poster

Čtyřicítka na krku

 • USA

  This Is 40

 • Slovensko

  Štyridsiatka na krku

 • Velká Británie

  This Is 40

Komedie

USA, 2012, 134 min (Director's cut: 138 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • robbiee
  ***

  [imdb: 6.3/10] | me: Je to taký priemer. Celý čas sa pohybuje na hrane medzi komédiou a filmom, ktorý špekuluje o štyridsiatke ako životnom miľníku nekomediálnym spôsobom. A ja som sa nevedel presne zaradiť ani na veselú ani na neveselú stranu. Je to tak ako to už pri všetkom "obyčajnom" býva: miestami je to slušne vtipné (a to poteší)... ale celkovo to proste nemá ten "drive"... Je tu príliš veľa hluchých = vážnych pasáží, ktoré by podľa mňa v tomto žánre v takom počte byť nemali. Takže je podstatne menej toho smiechu (a viac suchoty) a to stačí na to aby som to mohol a chcel prehlásiť za priemer. I don't want a turbo penis. I like your medium soft one. (26.2.2013)

 • Marsik
  ***

  Leslie Mann mám rád, jedna z mých TOP hereček, ale ani ona nezachránila čest tohoto filmu, který po pravdě byl trochu porod dokoukat :) Bylo to v prvé řadě extrémně dlouhé (138 minut je na komedii opravdu dost) a humor, který nám tvůrci servírovali, byl často plytký a já se po pravdě ani jednou nezasmál nahlas (nejvíce mě paradoxně pobavila scéna v samotných titulcích, kdy Melissa McCarthy 2 minuty nepřetržitě hlásí všechny okolo :)) Každopádně v průběhu filmu jsem měl také pocit, že sleduji nějaké domácí video nebo reality show jedné "obyčejné" americké rodiny. Špatný snímek to ale nebyl, mělo to i pár úsměvných momentů a občasná "dramatická" vložka (zejména rozmluvy hlavní dvojice se svými otci) neuškodila. Takže pokud by se ubralo 30 - 40 minut času a přidalo se více na svižnosti a šmrncu samotného humoru, mohla to být povedená čtyř-hvězdičková komedie. Takhle bohužel pouze za tři. 67% (with J.)(6.12.2013)

 • PROCESOR
  **

  Tak stopáž je vražedná, jako by to byl velkofilm o objevování Nového světa. Já byl celkem zklamaný, čekal sem zábavu a komedii a dostal sem něco mezi trapným pokusem o „velký životní zvrat“ a neustálým hádáním ala Homolkovi. Nepřišlo mi, že by to řešili s nadhledem a zábavně, jak jsem od toho očekával. Je to takové uječenééééé.(8.12.2018)

 • ScarPoul
  ****

  Hodnotenie je trocha nadnesené ale ja skrátka Apatowove filmy môžem. Kopec pop kultúrnych odkazov, skvelo napísané a zahrané postavy, ktoré sa nevyvíjajú v tendenciách typických amerických komédií a prinášajú do filmu punc autentickosti, určitej nadnesenosti a prívetivosti. Celý kaleidoskop postavičiek tu má ako obvykle funkciu pobaviť, priblížiť život hlavnej dvojice, kde práve Leslie Mann dokazuje, že pre takéto úlohy sa narodila. Rudd ako obvykle sympaťák, ktorý má rád hudbu a sedenie na hajzli a postavičky ako O´Dowd, Fox, Segel, Li, McCarthy len dopĺňajú film o šialenejší humor. This is 40 je klasická komédia nesúca Apatowov rukopis a tým sa stáva inou, osviežujúcou a bez jediného hluchého miesta. Tu len závisí či má človek Apatowa rád, alebo nie. Nie je to dokonalý film, ale svoj účel splnil. Plus Megan Fox - pána BOHA!(30.1.2013)

 • eraserhead666
  ****

  Apatow si napsal (a natočil) film pro svou nádhernou manželku a dvě dcery a ani jedna ho nezklamala. Leslie Mann je skvělá a do své role zapadla skvěle, protože jí dokázala vtisknout rozporuplné emoce. Chvíli byla nepříjemná, chvíli hysterická, chvíli rozumná a pořád ve snaze mít vše pod kontrolou (i když to všechno vyklouzává z ruky). Vcelku zajímavá reflexe určitého životního předělu (který je stejně každých deset let), velmi příjemně obsazená, i když tedy okatě masturbační okamžiky s Megan Fox mi film spíše kazili. Taky ukázka, kolik zbytečných problémů si lidi dělají sami jen svou snahou po dokonalém a šťastném životě. Čtyřicítka na krku a já doufám, že to nebude tak husté.(8.8.2015)

 • Maude Apatow

 • - Všechny elektronické výrobky ve filmu pocházejí z továrny Applu. (URBAN)

 • - Po narozeninové snídani sedí sestry Charlotte (Iris Apatow) a Sadie (Maude Apatow) na gauči v obývacím pokoji. Sadie sleduje seriál Ztraceni (od r. 2004), konkrétně sleduje 6. díl 6. série. Sadie sleduje seriál i později ve scéně v autě, konkrétně 13. díl 6. série. (karlik4801)

 • - Počas záverečných titulkov môžeme sledovať nepodarené scény. (Johnny.ARN)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ashley Grenville | The Sea of Tranquility | Season 2 Episode 19 The Man Under the Hood