poster

Mosty přes Ibar

 • srbština

  Najlepša je moja zemlja

 • německý

  Die Brücke am Ibar

 • anglický

  My Beautiful Country

Drama

Německo / Srbsko / Chorvatsko, 2012, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  *****

  Mosty přes Ibar si razí cestu dost brutální formou. Vlastně hned v první scéně, kde se představí řeka Ibar a vztahy Srbů a Albánců, mi bylo hodně ouvej. On celkově Balkán má štěstí na multi náboženskou kulturu. To se mu nedá upřít. Jen by mě zajímalo, jaké to tam ve skutečnosti dneska je, když se čím dál tím více setkávám s proti válečnými filmy, které záměrně poukazují na samotnou absurditu celého toho konfliktu, který sahá vlastně div ne až do období po druhé světové válce. Po shlédnutí tohoto filmu mi bylo hodně smutně. Dost mi to připomínalo Zemi nikoho, která ještě k tomu končí dost depresivně. Jak to skončí tady, tak to si musíte počkat, až tento film sami shlédnete, nechci Vám tu spoilerovat. Každopádně klobouk dolů za to, že někdo, kdo sám prožil takový lidský hnus, dokáže ještě natočit tak kvalitní film. Ať jsou války všelijaké, podstata všech náboženských konfliktů moderní doby začíná právě na Balkáně. Kde jinde se jsou schopni postřílet dobří kamarádi jenom kvůli náboženství...(22.11.2015)

 • nascendi
  ****

  Tak ako sa zle žije nad miestami, kde sa jedna pevninská kra podsúva pod druhú, rovnako zle sa žije v miestach, kde sa stretávajú dve náboženstvá, dve etniká a kde je nespočetne veľa bývalý krívd, ktoré pri prvej vhodnej príležitosti vzplanú a generujú krivdy nové. Citlivo a tlmene nakrútená snímka ukazuje obraz problémov ľudí, od ktorých sa zo dňa na deň chce, aby včerajšieho suseda a kamaráta dnes pokladali za svojho úhlavného nepriateľa. Práve to, že tvorcovia netlačili príliš na pílu, dodáva filmu punc autenticity a baranček utekajúci za autobusom je nezabudnuteľným záverom.(20.3.2015)

 • kolodej1
  ****

  pro mě to bylo tak někde mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Válečné filmy jsou vždy vděčným tématem filmů a generují silné příběhy, protože tu vždy jde o život. Je tu velmi dobře podáno, co s lidmi dělá válka, bohužel v mnoha lidech probouzí jejioch temnou stránku a jen někdo zůstane i dál člověkem. Je to velmi podařený film, jen mi tak nějak přišlo, že vývoj příběhu se dal docela dobře předvidat, víc, než by bylo zdrávo. Rozhodně ale stojí za vidění(6.4.2015)

 • markotter
  ****

  Komorní drama o tom jak náboženství, příslušnost k jednomu etniku udělá ze sousedů a přátel přes jednu noc nepřátele a jak to ovlivňuje životy všech lidí okolo. Tady to je ještě orámované morálním apelem, že bombardovat (NATO) civilisty bombami se špinavým uranem není pěkné. Natočené to bylo hezky, civilně. Emoce nevylézaly moc dotěrně na povrch a člověk měl dost prostoru na to, zapnout vlastní fantazii. Konec byl - vzhledem k tomu, kde se film odehrával, celkem předvídatelný, takže smutný, ale bez zbytečného patosu.(22.12.2014)

 • Enšpígl
  *****

  Neskutečně silný příběh ze srbsko-kosovského konfliktu. Válka zde není prakticky vůbec ukázana, záběry a tony filmu se nesou v takovým zvláštně melancholicky příjemným stylu, jenže ta příjemnost je jen na povrchu, protože tvůrcům stačilo vždy v pravou chvíli dát nějaké postavě do úst tu správnou větu, hercům ten správný pohled a kameranovi ten správný záběr a odkryla se pravá podstata snímku. Cítil jsem velký smutek ze situace ve který se ocitla Danica, z toho celýho posranýho konfliktu, který zasel tolik nenavisti a nesnášenlivosti. No a pokud je skutečně pravda, že NATO použivalo bomby, které jsou ve filmu zmíněny, tak poprvé od našeho vstupu do NATA, mám vážně pochbynosti o této "organizaci". Jsem si jist, že pokud se na tohle budou dívat matky, tak je film rozemele ještě víc než mě a že při závěrečný skladbě "naše krásná země" jsem byl hodně na měko. Krásně natočený film, který největší sílu dává do nenápadných detailů.(23.12.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Spider-Man: A New Universe | Star Wars : Episode VII - Le Réveil de la Force TRUEFRENCH | Sezonul 2