poster

Úkryt

 • USA

  Panic Room

 • Slovensko

  Úkryt

 • Velká Británie

  Panic Room

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2002, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matty
  ****

  Strašáci bez psychologické předehry (k Peckinpahovu filmu v jednu chvíli odkazuje ikonický záběr rozbitých brýlí). A vlastně bez psychologie vůbec. Čistý, přímočarý high concept thriller hitchcockovského střihu (tzn. do sebe uzavřený mikrosvět, napětí nadřazené věrohodnosti, větší význam přikládaný tomu, že se bojíme než tomu, o koho/co se bojíme) pro pár herců a jeden barák, jehož "osobnosti" scenárista, kameraman a vedoucí výpravy věnovali nejvíce péče. Kvůli špičkové kameře a zvukovému designu si Úkryt rád zopakuji, ne již tak kvůli postavám, což je škoda, protože právě Fincher s Koeppem rozhodně mají na to, aby stvořili moderní thrillerovou klasiku. 75% Zajímavé komentáře: zputnik, Legas, Jordan, silent cut, Macik(17.8.2005)

 • movie
  *****

  Opět vynikající Fincherův snímek stavící na originální scénáři machra Davida Koeppa („Carlitova cesta“, „Jurský park“), obsahující neuvěřitelné kamerové jízdy a dech beroucí režijní finesy, skvělou hudbu, výborně napsané postavy, skvělé herce (Foster, Yoakam, Leto, Whitakera postava Kristie Stewartové je asi nejlepší dětská role, co se kdy ve filmu mihlaje naprosto důvěryhodně zahraná) a scénáristu snímku „Sedm“, „Ospalá díra“ a „8MM“ Andrewa Kevina Walkera v roli „probuzenýho souseda“.(28.5.2002)

 • genetique
  *****

  Po ďalšom zhliadnutí sú pre mňa štyri málo. Jednoznačne som musel o hviezdičku pridať, hlavne pre umenie urobiť vynikajúci film prakticky na pár metroch štvorcových. Film nemá hluchého a beznapätia čakajúceho miesta. Skvelý nápad, jednoduchý a pritom tak kvalitne spracovaný. Nemám navyše čo dodať ani k záveru, tobôž nie k efektnej a rýchlo-spomalenej kamere. 90%.(31.7.2006)

 • Xmilden
  ****

  Když už jsem viděl jednoho Finchera, tak jsem dostal chuť i na druhého. Jodie Foster se zabarikáduje ve skrýši před Forestem Whitakerem, který přemýšlí jak by se jí dostal na kobylku. Napínavá podívaná, která připomíná Fincherovu tvorbu pouze v náznacích. Trošku nerozumím občasným negativním reakcím. Myslím, že kvalitu Úkrytu lépe prověří až čas, který hraje pro něj. 75%(29.10.2014)

 • Sarkastic
  ****

  No tak samozřejmě, kvalit snímku Seven to nedosahuje, ale nadprůměrnost si to drží po celou dobu. Skvělá atmosféra, slušné herecké výkony, perfektní kamera a dobrá hudba. Tajně jsem doufal, že budu moct ohodnotit dílo plným počtem a také tomu mnohé nasvědčovalo, ale v tom mi bohužel brání odfláknutý konec. Takže bych to viděl na slušné 4*; milovníkům thrillerů jako jsem já vřele doporučuju.(25.10.2008)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 18. března 2002 v Century City (Kalifornie, USA). (Varan)

 • - Ve scéně, kdy postavy večeří pizzu, je před Sarou (Kristen Stewart) plechovka coly a nalitou skleničkou. V záběru z jiného úhlu je ale ve skleničce víc coly a sklenička je před plechovkou. V dalších záběru se poté polohy rekvizit navracejí opět do původní polohy. (Terva)

 • - Kristen Stewart během natáčení velmi vyrostla. Na počátku byla menší než Jodie Foster a na jeho konci byla již větší. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Download | Nenhum Comentário | Man Seeking Woman