Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dr.horrible
  ***

  Rovnaký prípad ako Kandidát, takmer rovnako zábavný. Zároveň strojený, urýchlený ... väčšinu filmu som mal pocit, že tam buď chýba tak polovica scén (úplná absencia "omáčky", kde sa ide niečo riešiť, tam neni ani veta navyše), alebo je problém jak v réžii, tak v scenári a to v miere nie malej. Toto by vydalo na seriál, téma ťahá ku štyrom hviezdam, zato spracovanie nemá dušu a technické kvality .. hmm .. kvalitu. Ako mainstream fajn(9.5.2014)

 • Spiker01
  *****

  Netypické pro český trh, hollywoodsky pojaté a překvapivě líbivě natočené. Leckdo by mohl Příběhu kmotra vytknout, že si hraje na povrchní západní typy kriminálek nebo třeba příběh, který je skutečně pouze volnou inspirací Mrázkova života. Film má tempo, baví a v hlavní roli má Ondřeje Vetchého, lepší volbu by kdekdo jen těžko pohledal. Ačkoliv jsem si film (jako většinu českých kousků) v kině ujít s klidem nechal, pro pohodový večer u televize je to perfektní volba...mnohem lepší než Hranaři, ale i Kajínek...90%(22.11.2014)

 • H34D
  ***

  Na české poměry dobře natočený film se zajímavými nápady, ale už ne příliš kvalitním scenáristickým rozpracováním. Zdá se mi, že tvůrci se mermomoci snažili natočit něco jako Mafiány nebo Amerického gangstera v českých podmínkách. To však není žádný velký problém, filmu se daří budovat tempo, nenudit a přednést i pár působivých scén. Problémem je spíše kontinuita mezi jednotlivými scénami, zejména ke konci se na sebe vrší nesouvislé a zkratkovité události, kterým se jednoduše nedaří film dotáhnout do úspěšného konce. Katarze není nic moc, ale herecký výkon Ondřeje Vetchého inspirovaný výrazivem De Nira si nepochybně pochvalu zaslouží. 6/10(27.5.2015)

 • Pepinec
  ****

  Když vás baví film o hajzlech toho nejhrubšího zrna, znamená to, že jste buď sám extraligovej hajzl anebo že rejža odvedl dobrou práci. Už jen kvůli sobě samotnýmu doufám, že si Péťu Nikolaeva pro změnu zase jednou obhájím. I když ona se takováhle látka asi zpracovává sama. Byl to ode mě fakt výbornej tah jít na Příběh kmotra den před volbama, umíte si asi představit můj výraz, když jsem házel obálku do urny... No a teď mi řekněte, co mám odpovědět, až se mě zase jednou někdo zeptá "seš hrdej na to, že jsi Čech?"(28.10.2013)

 • becki_tu
  ***

  Jako velmi příležitostný divák tuzemských filmů jsem na jednu stranu rád, že někdo vystoupil z pomyslného davu a natočil film, který není onou "komedií ze života", která je tak populární u současných českých filmařů, ale na druhou stranu mě docela mrzí nedostatky, které Příběh kmotra má. Prvním je vizuál, který se příliš neliší od zpracování průměrného dílu třeba takové Kriminálky Anděl, a to i se všemi těmi otravnými problikávajícími psychostřihy a zrychlenými mikropasážemi. Druhým mínusem je zbytečná povrchnost a zkratkovitost. Vměstnat nějakých dvacet let Kmotrova života do hodiny a půl je téměř nemožné, a ikdyž se tvůrci zaměřili na ty opravdu zásadní momenty, náročnější divák přeci jen čeká větší porci souvislostí, vztahů a akce. Mimochodem opět se potvrdilo, že zatím asi nikdo v ČR neumí pořádně natočit akční scénu. Příběh kmotra je i přesto dobrým filmem, který bohužel dojíždí na zajeté konvence české (televizní) filmařiny a absenci nějaké té svěží tvůrčí invence. Přitom Nikolaev k tomu měl po skvělých a emocionálních Lidicích nakročeno více než slibně.(22.11.2014)

 • - Natáčení začalo v pátek 25. listopadu 2011 ve Voděradských bučinách u Jevan, kde se natáčela scéna fingované sebevraždy. Mrtvolu s useknutou hlavou ztvárnil Filip Kaňkovský. Dále se z části natáčelo v Kladně a Praze. Vila, ve které Vedral (Ondřej Vetchý) bydlel, je ve skutečnosti kladenskou Galerií. Fotbalový stadión, na který má výhled ze své terasy, je vzdálen něco přes kilometr a hraje na něm dnes již divizní tým - SK Kladno. Fotky z jeho fotbalového mládí vznikly u jiného místního klubu, a to TJ Slovan Kladno. Filmování skončilo v červnu 2013. Točilo se také v divadle ve Slaném a v motorestu Kersko. (navabaca)

 • - Osvícený fotbalový stadion, který v 51. minutě ukazuje Vedral (Ondřej Vetchý) svému kumpánovi Tiplovi (Jan Vondráček) ze své filmové vily, je do obrazu dosazen uměle. Na jeho místě je kladenská pekárna Kompek. Přesto odpovídá místnímu stadionu Františka Kloze, který je ovšem ve skutečnosti na druhé straně, zakrývají ho domy a je zrcadlově obrácen. (stryc.zdend)

 • - Dobré vztahy udržoval Mrázek s někdejším ministrem financí Ivo Svobodou či s vlivným poslancem ČSSD Josefem Hojdarem. (Pjootr)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
More Details | Ripper Street | Gefangene der Toten Guts