poster

Pomsta mrtvého muže

 • USA

  Dead Man Down

 • Slovensko

  Pomsta mŕtveho muža

Krimi / Thriller / Drama / Akční / Romantický

USA, 2013, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  ***

  Dead man down je typ filmu, ktorého hodnotenie sa odvíja najmä od jeho záverečnej pasáže. No a tá je bohužial primitívne stathamovsky béčková. Niežeby bol dovtedy film niečím objavný, sledujeme samé prevarené gangsterské klišé (pomsta za vyvraždenú rodinu, východná mafia, podobne osamelá duša v okolí), ale stále sa na to veľmi príjemne pozerá a máte pocit, že je to točené pre inteligentnejšieho diváka. Lenže nasleduje superhero záver ako z iného filmu a celá ponurá a pomalá atmosféra filmu je zrazu fuč. Pritom by sa určite dalo nájsť viac možností, ako film doviesť do rovnakého konca. To by si ale nesmeli producenti myslieť, že dobrý koniec gangsterky sa rovná automaticky akčný koniec gangsterky. Baby face Terenca Howarda v roli motherfucker gangsta mi nevadil, spomeňte si, aké nevinné tváričky mali dievčatá, ktoré vám v živote najviac ublížili:).(3.7.2013)

 • SeBig
  **

  Žánr romantický a akční mi prostě nejde ksobě pokud to není jako Desperado.. ale tohle fakt neni akční, minimum akčních scén tak tři za celý film, který se neuveřitelne táhne. Jediné plus jsou ty akční scény kterých je fakt málo a Colin Farrell jinak velké zklamaní.. film by si mohl podat ruku s filmem Redemption který mě zklamal skoro na stejné urovni akorát ten mě víc nasral.(21.8.2013)

 • cukorek
  ****

  Jack Reacher ako aj Killing Them Softly sú filmy, ktoré sa síce nestali najlepšie zarábajúcimi, ale zato sa stali dobre zapamätateľnými (aspoň pre mňa). V tejto kategórií filmov nachádzam stále viac niečoho, čo mi skvele vyhovuje. Kúsok nespútanej akcie, záhadu a mysterióznosť a hlavne film ponúka takmer uveriteľnú realitu. Dead Man Down "je ako ďalší chlapec, ktorý vyrástol na spoločnej ulici so spomínanými faganmi" ochotný zo seba odovzdať všetko. Obsadenie jednej dôležitej postavy úplné postačí, tá postava má v rukách všetky tromfy a jednoducho dominuje aj v akčnejších odozvách. Znova prichádza nevyčerpateľný životný osud, či náhoda, ktorá skrížila cestu dvom ľudom, z ktorej nebolo úniku. Farrell ma nemusel o ničom presviedčať, pretože jeho kvalitu už dávno poznám a tak som si film celkom užil a patrične vychutnal. Kľudne by som prijal ešte pár minút naviac, ktoré by držali diváka dlhšie v napätí a očakávaní. 70%(18.8.2013)

 • Jordan
  **

  vykastrovaná revenge movie a podivnou romantickou zápletkou, papierový televízny thriller tak trochu postavený na vode a tak trochu zbytočne dobre obsadený (rozumej - predražený); oplevov hollywoodsky debut hodnotím ako zbytočný a nezaujímavý, miestami až podivný - pričom mám na myslí negatívnu časť toho slova (pretože inak "dobre" podivné filmy mám rád): skrátka, niečo tam nesedí, nehrá, je to ako zviera zložené z častí rôznych zvierat, ale tak nešikovne, že výsledný tvor nefunguje a iba sa trápi: komická minifigúrka matky, divný patrón abraham, rodinný úvod, pošahaná rapace, ktorej vôbec neveríte jej traumu, lebo má jednu jazvičku na ksichte - ja som vyzeral celý druhý stupeň základnej školy a celú strednú - skoro 10 rokov - s mojím hnisavým akné trikrát horšie a nechcel som kvôli tomu najať vraha na moju kožnú doktorku...(7.6.2014)

 • SexyAjinka
  ***

  Jak to popsat... je to jedno velké klišé. Hrdina ztratí rodinu, najde novou lásku a smysl žít. Jednu poznámku si ale neodpoustím.. Noomi, pro mě už tak velmi neatraktivní herečka, tam má hrát ženu zdrcenou ztrátou své krásy. Tak by mě zajímalo, kdo byl maskérem, protože to bylo příšerné! Slabé a směšné!(31.7.2014)

 • - V scéne, kde Alphonse (Terrence Howard) preberá hovor od svojho človeka, chytí telefón naopak, ale aj napriek tomu ďalej veselo telefonuje. (vander19)

 • - Vo filme možno počuť okrem anglického aj francúzsky, španielsky či albánsky jazyk. (MikaelSVK)

 • - Na konci filmu, keď Victor (Colin Farrell) a Beatrice (Noomi Rapace) cestujú domov newyorským metrom, môžeme vidieť nápis "York-Dauphin", čo je zastávka filadelfského metra. (vander19)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Oren Uziel (story by) | Die Töchter der Kälte | Télécharger Seconde chance Gratuitement