poster

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka

 • anglický

  Sunday League - Pepik Hnatek's Final Match

 • Slovensko

  Okresný prebor - Posledný zápas Pepika Hnátka

Komedie / Sportovní

Česko, 2012, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  ****

  Prušinovský se poučil u jedné z nejlepších epizod seriálu Na váhu a přitáhl si skvělého herce a despotického blázna z Dejvického divadla. Krobot vnáší do Přeboru kus titánské tragiky, jako by se na houslickém trávníku na moment zaleskla sláva destruktivních fotbalových velikánů a bouřliváků. Scénář obsahuje dost přízemních, přitom ale vkusně sestavených gagů, dialogy jsou jako vždy svižné, herecké výkony lehce přehnané, ale nesmírně zábavné (Vetchý se v Jiřinovi skutečně našel a je zcela neodolatelný svou až kabaretní manýrou). Navíc Krobotův osobní příběh a značně problematický psychologický profil film utáhne bez větších obtíží, přičemž kolotoče, kočkovský podnikatel Norbert Lichý a světskej primitiv Jaroslav Plesl tomu dodávají ten správný agrární závan. Kdyby česká lidová komedie nevypadala tak, jak vypadá, byl by Přebor takový solidní televizní nadprůměr se spoustou potencionálně kultovních momentů (pořád mi v hlavě zní Jiřinův geniální rozbor trenérova zápisníku)... ale vzhledem k tomu, že tady vládne autokracie nevkusu a demence, je Prušinovského film něco jako malý zázrak. Už se mi dlouho nestalo, abych se přízemnosti smál zcela beze studu, protože není samoúčelná, ale je poetická. Přes všechny nezaoratelné výhrady jasná trefa zařízení. No tak určitě... [70%](27.3.2012)

 • Gilmour93
  ***

  Any Given Saturday. Krobot je Eastwood, robot, suk, čertík v krabičce i Atlas, nesoucí na šíji tento de facto pilot populárního seriálu, o tom žádná. Pro svérázný vesmír víkendového čutání pro zábavu, žízeň či ambice mám veskrze pochopení, nicméně pro lidovou zábavu, co Okresní přebor představuje (Mičuda, tráva alias Slunce, seno a ujišťování se pohledem na křupany, že takový nejsem), už zase tolik ne. Z části plotu pana Hnátka se mi neudělalo dobře. To asi ty výpary z barvy..(22.9.2014)

 • sud
  ***

  Kdykoli sedí fotbalový mančaft Houslic v hospodě a nebo v kabinách ve společnosti pérujícího trenéra Hnátka (výborný Miroslav Krobot), je o zábavu postaráno. Potíž je v tom, že na těch 100 minut je tam málo humoru, některé zápletky jsou zbytečné či naopak vyzní do prázdna (nápad s komedianty určitě prahl po lepší zápletce) a spoustu postav se dějem jen mihne (vlastně všichni krom Krobota, Soboty a Vetchého). Být to hodinový pilot ke kultovnímu seriálu, neměl bych výtek. Takhle jej řadím k lepšímu průměru a dlužno říct, že vzhledem k úctě k seriálu a několika skvělým scénám (krom těch humorných třeba tragikomický útěk z nemocnice) s těžkým srdcem. 60%.(3.11.2013)

 • Legas
  ***

  Postava trenéra Josefa Hnátka je dobře napsaná a především výborně zahraná Miroslavem Krobotem. Bohužel je to právě Josef Hnátek, který naznačuje, že v rukou jiného scénáristy a režiséra mohl vzniknout daleko obsáhlejší a zajímavější film, než je "pouze zábavný" Okresní přebor. Nicméně díky za pár skvělých momentů a několik "ty, ty, ty" za vyloženě podbízivé, natahované a laciné vtípky typu opačně fungující světelná signalizace na železničním přejezdu. Tvůrci raději měli zmáknout lepší timing s obsahem deníku Josefa Hnátka.(30.3.2012)

 • kingik
  *

  Otřesný. Tohle bych natočil i já s oběma zlomenýma rukama a ze židle bych to řídil jak Lorenc stavění baráků. Prušinovský zná fotbalové zápasy zjevně z vyprávění a žije na planetě jménem stupidita, není možné, aby pro kina natočil film, který vypadá jako druhořadá televizní inscenace. Krobot byl dobrý a všichni zůstali v jeho stínu, respektive scénář neumožnil nikomu vtipně zazářit. Opět jsem se ani jednou nezasmál. Tohle byla kontumační prohra pro všechny tvůrce a sestup z přeboru na školní plácky. Doporučuji návštěvu tvůrčích učeben, kde se vyučuje nejen fotbal, ale hlavně režie, psaní kvalitních scénářů a v podstatě vznikají filmy o něčem s nosnou zápletkou a ne o ničem a rozdrolené do epizodních etud. Mnohem horší než celkem slabý seriál a to je co říct. 20%(9.4.2012)

 • - Josef Hnátek (Miroslav Krobot) údajně zemřel při 270. derby pražských S, které Sparta prohrála 1:4. Avšak zápas, který Sparta prohrála 1:4, byl 268. derby. Ve skutečnosti 270. derby o rok později vyhrála Sparta 1:0. (ELBobes)

 • - Jedná se o první prequel v české kinematografii. (Terva)

 • - Leoš Noha sice jezdil ve filmu ruským Gazem 69, ve skutečnosti však neměl řidičský průkaz. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Lexicon offers IMAX Enhanced models MC10, RV-9, RV-6 | Magic Kaito BD Subtitle Indonesia | Chapter 7