Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Wacoslav1
  ***

  Kolega Peytl to napsal za mě a já budu tak akorát přizdisráčovat. Mohl bych ho sice okopírovat a brutální lingvistikou a děsivou ftipností zabojovat o komentář měsíce, ale seru na to. Film špatnej nebyl, ale zase mě tohle téma až tak moc nebere, ale ani mě to nesralo. Song na závěr Bílá bílá bílá komu by se nelíbila...50%(15.1.2014)

 • Segrestor
  ****

  Bál jsem se patetického litování černochů před sto padesáti lety, udělování políčků svědomí Ameriky a slzopudného kýče plného dlouhých záběrů na vyjedené misky nebohých otroků v době kolalokové obrody, ale dostal jsem velmi záživný film, který jednostranně nefandil "těm svejm", nenudil a dokonale zobrazoval pravděpodobnou skutečnou událost... a to mám rád. Polemiku o lidských rasách nechám na jiných. Film je to pěkný. Poctivý a v neposlední řadě k zamyšlení každého nad sebou samým, zda by vůbec Solomonovu situaci zvládl byť třeba jen na dvanáct měsíců...(29.11.2014)

 • Fr
  ****

  ,,…A ZÍTRA SE BUDETE CÍTIT, JAKO BYSTE SE ZNOVU NARODIL…“ /// To si takhle myslíte, jak jste svobodnej… Tož, taková to byla tenkrát doba. Pochopení bílejch bylo vodvislý vod počtu mincí a přežil (většinou) ten, co měl hlavu sklopenou nejníž. Přepadaj mě úvahy vo ceně života, vo lidským vodpadu… prostě film plnej života ,,Jihu“, při jehož sledování rozhodně doceníte toho negra, co uslintaný Jižany likvidoval. Z vypravěčskýho hlediska se nejedná vo žádný nóvum. Taky žádný postranní úmysly, jako měl Amistad necejtim. Film začíná příběhem, pokračuje příběhem, příběh je uprostřed a (překvapivě!) i na konci. A parádně působí na lidský pudy. Tak, jak to McQueen umí. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Autobiografii ,,Twelve Years a Slave“, kterou v roce 1853 napsal Solomon Northup jsem nečetl. 2.) Miluju, když se zpívá vo bavlně. 3.) Thx za titule ,,sagittario“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(4.2.2014)

 • paascha
  odpad!

  Bro, fucckt, woe, potřebuju Oskara, abych vytřel woko fšem běloušům, co mě žerou. Dám si nějaký kůůůlový náme, abi bilo fšem hned jasnačka, že su drsný jako šmirgl. Třeba Stýf MekKwín, fuckt, woe, drsný jak prasečí prdel, woe. A číhni, zmáknem biják wo negrech, woe, jako jak byli bitý, bro, strašně bitý. Daj nám hafo oskarů, stačí říct párkrát Diskriminace, Otrok a Negr, woe, na to ty buzny slyšej. Je to doma, woe, kémo, je to v oukeji. Oscar za efekty rozmlácené kůže, to ostatní je sračka roku. Pro mě je Oscarová smršť téhle kravině ekvivalentem Nobelovy ceny míru pro Obamu, Mandelu, Raťafáka a Evropskou unii. ..(17.3.2014)

 • Kaka
  ***

  V některých záběrech nehorázně zdlouhavé, avšak ze široka vzato příliš zkratkovité. 12 let uteče a divák si to v konstrukci děje ani neuvědomí - resp. není to dostatečně věrohodně zaznamenané. Hans Zimmer používá stále stejně vycizelované durové akordy, které střída s molovými ala Inception, akorát namísto robustních syntezátorů tu tentokráte máme jemné smyčce, či klavír. Pár scén je tam neskutečně silných a z hlediska explicitního násilí dosti nekompromisních, Fassbender je ďábel a pár oduševnělých mono/dialogů by se tam taky našlo, ale chybí mi komplexnější výstup/myšlenka. Jako příběh o jednom člověku možná ucházející, jako komplexní oscarová freska selhávající. Bohužel občas McQueen neví co z toho vlastně chce udělat.(2.2.2014)

 • - Zhruba v čase 1:15 si Edwin Epps (Michael Fassbender) zapíná kalhoty a je možné zaslechnout zvuk zapínaní klasického zipu. Ten byl sice patentován v roce 1851, ale použit tak jak jej známe až v roce 1913. (necisty)

 • - Po filmech Hlad (2008) a Stud (2011) se režisér Steve McQueen a Michael Fassbender setkali již ve třetím filmu. (Haretix)

 • - Michael Fassbender byl nominován na Zlatý glóbus v kategorii v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli. (hiding)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Chap 269 | Clipped US | How to Train Your Dragon: The Hidden World