poster

Hasta la vista!

 • španělský

  Hasta la vista!

 • slovenský

  Hasta la vista!

 • anglický

  Come As You Are

Drama / Komedie / Road movie

Belgie, 2011, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Skip
  ****

  Jakmile se dozvíte diagnozu jednoho z hlavních hrdinů, je vám jasné, jak to skončí. Nicméně i tak je to dobrý film, který dokáže pobavit. Tahle cesta tří mrzáků za snem, to je trochu netradiční road movie, ve které jde všechno až moc snadno, což je trochu mínus. Každý, kdo o těhle lidech něco ví, se musí pousmát, protože zase až tak vcelku hladce, by taková cesta nemohla proběhnout. No ale vem to čert. Nastartovat vozík, hrábnout do obručí, rozložit slepeckou hůl a hurá do španělského bordelu pro kriply. Ta cesta za to stojí.(5.9.2012)

 • emma53
  *****

  Jestliže jsem předchozímu filmu se stejně handicapovanými lidmi a se stejnou nosnou myšlenkou dala pětku, tak tady rozhodně nemůžu jít níž. Je to pech, pokud je mladý člověk postižený a je jedno jakým způsobem. Naučit se s tím žít vyžaduje hromadu vnitřní síly, což si my relativně zdraví lidé neumíme ani představit. Ale pokud to dokáže takový člověk snášet alespoň s malou špetkou humoru, kterou jsme mohli vidět v Hasta la vista, tak je ten život přece jen trochu snesitelnější. Tahle trojice mladíků na cestě do "bor...bungalovu" mně byla moc sympatická a myslím, že se belgičanům skvěle podařilo vše ukočírovat v akorátních mezích, týkajících se tak citlivého tématu. Tak jako konec byl dost předvídatelný, tak jsem ale nepředvídala, že z tak ze začátku protivné Cloude bude nakonec docela fajn sympaťačka. Výborná road movie, kterou budu určitě doporučovat. 90%(2.10.2012)

 • Enšpígl
  ****

  Velmi hezky a citlivě udělanej bijáček. Herecky taky paráda. Chování jednotlivejch handicapovanejch se mně taky líbilo, protože to všechno působilo naprosto přirozeně a reálně. Humorný chvilky se s těma hořkejma tak nějak prostřídávaly a celý to do sebe hezky pasovalo. Jediný s čím mám trošku problém, jestli když film působí tak reálně by tohle plus minus bylo možný ve skutečnosti. A tím si právě nejsem až tak jistej. Nicméně kluci v tom co podnikli měli samozřejmě mé plné sympatie a díky tomu ve mně uspořádali emoce docela slušný mejdlo a o ty mně de při sledování velko i mini bijáků především.(9.12.2012)

 • khedy
  ****

  Komediální drama o třech tělesně postižených nadržených panicích a jedné sympatické tlusté "hrošici". Navzdory tomu všemu se režisér v rámci mezí vyhnul veškerého neúnosnímu patosu, ke kterému toto téma přímo svádí. Příjemný, odpočinkový film s malinko zabitým koncem, ale i přesto překonal veškerá má očekávání.(5.3.2013)

 • sharky
  *****

  Kam se hrabe 99% americke produkce na tenhle napadem zcela jednoduchy a bez pochoby velmi levny belgicky skvost, smat se postizenym jiste neni hezke, ale tenhle film je natocen s takovou gracii, ze se u nej smejou i sami postizeni v hledisti a clovek se za svuj smich pak nemusi stydet;). Jedinou nedokonalosti je predvidatelny konec, otazka ale zni, jestli film na tohle tema vubec muze skoncit jinak a jestli by to fungovalo lip. Divaci ve Varech vybrali viteze sve ceny skvele.(14.7.2012)

 • - Předlohou je skutečná událost, která se stala o pět let dříve. Na BBC se totiž objevil dokument tří britských postižených mladíků cestujících taktéž do speciálního nevěstince pro handicepované ve Španělsku. (DexMASTER094)

 • - když se jeden z hlavních herců připravoval na roli, půjčil si invalidní vozík a vyjel si na něm do města. Po chvíli se pro něj ale stal nepřekonatelnou překážkou obrubník chodníku. několik minut čekal, že mu nějaký kolemjdoucí pomůže, ale po čase se z vozíku zvedl a přenesl ho na přes překážku. Přihlížející si mysleli že se jedná o skrytou kameru. (SLOTH)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Stephen Amell | Libraries Demo | Killjoys 2015