poster

Metro Manila (festivalový název)

 • Velká Británie

  Metro Manila

Drama / Krimi / Thriller / Akční

Filipíny / Velká Británie, 2013, 114 min

Režie:

Sean Ellis

Scénář:

Frank E. Flowers, Sean Ellis (původní scénář)

Kamera:

Sean Ellis

Hudba:

Robin Foster

Střih:

Richard Mettler
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • herr_carter
  *****

  Překvapení roku - to bezpochyby ! Film, který ukazuje sílu lidství ve své plné síle, bohužel jsem si zhruba od poloviny snímku začal klást otázky a pochybovat, zda vůbec film může skončit dobře - nakonec ano, i když s obrovsky smutným nádechem.................moje hodnocení = 9 z 10.(23.10.2015)

 • evulienka3
  ****

  Pri takýchto filmoch si človek uvedomí, aké má v podstate šťastie, že má to čo má. Existenciálna sonda do života jednej milujúcej sa rodiny, ktorá však v daných podmienkach nemá šancu na obyčajný, normálny život a zúfalá situácia si vyžaduje zúfalé činy. Hlavný hrdina to síce nakoniec vyriešil, ostáva však stále otázkou či za adekvátnu cenu.(25.11.2015)

 • poz3n
  ****

  Hrozně moc se mi do tohodle filmu nechtělo. Obzvlášť poté, co jsem viděl Anthropoid, který v mých očích Sean Ellis úplně dobře nezvládl. Ellis je ale neuvěřitelný chameleon, evidentně je každý jeho film něčím úplně jiným, než všechny ostatní. Metro Manila je perfektním sociálním dramatem s trochou té thrillerové nitky. Celý film táhne hlavní hrdina, který je zahrán natolik skvěle, že s ním od samého začátku prostě musíte soucítit a fandit mu. V průběhu filmu si asi patrně každý z nás řekne, v jak skvělém místě na Zemi se to narodil a jak by měl být vděčný za to co má. Ellis zvládl vyprávět příběh ze dna Filipínské společnosti s obdivuhodnou jistotou a divákovi dává pocit, jakoby viděl film natočený Filipínci o Filipínách. 8/10(17.12.2016)

 • Perverz
  *****

  Hodně silné. Vesničan z Filipín se snaží prorazit ve velkoměstě, padá na totální dno. Hodně snímku přidává místo, kde se odehrává. Citlivě podáváno, silný příběh, a postava Oscara je tak dobrácká, že to prostě prožíváte s ním. Dlouho mě takhle něco nedostalo, vlastně se mi to nestává téměř vůbec. Mnoho lidí to zná, když se s vámi život nepáře, ty horší chvilky občas nastávají, je to cyklus, jednou trochu líp....Sean Ellis to zmáknul, netlačí ten příběh do vás, nenásilně ale dost intenzivně ho předkládá, a to funguje. Závěrečný song si nechte dojet až do konce, a buďte připraveni, že si tenhle zážitek budete muset nechat chvíli rozležet. A vstřebat.(15.5.2014)

 • DaViD´82
  *****

  In God We Trust. Tíživé sociální drama lehce říznuté syrovou krimi linkou; to je kombinace, kterou není lehké ukočírovat. Ellis však boduje nebývale opojným a až hypnotickým geniem loci a tím, že vás semkne s postavami skrze nevybíravé (a nevydíravé) vláčení marastem odvrácené tváře Manily, pro jejíž turistický ruch to dělá to samé, co Elitní jednotky či Město bohů pro Rio de Janeiro. Již dlouho jsem k postavám nechoval tak upřímné sympatie jako tady. A i díky tomu, že jsem si to protrpěl (v dobrém slova smyslu) s postavami, je závěr tak působivě emocionální a nefalšovaně dojemný.(16.4.2014)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 6. (Stanley619)

 • - Snímek se natáčel v roce 2011 výhradně v lokacích metropolitního regionu druhého největšího filipínského města Manily. Filmový štáb byl spolu s hereckým obsazením tvořen výhradně Filipínci. I z toho důvodu je originální znění filmu v filipínském jazyce. (Conspi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
02.06 고검기담 소명신검의 부활 古剑奇谭之流月昭明, Legend of the Ancient Sword. 2017.720p.KO | Flashcards | viparea.15.05