poster

Sněhulák

 • Velká Británie

  The Snowman

 • USA

  The Snowman

 • Švédsko

  Snömannen

 • Slovensko

  Snehuliak

 • Nový Zéland

  The Snowman

 • Kanada

  The Snowman

 • Austrálie

  The Snowman

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / USA / Švédsko, 2017, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • misterz
  ***

  Mal som veľké očakávania. Jo Nesbø vie zaujať príbehom a režisér T. Alfredson má už u mňa jeden spokojný zárez v podobe jeho Nech vojde ten pravý. No žiaľ som trochu sklamaný, vlastne to, na čo som sa najviac tešil sa ukázalo byť zároveň i najväčšou slabinou filmu - atmosféra. V tomto ponímaní to bolo mdlé, bez života, sterilné a slabo vťahujúce. Samotný príbeh a krimi pátranie však našťastie boli celkom zaujímavé, aj keď nejaké chybičky by sa našli aj tu. Chcelo to skrátka lepšiu, ponurejšiu atmosféru a zišiel by sa aj ešte aspoň jeden zaujímavý nápad ako to pátranie po vrahovi trochu viac okoreniť. Priemer. 60/100(20.12.2017)

 • SNCIS
  odpad!

  Fassbender je v poslední době magnet na sra*ky. Nic proti němu, protože se mi v mnoha filmech líbil (Assassin's Creed, X-Men). No, ale nezlobte se na mě, ale tohle byla pí*ovina. Celé je to pomalé, utahané, nudné... Aby toho nebylo málo, tak je to ještě kur*vsky dlouhé. Je to obyčejná kriminálka, kde se v podstatě jen kecá. Hrozně mně to uspávalo a nudilo, takže nemám důvod dát ani jednu hvězdu. - odpad!.(26.2.2018)

 • Spiker01
  ****

  Vážně mě překvapuje, kolik lidí vlastně film vůbec nechápe. Ano, spousta dějových linek vyzněla do ztracena, zřejmě v rámci proškrtávání už tak tak snesitelné stopáže, ale ve vyšetřování se nebude ztrácet ani nečtenář knižní předlohy. Film má výbornou mrazivou (haha :D) atmosféru, dokonce bych se jí výjimečně nebál nazvat hororovou a ačkoliv jsem si říkal, že skandinávské tvůrčí vedení co do autenticity zážitku může filmu jenom prospět, stejně jsem se nedokázat ubránit pocitu, že takový Fincher a jeho žánrová sestřenka Gone Girl je ještě o něco tíživější podívaná a vlastně jsem se u Sněhuláka nedokázal úplně naladit na potřebnou strunu (haha, další inside joke). Druhá půlka mě překvapivě pohltila více, ovšem jakmile došlo k rozuzlení, tak to pro mě bylo docela zklamání. Takže jsem si vlastně naplno nedokázal užít ani jednu půlku jak jsem chtěl. Nic to však nemění na faktu, že jsme rozhodně dostali nadprůměrnou adaptaci jedné slavné norské detektivní série, ve které jako vždy exceluje Michael Fassbender a vedlejší postavy hrají herci, které určitě odněkud znáte, což mi také tak obvykle nepřipadá a určitě to pomáhá k lepšímu ztotožnění se s postavami. Repete si asi nedám, ale za pár let bych si další případ klidně se stejným tvůrčím týmem a o něco méně zkratkovitějším scénářem s chutí dal.(13.10.2017)

 • 666teen
  **

  Ano, je to tak. Když dva dělají totéž, není to totéž. Viz obrázkové zpracování severských kriminálek. Dánští braši se v klidu a v pohodě pustili do Oddělení Q a zatím drží laťku proklatě vysoko. Ovšem tato mezinárodní verze dobrodružství detektiva Holea, známého jako Zlitý Harry je podívaná zmatená, až abstraktní. A to mám obě předlohy ještě v živé paměti. Fassbender se sice celý film opravdu tváří jako sněhulák, ale tentokrát to není na víc, než na dvě hvězdy. Slabé dvě.(12.9.2018)

 • Cappuccino
  **

  Pri záverečnom "dolapení" vraha som sa už naozaj musel chytať za hlavu. V priebehu filmu mi neuveriteľne chýbalo akékoľvek stupňovanie napätia, naviazanie vzťahu k postavám (v knihe som si Harryho obľúbil, tu mi bol ukradnutý.. o ostatných ani nevravím) a celkovo som mal dojem, že scenáristi z Nesbovej predlohy vybrali úplny základ a všetko zaujímavé a podstatné tvrdo odflákli. A pritom potenciál bol naozaj tak veľký! Ach, nerozumiem tomu. Na Snehuliakovi azda môžem pochváliť iba miestami slušnú atmosféru (za čo môžu tvorcovia vďačiť parádnym exteriérom) a vhodne zvolenú hudbu. Ale.. to je asi tak všetko..(7.1.2018)

 • - Natáčanie filmu prebiehalo v nórskom hlavnom meste Oslo a ďalej v mestách Bergen, Drammen a Rjukan. Natáčalo sa od 18.1. do 1.4.2016. (Jello Biafra)

 • - Režie se měl původně ujmout samotný Martin Scorsese, ale moc práce na snímku Silence (2015) mu to nedovolila. Nakonec u filmu zůstal alespoň jako producent. (vyfuk)

 • - Spoiler: Katrine Bratt (Rebecca Ferguson) v knižnej predlohe prežije a v ďalších pokračovaniach sa dokonca zaradí medzi hlavné postavy. (Jello Biafra)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
전지적 참견 시점.E39.190202.HDTV.H264.… | Summer House | The Vigilante In The Mask - 怪俠一枝梅 - Episode 20 [END] (Completed)