poster

Hamilton: V zájmu státu

 • Švédsko

  Hamilton - I nationens intresse

 • anglický

  Agent Hamilton: In the Interest of the Nation

 • Slovensko

  Hamilton: V záujme štátu

Akční / Drama / Thriller

Švédsko, 2012, 107 min

 • Fr
  ****

  ŠVÉDSKÁ TAJNÁ SLUŽBA NEMÁ AGENTY S POVOLENÍM ZABÍJET. S VYJÍMKOU SEBEOBRANY, NEBO POKUD JE TO V ZÁJMU STÁTU.... /// Nejdřív je to tady samej frajer. Frajerští Rusáci, frajerští Somálci, frajerští žoldáci… ale nás, co už něco viděli, neojebou – ve filmu o tajným agentovi může bejt frajer jen jeden! Carl Hamilton není žádnej svatoušek. Sympatickej ksicht – to ano, ale uhlazenost či noblesa agenta Jejího veličenstva se na severu tolik nenosí. Není ani čas, páč zrovna vyprovokoval největší soukromou armádu na světě a špiónsko - politická konspirace může propuknout… Dobře se na to kouká, páč to vodsejpá víc než solidně. Může za to především scénář, kterej sice není zas takový ,,nóvum“, ale umně promíchal soukromí, zájem státu a práci (hlavně tu práci). Švédská bondovka, který k dokonalosti chybí jen americkej rozpočet a kdybych se měl rozhodnout mezi tímhle a odkazem starýho Bournea, tak nakonec stejně …asi nevím. A snad proto ty 4*. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu ,,I nationens interesse“, kterou napsal Jan Oscar Sverre Lucien Henri Guillou v roce 1988 číst nebudu. 2.) Dostal jsem za úkol zjistit, co všechno je ve švédským státním zájmu. 3.) Jmenuji se Bond. (James Bond). A někde jsem promrdal dvd s Bournem. 4.) Thx za titule ,,jeriska03“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(11.9.2012)

 • sniper18
  ****

  Je to dosť dobrý akčný thriller zo švédskej produkcie. Má celkom dobrý príbeh o špičkovom agentovi švédskej tajnej služby, ktorý po poslednej nie až tak vydarenej misii dostane za úlohu spolu s americkou vojenskou jednotkou oslobodiť vedca uväzneného v Somálsku. To sa mu aj podarí, ale čoskoro si uvedomuje, že sa stal súčasťou rozsiahleho sprisahania, v ktorom ide o rozpútanie vojnového konfliktu a atentát na švédskom území, pričom stojí práve proti samotným Američanom a tak spolu so svojimi priateľmi musí urobiť všetko preto, aby celú situáciu zachránil. So spracovaním som nadmieru spokojný, film síce na prvý pohľad pripomína viacero podobných špionážnych filmov, ktoré pritom až tak moc nemusím, ale toto mi sadlo. Dej je po celý čas až prekvapivo dobre prepracovaný, takže sa neustále niečo deje, často sa striedajú zaujímavé lokácie a vystupuje plno výrazných postáv, takže dynamika filmu je na tom veľmi dobre a ani na okamih som na nenudil, ale predsa len je to aj niečím výnimočné. Poteší zaujímavý hlavný hrdina, ktorý už v prvej tretine má aj jednu scénu, ktorá mi svojou netradičnosťou vyrazila dych, niečo takéto sa pri hlavných hrdinoch teda len tak nevidí, ale aj napriek tomu som si k nemu vytvoril kladný vzťah a nemá problém to celé s ľahkosťou ťahať a veľkým plusom, čo ma tiež veľmi príjemne prekvapilo je rozhodne aj to zobrazenie Američanov, ako záporákov a pritom úplne reálne bez žiadnych nezmyslov, čo by to narušovali. Takže celé mi to sadlo veľmi dobre. Akcie je tu pomerne dosť a páči sa mi. Jedine ma trochu mrzí, že tu chýbajú dlhšie akčné sekvencie, v ktorých by hlavný hrdina zneškodil väčší počet protivníkov, ale inak je akcia kvalitne natočená, pôsobí realisticky a aj celkom drsne a navyše je ideálne rozložená po celom filme. Nájdu sa tu nejaké tie súboje, prestrelky alebo naháňačky, ale najviac mi aj tak sadli všetky tie rýchle efektné drsné zneškodnenia protivníkov pomocou pár chvatov, na tie sa pozerá skvelo. Herecké obsadenie je na tom dobre, Mikael Persbrandt v hlavnej úlohe mi jedine miestami prišiel až moc chladný, ale inak charizma mu nechýba a v akcii pôsobí presvedčivo, takže ma bavil, k tomu plno zaujímavých vedľajších postáv prevažne z rôznych agentúr a slušní záporáci, aj keď Jason Flemyng sa na toho hlavného moc nehodí, no to je iba maličkosť. Réžia a technická stránka sú výborné, veľmi dobrá vizuálna stránka a celková dynamika filmu, tu nemám najmenší problém. Síce skôr uprednostňujem akčné film s osobnejšími zápletkami, než tieto špionážne s medzinárodnými komšpiráciami, ale aj tak ma to veľmi bavilo, Hamilton patrí v tejto kategórii medzi to najlepšie, čo som zatiaľ videl, splnil všetky potrebné štandardy a ešte aj pridal pár kladov navyše, hlavne tých záporných Američanov a tak si to ešte s radosťou niekedy pozriem znovu. 78%(18.5.2014)

 • dr.fish
  *****

  Hurá, hurá a ještě třikrát hurá. Konečně někdo natočil normální bondovku! Nikdo v ní není debil a všichni jsou "pouze" lidé. Když dostanou nakládačku tak mají modřiny a když mluví, tak jim z huby nepadají dementní fráze. Evropský přístup a uvažování mě natolik šokovalo, že jsem místy i radostně tleskal- to proto, že to prostě byl úplně normální (!!!) film. Přímočaré, rychlé a vcelku i chytře vymyšlené. 90%(26.6.2013)

 • alchac
  *****

  Hned jak jsem v úvodních titulcích zahlédl, že v tomto filmu hraje nějaký pan Flemyng, bylo mi jasné, že půjde o řádně tvrdou bondovku. A nebyl jsem zklamán. Není to sice tak efektní, jako veselé eskapády agenta Jejího Veličenstva, nicméně o to uvěřitelnější. Pro roli ústředního masomlýnku s prošlým záručákem byl navíc velmi vkusně vybrán úžasný exemplář, který má bezpochyby ve Valhalle rezervované místo po Odinově pravici jen za svůj xicht, a ne zase nějaký Matný Démon. Škoda jen, že Švédové neudrželi kulervoucí počáteční tempo až do konce, nicméně i tak je to na silnější 4 hvězdy. Za interesantní hrdinovo trauma však nemohu než zaokrouhlit nahoru.(7.12.2013)

 • Morholt
  ****

  Že je válka celkem slušnej byznys je celkem jasné. A nijak převratnou myšlenkou není ani to, že se zbrojařské společnosti a jejich soukromé armády snaží ozbrojené konflikty uměle vyvolávat a podporovat. Jediný rozdíl oproti podobným filmům z americké produkce je to, že vše odhaluje švédský agent a nikoliv poctivec zabalený do americké vlajky. A samozřejmě je přítomna i klasická syrová severská filmařina, nehrající příliš na slzičky (i když ty tendence tu byly). Herecky potěšila spíš dvojice padouchů v podání dua Flemyng-Gregory, protože co se hlavního hrdiny týče, tak ten oplýval mimikou spícího medvěda. Ale to ani nevadilo. Prostě slušná špionážní jízda ze Severu, která má říz i zápletku. 80%(21.2.2013)

 • - Názov filmu sa objaví v dvanástej minúte. (Johnny.ARN)

 • - Mikael Persbrandt se na roli Carla Hamiltona připravoval tréninkem u amerického týmu Navy SEALs v San Diegu, kde se po delší dobu učil speciálním technikám, jako je odzbrojení nepřítele. Absolvoval také trénink švédské elitní jednotky SSG. (Kritiq)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Victoria Liu | Marshall koptelefoon | The Mercy