poster

Ve stínu gangu

 • anglický

  Beyond the Law

 • anglický

  Fixing the Shadow

 • slovenský

  V tieni gangu

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1992, 97 min

Režie:

Larry Ferguson

Scénář:

Larry Ferguson

Producenti:

John Fiedler, Mark Tarlov

Scénografie:

James L. Schoppe

Kostýmy:

Ileane Meltzer
(další profese)
 • Inozuka
  ****

  "Ten Voves mě fakt štve. Furt mi říká čůro a sračko." Tak tenhle film mám neuvěřitelně najetej v podvědomí, přestože jsem ho dvacet let neviděl. V devadesátkách jsem ho totiž měl na VHS a doslova z něho uchcával. Tedy hlavně z toho dabingu, který je boží a přidává filmu takový tragikomický nádech. A i teď po hoodně dlouhé době jsem nadšen. Skvěle autentické prostředí motorkářského gangu doprovázené malinko hloupoučkým dějem. Člověk to musí brát trochu s rezervou a vychutnávat si hlavně tu atmosféru, pak si bude chrochtat ... PS. Znám týpka, co vjel na chopperovi do křupanskýho nonstopu. Do držky nedostal, jen zavolali policajty. Holt jinej kraj, jinej mrav.(30.12.2018)

 • Malarkey
  *****

  Hej čůro, tenhle film byl psycho-kurva-delickej ti řikám. A stejně takovej byl i českej dabing, kterej tomu narval takový koule, že jsem během filmu málem upad ze židle. Tady je drsný úplně všechno. Vostrej devadesátkovej akčňák, kterej mi ve vzpomínkách chyběl. Film, u kterýho už teď vím, že na něj nikdy nezapomenu. Charlie Sheen, jak kdyby se narodil pro podobný role. Dokonalý!(18.4.2018)

 • zdenny
  ****

  Film podobný filmu Stone Cold s jedním výrazným rozdílem. Tento byl natočen na motivy skutečné události a co se týče filmového zpracování, byl o mnoho skutečnější. Charliemu tato role sedla a mně se film celkově hodně líbil. Prostě mi při sledování navodil takovou filmovou atmosféru. Filmy o infiltracích se mi líbí.(10.11.2009)

 • Quint
  ***

  Někteří diváci považují Ve stínu za zapomenutelné "cheesy" béčko se směšným, rádobytvrďáckým Sheenem, které působí jak Žhavé výstřely, z nichž někdo vystříhal všechny fóry. Jiní naopak za nedoceněný, seriózní thriller s přesvědčivým Sheenem a s dobře zachycenou motorkářskou subkulturou (z nichž někteří si kvůli němu dokonce pořídili motorku). Asi záleží na tom, kolik vám je let a jak moc ten film dokážete brát vážně. Sheen byl zvláštní volbou do role poldy, jenž se v přestrojení postupně mění v drsného, vlasatého motorkáře, až mu z toho začne hrabat. Od chvíle, kdy mu narostou dlouhé vlasy a začne se chovat tvrdě, se prostě neubráníte vzpomínce na Toppera Harleyho z obou Žhavých výstřelů, mezi nimiž tenhle film natočil. Sheen do té role ale dává takovou energii, že jsou zároveň chvíle, kdy mu to baštíte. A napětí mezi ním a vůdcem motorkářského gangu v podání Michaela Madsena taky občas zafunguje. Film je jinak snůškou těch největších klišé kriminálek o policistech v přestrojení (ačkoli ho prý psal sám život a byl natočený podle skutečné události). Ani na chvíli nezapře dobu svého vzniku a jeho děj se pravidelně posouvá dopředu prostřednictvím přiblblých montáží, u nichž si zase nemůžete nevybavit Team America a píseň „We're gonna need a montage“. Sheen se seznamuje s motorkáři – montáž. Sheen se učí být motorkář – montáž. Sheen souloží – montáž. Sheen se obléká do motorkářského obleku – montáž. Sheen jezdí na motorce – montáž. Pro některé montáže zřejmě neměli dostatek záběrů, a tak nechybí momenty, jako když si Sheen při vyzbrojovací montáži do boty zasouvá zbraň, kterou už si tam o pár záběrů dříve zasunul. Ale proč ne, když se na to docela dobře dívá. Jsou tam cool motorky, cool westernové lokace, cool hlášky, cool rocková hudba a Linda Fiorentino (kde je jí dnes konec?).(1.8.2017)

 • cheyene
  ****

  Poctivá akčně dramatická podívaná, která zaujme především díky Charliemu Sheenovi a Michaelu Madsenovi, avšak děj je také zajímavý a rozhodně nenudí. Snímek je točen v klasickém zpracování typickém pro 80. léta a počátek 90. let, včetně hudebního podkladu, což mi ale nevadilo. Pro mě docela milé překvapení a díky epilogu dávám 4*.(26.5.2014)

 • - Skutočný Dan Saxon sa vo filme objavil ako komparzista, momentálne žije so svojou rodinou v Severnej Kalifornii. (Smok)

 • - "Krvák", stelesnený hercom Michaelom Madsenom, si momentálne odpykáva prvý z troch po sebe idúcich doživotných trestov za vraždu a obchodovanie s drogami. (Smok)

 • - Film bol inšpirovaný skutočným príbehom zástupcu šerifa menom Dan Saxon (Charlie Sheen), ktorého boj s podsvetím vyústil vo viac ako 200 zatknutí. (Smok)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Billie Eilish - bury a friend | Suite... | Paw Patrol (7)