Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tayen
  ****

  Obyčejným lidem se dějí špatné věci. Všichni protagonisté jsou svým způsobem v háji, drcení všedností nebo tak běžnými věcmi jako je šikana, zbrklá cílevědomost, prázdnota a frustrace nebo posedlost jedním cílem. Hodně věcí se řeší sexem. Sex je tady jen dalším nástrojem jak ukázat, jak jsou jejich životy směšné a ubohé a že každý je v tom vlastně sám. Depresivní, syrová a realistická atmosféra jednoho velkého severského města. Hrdinové nezažívají nic, co by každý z nás neznal a všechno je to podáno tak řezavým a upřímným způsobem, že je to jako vychrstnutí studené vody na náš obličej a my se probereme a uvědomíme si, že spoustu podobných věcí sami prožíváme. Ale díkybohu naše životy mají i teplé barvy ne jen tyhle studené odstíny a my si uvědomíme, že až tak v hajzlu nejsme. To si naštěstí uvědomí i všechny postavy, z nichž každá najde ve svém životě důvod proč pokračovat a že nic není tak špatné, jak se zdá.(20.11.2013)

 • Khalesi
  *****

  Tak mi po dlhej dobe vzal film dych. Všetky príbehy boli zvláštne a boli o ľuďoch takých akí skutočne sú. Niektoré boli uveriteľné, iné menej. Najbrutálnejší a aj ten, ktorý sa ma najviac dotkol, bol o malom chlapcovi a jeho psíkovi. Ešte teraz si musím opakovať, že šlo o film, aby som sa nerozplakala. Matka, ktorá toto urobí svojmu vlastnému dieťaťu je s prepáčením obyčajný kus hovna, tak isto ako ktorýkoľvek človek, ktorý niečo také urobí len tak, pretože mu v tom nikto nezabráni a neni to ani trestné. Každopádne určite jedna z najlepších drám, ktoré som videla. Doporučujem!(22.2.2016)

 • claudel
  *****

  Během sledování ryzího evropského filmu s velkým F jsem si v duchu říkal, jestli mám zapotřebí se ještě pořád dívat na ty americké (z devadesáti procent) blbosti, když se nám to v Evropě hemží takovými skvosty. Na druhou stranu snímky jako Odhalený přístav není možné sledovat každý den a upřímně řečeno, mám po tom návalu deprese, smutku a beznaděje chuť si pustit něco absolutně odlehčeného. A zase se potvrdilo, že na divákovy city v negativním slova smyslu nejsilněji působí děti a zvířata, pokud je jim ubližováno. V jeden okamžik jsem měl pocit, že se snad ani nedokážu dodívat do konce. Ale vydržel jsem to.(22.3.2017)

 • DwayneJohnson
  ****

  Naprosto výstižný název, Odhalený přístav. Všechno je bez příkras, syrové, naprosto realistické. Žádná selanka, či romantika, jen koláž příběhů, které jsou, byly a budou. Smutných, někdy zoufalých, ale hlavně s malým světlem na konci tunelu. Každý by chtěl být milován a objímán, je jen na každém z nás, jakou cestu k tomu zvolíme. Tahle rozhodně nebude jednoduchá...(20.9.2014)

 • boshke
  ****

  (Febio Fest) O malý kousek delší, než by bylo záhodno, ale přesto velice zajímavá koláž příběhů, které jsou dle režiséra všechny inspirované realitou a měly by nějak symbolizovat dnešní příběhy Finska (alespoň myslím, že to říkal). Obzvláště pán s břichem mne bavil. Druhý pozitivní finský zářez festivalu... 80%(17.3.2013)

 • Laura Birn

 • - Práva na skladbu "Feel" od Robbieho Williamse nestála režiséra Aku Louhimiese dle jeho slov více než jeho letenka z Finska do Prahy. (boshke)

 • - V originále se film jmenuje Vuosaari, což je jméno jedné helsinské čtvrti, která má ve svém rajonu i přístav. (Terva)

 • - Scény Antti Luusuaniemiho byly z konečného filmu vystřiženy a měly být vydány jako samostatný film. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
25 users | The Oath | Pack S.O.S. Forma