poster

Zmizení

 • USA

  Prisoners

 • Slovensko

  Unesené

Drama / Krimi / Mysteriózní / Psychologický / Thriller

USA, 2013, 153 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hild
  ****

  Excelentní kriminálka, jakou jsem neviděla pěkně dlouhou dobu. Zmizení dětí je strašně vděčné téma a prakticky nevyčerpatelné. Zmizení má perfektně budovanou atmosféru a nechybí ani pořádné napětí, měla jsem pocit, že v jistých momentech se mnou nedýchá celé kino. Film vyniká především v tom, že není o postavách, Hugh Jackman hraje otce, který se snaží vzít spravedlnost do vlastních rukou, ale vlastně se nikdy nepodíváme do hloubky té postavy, Jake Gyllenhaal hraje zase člověka, který prostě jen dělá svou práci, ale nikdy tu postavu nepoznáme, nemluví se o jeho minulosti, nebo životě, vlastně jsem po celou dobu měla pocit, že ten film ani žádné výrazné postavy nemá, tohle by obyčejně znamenalo velkou výtku, ale samotnou mě překvapilo, jak moc dobře tohle fungovalo. V popředí stojí pouze příběh, který má diváka vtáhnout, nezáleží mu na postavách, chce jen odhalit, co se stalo holčičkám, jedná se totiž o čistě kriminální drama. Pro mě byl tenhle film do závěrečných 15 minut na jasných 5*, závěr však nebyl úplně podle mého gusta, neodcházela jsem ze sálu s pocitem, že by vše do sebe zapadlo tak, jak by mělo a to teď nemyslím po dějové stránce, ale spíše jsem měla pocit, že se na konci někdo snaží o hodně zvratů za každou cenu. Ale i tak se jedná o výborný film, který můžu doporučit.(10.10.2013)

 • Marigold
  ***

  Přesně ten typ filmu, který všechny trumfy vytáhne v první třetině, aby je pak už jen marně ředil a rozpačitě promíchával. Těšil jsem se na pomalý psychologický krimi thriller, ten se ale postupem času rozpadne do jednostrunné litanie, ze které vyčnívá výtečná Deakinsova kamera a postava Jakea Gyllenhaala, která na rozdíl od ostatních má tu výhodu, že se o ní v podstatě nic nedozvíte (tím je alespoň trochu tajemná). Film podstatně selhává i jako detektivka, když informace dávkuje velmi neefektivně a nedokáže ospravedlnit nadměrnou délku (na jedno odhalení připadá nesmyslné množství repetitivních a zjitřených dialogů bez hlubšího smyslu). Hudba, kamera a některé "mimodějové" režijní momenty z toho však dělají solidní záležitost.(10.10.2013)

 • Malarkey
  ****

  Naprosto skvělý film. Boží atmosférická práce, která pracuje s postavami, s počasím, s náladami. Prostě kompletně rozebírá situaci a samotné role do jednotlivých detailů. Tak to mám rád a přesně toto se mně dostává z americké produkce tak jednou za dva roky, jestli vůbec. První takovýto poctivý film, který jsem viděl byl Sedm. Přesně i nad tím vším jsem dost přemýšlel během sledování tohoto filmu. Mrzí mě ale, že mu pořád nemůžu dát plný počet. Byly tam místa, u kterých bych potřeboval bližší vysvětlení. A myslím si, že by na tom vysvětlení víc minut nepřibylo. Už tak byl dost dlouhý a jestli bude delší o deset minut, to už bych nejspíš ustál. Každopádně Hugh Jackman a Jack Gyllenhaal zahráli famózně. Oba se do role tak vžili, že jsem viděl i ty jednotlivé nuance, které se od normálních hereckých výkonů maximálně odlišují. Z Hugha se stává troska a Jack zařazuje rychlostní stupeň u tikání v obličeji minutu co minutu k výslednému závěru. Skvělý film a poctivá filmařina. Kéž by takových bylo víc.(27.11.2013)

 • H34D
  *****

  Středně pomalé tempo ani delší stopáž filmu nijak neškodí. Villeneuve možná má lehce artové kořeny, ale jinak vypráví hollywoodsky mainstreamovým stylem, který po vzoru Zodiaca (s nímž má více styčných bodů) precizně dávkuje informace a nenechá diváka příliš dlouho přešlapovat na jednom místě. Rozpoutaná kriminální zápletka není kdovíjaká kofola-originál, ale má své zvláštnosti a hlavně ji řeší nesmírně schopný detektiv, na němž jde vidět to nejlepší z policejní práce včetně negativ plynoucích pro osobní život. Přítomné otírání se o náboženskou tématiku subtilně naznačuje, že když už se víra mění v činy, tak častěji ty špatné. Líbilo se mi zpracování charakteru Hugha Jackmana, aneb jak si člověk v nesnesitelné bezmoci prostor pro moc vytvoří. PS: Po druhém zhlédnutí po letech žasnu nad brilantností této studie charakterů (nyní jsem byl více zaujat detektivem Loki) a nad perfektním detektivním příběhem. 9/10(9.10.2013)

 • golfista
  *****

  Lepší doporučení, než které se dočtete v závěru "Limova" kometáře, tomuhle filmu ani nejde dát :) .... Ale trošku vážně - Tahle kriminálka má atmosféru, která vás často nenechá ani dýchat. Výborný scénář, skvělé herecké výkony - prostě v tomhle žánru (který se tak často zase netočí) filmu nelze téměř nic vytknout. Díla tohohle režiséra budu muset zpětně dohnat ...(7.12.2013)

 • - Maria Bello ztvárňující Grace, matku jedné ze zmizelých dcer, navrhla, že bude po dobu celého filmu hrát ve stejném oblečení a nebude si téměř mýt vlasy, aby znázornila, že se pro Grace se únosem její dcery zastavil čas a vše ztratilo smysl. (80s Martin)

 • - Hugh Jackman hraje v tomto filmu roli otce unesené dívky. Už dříve dostal podobnou roli ve filmu Pevné pouto (2009), kterou ale odmítl. Tuto roli nakonec získal Mark Wahlberg, který byl původně obsazen i do hlavní role ve Zmizení, ale nezahrál si v něm. (Cheeker)

 • - V čase 2:18:31 předjíždí detektiv Loki (Jake Gyllenhaal) skupinu aut jedoucí v levém pruhu, v čase 2:18:43 ale předjíždí tu samou skupinu aut znovu. (mauro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Truth or Dare | Stellan Skarsgård | Советский спорт.Футбол №26 (2018) PDF