• Malarkey
  ****

  Hotel Lux je skvělý film a dokazuje, že německá kinematografie je nejenom na vzestupu, ale dokonale si uvědomuje ve své sebereflexi dobu minulou, což jsem už v některých jejich filmech dříve potkal. Michael Herbig je skvělý herec a pokaždé, když ho vidím, okamžitě mi zvedne náladu. Jeho postava herce byla fakt skvělá a samotný příběh nádherně představil porovnání fašista vs. komunista. Kromě toho, že je to hodně slušná komedie, je to taky dost zajímavý film, který určitě stojí za to vidět, protože nad samotnou druhou světovou válkou člověk může opět přemýšlet z jiného pohledu.(8.3.2013)

 • pafka
  **

  Vtipne me to zase nejak nepripadlo. Historicky je to pochopitelne totalni kravina, ale je mozne, ze to muze nekoho pobavit. Me to bavilo do pulky, pak se to smeklo do naproste ptakoviny a abych vtipna mista hledal. Prekvapila me epizodni role Juraje Kukury. Ja z filmu zadny dobry zazitek bohuzel nemam.(11.3.2013)

 • FlyBoy
  ****

  [GFF 2012, Sydney] "Proletáři všech Zemí, spojte se." :) Avšak toto je naozaj reprezentatívna prča o ktorú snáď čoskoro zakopne každý priaznivec zábavného prekrúcania faktov na úkor presnej faktografie. Dôvtipnú deformáciu dejín naposledy pamätám od neskrotného Tarantina, nesmiem tiež opomenúť hédonika Verhoevena a do obávanej trojice momentálne pridávam aj gurážneho Haußmanna. Kolegom z prvej ligy na chrbát kvôli ospravedlniteľnej kolísavosti fabulačných skopičín síce len dýcha-nepredbieha, ale i tak si právom drží medialové umiestnenie a upovedomuje na svoj nepriehľadnutelný potenciál. Jeho fikčný svet plný karikaturistických figuriek a cirkusových čísel je bombastický, nemá vytýčené hranice a aj keď nezakrýva celoplošnú rozmarnosť, tak v maličkostiach dokáže spláchnuť vodopádom vycíbrených sidekickov i ozvláštnení. Rojčivá mizanscéna a delikátna fraškovitosť väčšiny sekvencií necháva dosť často spomenúť na delirickú "Baladu" od Iglesiasa, ktorá nebola ceľkovým vyznením ani zďaleka tak user-friendly, no občasnej podobnosti sa ubrániť nedokážem. Výprava s obsadením (neposední Michael "Bully" Herbig + Jürgen Vogel za pohlavárske extenpore, hot Thekla Reuten za špionážnu čarokrásnosť, maskovaný Juraj Kukura za Slovensko:) výborná, neustále sa obmieňajúca zápletka a nekomentovateľné vyvrcholeníe 2x výborné. Prosím vstúpte do Hotela Lux, preukážte sa povolením, v apartmáne pustite vodovodný kohútik a nezabudnite sa pomodliť, budete to potrebovať. Niekto už totiž klope na Vaše dvere a vedzte, že poslíček to na 99% nebude...(19.4.2012)

 • DaViD´82
  ****

  Žid, Hitler a Stalin vejdou do baru… Či v tomto případě spíše vyjdou z varieté a dokazují, jak to vlastně je s tím německým (ne)smyslem pro humor. Navíc to i pěkně zapadá do vlny německých filmů, jejichž prostřednictvím Němci v posledních letech nekompromisně zúčtovávají se svými historickými kostlivci.(22.10.2012)

 • Hollohlaway
  ****

  Výborný vtipný scénář umisťující děj do doby před vypuknutím druhé světové války a místy až děsuplně reálně ztvárnění Stalina, a Hitlera atd... takhle se to tenkrát opravdu dělo, Evropa se řezala napůl... Plus dokonalé herecké výkony a satirická nálada, hlavně v Moskvě, spousta gagů...ideologická fraška s hlubším přesahem, hlavně pro nás, které komunismus po válce odřízl od světa.(18.3.2013)

 • - Natáčanie filmu Hotel Lux prebiehalo v Berlíne, Kolíne nad Rýnom a na ďalších miestach v nemeckej spolkovej republike Nordrhein-Westfalen. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pavel Skrípal | Post graduate and professional help | Hunter X Hunter 331