poster

Grandhotel Budapešť

 • USA

  The Grand Budapest Hotel

 • Německo

  Grand Budapest Hotel

 • Velká Británie

  The Grand Budapest Hotel

 • Slovensko

  Grandhotel Budapešť

 • Austrálie

  The Grand Budapest Hotel

 • Nový Zéland

  The Grand Budapest Hotel

Komedie / Drama / Dobrodružný

USA / Německo / Velká Británie, 2014, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • KarelR
  *****

  Další přehlídka andersonovské podivnosti? Z části určitě. Grandhotel Budapešť je ale především nahláškovaná komedie s geniálním Ralphem Fiennesem, která chytne a už nepustí. Wes v ní opět srší brilantními nápady a nezapomenutelnými postavičkami, nejvíc ale potěší, že to všechno slévá do nostalgického koktejlu plného bláznivých ingrediencí, ze kterého budete usrkávat s velikým úsměvem na tváři. Paráda! (9/10)(11.3.2014)

 • Xmilden
  ****

  8. Andersonův film je společně s Životem pod vodou parádní podívanou zaplněnou po okraj známými herci a hlavně měl Wes to štěstí že hlavní roli svěřil tentokráte mimořádně skvělému Ralphu Fiennesovi. Grandhotel Budapešť má jako prakticky všechny Andersonovky lepší první půlku ale tentokráte díky skvělé předloze vše ustojí s grácií, stejně jako hlavní postava, která prcá staré babičky. Nejoblíbenější částí je čtení závěti v podání Jeffa Goldbluma a po něm následující vyhození kočky z okna. Člověk by se skoro nedopočítal, kolikrát se kteří herci zjevují ve Wesových filmech, ale zde je to skutečný Best of. 80%(16.6.2014)

 • Marigold
  ***

  Wes a jeho oživlá dřeva, tentokrát v kabaretní verzi Světa včerejška. Film nejlíp vystihuje citát věnovaný hlavní postavě: "Jeho svět zanikl dávno před tím, než do něj vstoupil." Na rozdíl od Zera ale vážně pochybuji, že Anderson tenhle paradox zvládá s grácií. Bohužel jsem už dopředu schopný odhadovat pointy a pohyby kamery i camea hvězd. Story je méně vynalézavé než Vražda v salónním kupé a těžko říct, jestli obstojí alibi se šestákovými romány (ty jsou přece plné zvratů, což Grandhotel ve své lineární karikaturnosti není). Jakmile opadlo nadšení z výtvarně krásně uchopeného retra (pokud za retro můžeme označit styl, který něco starého volně připomíná, ale ani náhodou s tím nekoresponduje), ocitl jsem se ve sledu dynamických a volně propojených gagů, které plavou v přibližném intelektuálním guláši odkazů, parafrází a pomrkávání. Anderson je natolik fascinovaný pozlátkem svého hračkářství, že když se probojuje k melancholickému finále, je člověka skoro líto, že věnoval tolik času figurkám a kulisám, které jsou krásné, ale totálně ploché. Grandhotel Budapešť zachycuje umělce na vrcholu narcismu, kterému uniká to skutečně zajímavé pod přívalem barevných rekvizit a pitvorných gagů. Zábavnější než zoufale přeceněný Moonrise Kingdom nepochybně, ale jinak podobně bezobsažné.(28.2.2014)

 • JohnnyD
  *****

  Keď sa na konci filmu pretnú všetky časové línie a zmenená scenéria hotela dostane svoj zmysel, zovrelo mi hrdlo z toho, ako hlboko do našej stredoeurópskej duše nazrel Wes Anderson počas tých pár týždňov v Čechách. Nádherná a miestami mrazivá óda na strednú Európu, ktorá o regióne hovorí viac ako mnohé lokálne filmy, ktoré sa o to desaťročia márne snažia.(16.5.2014)

 • Enšpígl
  ****

  Wes je original hračička u kterýho nikdy nepřestanu obdivovat schopnost vyprávět a rozesmívat obrazem. Ze začátku jsem měl trošku problém spokojeně vegetovat v dalším Wesově specifickým minisvětě, ale s každou přibývající minutou jsem byl s tímhle světem víc a víc spokojenej až se stalo to, co je u Wese už tradicí, nechtělo se mě tuhle hravě absurdní zábavnou genialitku opouštět.(13.3.2014)

 • - Vo filme vystupuje až 12 hercov, ktorí si už zahrali pod režisérskou taktovkou Wesa Andersona. Pre každého z trojice hercov Bill MurrayOwen Wilson a Jason Schwartzman ide už dokonca o siedmy celovečerný projekt režiséra. (Itar)

 • - Kvůli záběrům hotelu z dálky vytvořil štáb 4,20 metru široký a téměř 3,00 metru vysoký ručně dělaný model. Inspiraci pro vizuální stránku hotelu Budapešt tvůrci brali z architektury středoevropských hotelů, jako například Grandhotel Pupp v Karlových varech či Grandhotel Gellért v Budapešti. Hotel se fasádou dále značně podobá hotelu Bristol v Karlových Varech, kde se autoři filmu inspirovali, což lze poznat i z plakátu, kde je slavná soška karlovarského kamzíka na skále nahrazena jelenem. Inspirací pro fiktivní město Lutz byla zase Praha. (Eoin)

 • - Interiéry hotela boli natáčané v historickom obchodnom centre Görlitzer Warenhaus, ktorý štáb prebudoval na hotel. Niektoré scény sa však odohrávali aj v neďalekom Cvikove či Drážďanoch. (kecuwant)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Mariah’s World | Reality Show - Ahnungslos berühmt | Pound Puppies 2010