | Read More