poster

Princ a pruďas

 • USA

  Your Highness

 • Slovensko

  Princ a pruďas

 • Slovensko

  Vaša výsosť

 • Velká Británie

  Your Highness

Komedie / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2011, 98 min (Director's cut: 105 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • D.Moore
  **

  Hlavní hrdi... No, dobře... Hlavní postava Prince a pruďase = o něco méně podlý Edmund Blackadder. Sluha / společník hlavní postavy = o něco méně blbý Baldrick, sluha / společník Edmunda Blackaddera. Myslíte si, že mě toto "okopírování" postav z mnou milované Černé zmije natolik pobouřilo, že jsem filmu dal dvě hvězdy? Omyl. Bylo to právě to nejlepší, co mi Princ a pruďas nabídl.____Tři největší bolesti: 1) Že postavy po celý film soupeří v užívání (kromě několika výjimek) prvoplánových vulgarismů všeho druhu, mi k žádném komediálnímu uspokojení nepomohlo. Scénáristé se na tento nápad až nezdravě příliš upnuli, a tak, po nějakých dvaceti minutách, místo aby všechno to "jakoby nevhodné" fuckování diváka šokovalo a nutilo ho se smát, otravuje. 2) Klišé, klišé, klišé. Pitomý příběh, který se scénáristé pokusili maskovat tím jediným nápadem (viz bod 1)), je neskutečně neoriginální, ačkoliv snaha o parodii v něm vidět je. Bohužel malá a málokdy. 3) Odbytá režie zejména akčních scén. Ani to, na čem se daly nasbírat body za originalitu, originální není. Natož zábavné. Úvod s popravou připomene Piráty z Karibiku, scéna s kočárem Wild Wild West, souboj s netvorem zase libovolný souboj s netvorem z televizní Xeny. Bohužel všechno jen připomene - nic objevného se nekoná. Zkrátka nuda. Pokud mají akční scény nějakou dynamiku (závěr především), vděčí za to jen a jedině Jablonského povedené (ze Zimmerových Pirátů vycházející, ale povedené) hudbě.____Klady: Pochválen buď skvělý Danny R. McBride, díky Zooey Deschanel, která naivní, ničeho neznalou princeznu zahrála velice roztomile, rád jsem opět viděl Damiana Lewise, ačkoliv jeho role... No... Škoda písmen, a potěšil i zmíněný Steve Jablonsky, jehož soundtrack by byl ovšem mnohem, mnohem lepší, kdyby jej hrál opravdový velký orchestr a ne jakási jeho elektronicky vytvořená nápodoba, jejíž zvuk místy opravdu tahal za uši. Dvě hvězdy a buďte rádi.(3.8.2011)

 • liskam
  ****

  Nevšední,svěží a chytrá komedie. příjemně mě překvapila, hlavně v tom jak jsem se k tomu stavěl a co jsem si o ní myslel.... chvilkama bláznivá komedie,chvilkama náznaky parodie,pak náznaky drama o nepochopeném (jediném normálním člověku) v celém království a jeho marném boji proti debilitě všude kolem něj,také náznaky romantické komedie. Prostě se to ve mě přelejvalo a při tom jsem se skvěle bavyl. když jsem tohle dokoukal,byl jsem podobně pohodově naladěný jako po "Paulovy"...:-))(23.6.2011)

 • Galadriel
  **

  Přestože se film snaží nebrat se vážně, našla bych spoustu vážnějších děl, které se berou s mnohem větším a lepším nadhledem (Kouzelná romance), vtipy založené na sprostých slovech a sexu moc nefungují (hollywood asi zkusil přejít z teenagerských komedií na teenagerské fantasy) a paradoxně je snímek nejvtipnější v těch místech, kdy se o to nejméně snaží. Největší problém je asi právě v tom, že scénář, režisér i většina herců jsou v neustálé křeči a ta sranda prostě nepůsobí ani trochu přirozeně. Navíc James Franco mi nikdy nebyl moc sympatický, ale v téhle taškařici se mi stal skoro protivným (ano, vím, že schválně přehrává), Danny R. McBride byl o něco málo lepší a jediný, kdo herecky celý film zachraňuje je Natalie Portman, která ale bohužel zas tak velkou roli nemá. Méně řečí o kopulaci a víc nápadů a nemuselo by to bývalo s takovou krásnou výpravou dopadnout vůbec zle. Takhle to k tomu zlému nemá moc daleko.(10.8.2011)

 • novoten
  ***

  McBride si napsal scénář přímo na tělo, pozval pár kamarádů z Pineapple Express - a znovu to z větší části nevyšlo. Sice jsem tentokrát netrpěl, ale humor je mířený jen směrem sexuálních narážek, což se na stominutové ploše relativně rychle přejí. A té jednoduchosti je škoda o to víc, že výprava se povedla, Jablonsky tradičně válí a Natalie Portman si bez problémů krade každou scénu jen a pouze pro sebe. Smířlivých 50% a zbytečné zklamání.(22.6.2011)

 • Segrestor
  *****

  Ve filmu Your Highness naprosto nenásilně zparodovali všechna fantasy klišé a to navíc tak, že to potěší i toho nejzatvrzelejšího fanouška "vážných" fantasy. Rukopis Dannyho McBridea se holt nezapře ani ve fantasy. Nakonec to je ale prvek, který možná určil nový směr moderních fantasy. Dokonalá výprava a triky v nás evokují skutečně pohádkovou náladu a fuckování rytířů, sexismus a drogy coby jakýsi vylepšující prvek. No, líbilo se mi to moc, i když některé vtípky nebyly úplným tahem na bránici. Ale jak říkám, solidní úroveň fantasy prostředí a příběh to v podstatě zachraňují. Je to také další film, kdy si na konci zamnete ruce a řeknete si, že byste s chutí hned sledovali další pokračovaní. Dali si další nášup pohádkové scenérie, překrásných divoženek, dokonalých monster, dvou idiotských princů a jednoho pedofilního čaroděje.(18.9.2011)

 • - Natáčení probíhalo v severoirském Belfastu, a to od začátku léta do října roku 2009. (Brousitch)

 • - Přestože film napsal Ben Best společně s Dannym McBridem, dialogy byly z většiny improvizované. Režisér David Gordon Green řekl, že se na scéně nikdy nepoužíval scénář. (Brousitch)

 • - Zlatou malinu pro nejhoršího herce ve vedlejší roli získal James Franco. (Matt007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
#84 - Chapter 84 01-19-2016 | converter powerpoint em pdf | Ellie Moon