poster

Nejvyšší nabídka

 • Itálie

  La migliore offerta

 • Slovensko

  Najvyššia ponuka

 • Kanada

  The Best Offer

Drama / Romantický / Mysteriózní / Krimi

Itálie, 2013, 124 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • D.Moore
  *****

  Tak... A na svém pomyslném seznamu kinozážitků roku 2013 si můžu odškrtnou další kolonku "Naprosto skvělý NOVÝ film bez speciálních efektů či akce". Hlavnímu hrdinovi v podání vynikajícího Geoffreyho Rushe jsem rozuměl jako dlouho žádné postavě a zřejmě proto na mě závěr tak dolehl. Úžasná Morriconeho hudba, nečekaný, ale kouzelný výlet do Prahy, do detailu promyšlený scénář. Prostě další lahůdka od Giuseppe Tornatoreho.__P.S. Snad v žádných závěrečných titulcích jsem ještě neviděl tak ohromný seznam použitých obrazů.__P.P.S. Čím méně víte předem o ději, tím lépe.(25.9.2013)

 • heyda
  *****

  Hodně netradiční film, avšak nádherně natočený s působivou hudbou a geniálním Geoffrey Rushem. Pokud bych měl něco zkritizovat, tak snad jedině trochu nudnější druhou polovinu filmu, kterou musel zachraňovat až super závěr. K tomuto filmu chce přistupovat nejlépe s minimem informací a melancholickou náladou. Potom si užijete nevšední kulturní zážitek. Jestli ale máte chuť na akční film nebo nějaký horor, tak tohle by vás pravděpodobně unudilo k smrti. 90%(12.2.2014)

 • gudaulin
  *****

  Krása utajených obrazů visících na stěnách, zvyšující se napětí účastníků aukcí umění úměrné tomu, jak stoupá cena jejich vyhlédnutých pokladů k obohacení sbírek, tajemství artefaktů starých mechanismů a především tajemství, která lidé skrývají za přísně střeženou maskou svých tváří a pečlivě kontrolovaných emocí, za fasádou svého postavení a sociálních vztahů. Tornatore si hraje se svým hrdinou i se svými diváky. Odhalil jsem sice zhruba už v polovině, kam ta hra směřuje, kupodivu jsem ale nemusel nic ubrat na mimořádně vysokém výsledném dojmu. Nejvyšší nabídku stojí za to sledovat už kvůli špičkovému řemeslu, Tornatoreho perfekcionalismu, fascinujícímu výkonu hereckého veterána Geoffreye Rushe, atmosféře zanedbaného šlechtického paláce i kvůli procesu objevování toho, co se skrývá pod nánosem prachu, starých barev i slov. Nejvyšší nabídka je vlastně příběh o (sebe)lásce, pozdním prozření a pozdní lítosti. A v neposlední řadě i o naději, protože ta, jak známo, umírá poslední. Měl jsem možnost v jednom dni sledovat Vlka z Wall Street a tenhle snímek, přičemž pomalý Tornatore po emoční stránce nad Scorsesem zvítězil. Celkový dojem: 90 %. Hned bych se rozjel do Prahy přesvědčit se, jestli tam Virgil ještě čeká...(21.2.2014)

 • sniper18
  ****

  Je to vydarená mierne romanticky ladená dráma. Má výborný príbeh o uznávanom znalcovi v oblasti umenia, ktorý má všade len najvyšší rešpekt, práca je pre neho všetkým a vôbec mu neprekáža, že nikdy nezažil skutočný vzťah s opačným pohlavím. Ale všetko sa zmení, keď sa rozhodne prijať prácu ocenenia majetku mladej ženy, ktorý zdedila po rodičoch a keďže ju kvôli jej fóbii takmer nikto ešte nevidel, zvedavosť ho núti sa o ňu začať viac zaujímať. A tak postupne medzi netradičným párom vzniká silné puto. So spracovaním som veľmi spokojný, ale k úplnému ideálu tomu ešte niečo chýba. Už od začiatku ma to veľmi zaujalo, skvelá hlavná postava, či už po charakterovej stránke, ale aj jeho fungovaniu v rámci oblasti umenia, k tomu výborne podaný vzťah k jediným dvom priateľom a nová práca, ktorá skrýva niekoľko zaujímavých tajomstiev, takže prvá polovica filmu ma plne vtiahla bol som z nej prakticky nadšený. Ale nanešťastie potom sa to už o niečo zhorší, stále si to udrží výrazne nadpriemernú úroveň, takže ma to určite neprestalo baviť, len sa to už začne uberať až príliš priamočiarym smerom, pričom tá romantická línia mi už nepríde až tak zaujímavá, ako prakticky všetko z prvej polovice a nanešťastie aj tú hlavnú časť rozuzlenia som očakával, takže ani záver ma nezaujal až tak moc, ako mohol. Ale rozhodne musím pochváliť, že aj pri tejto vyše dvojhodinovej dĺžke si to udržuje vysokú úroveň zaujímavosti a tak ma ani na okamih nenapadlo začať sa nudiť. Herecké obsadenie je skvelé, Geoffrey Rush v hlavnej úlohe, k tomu skvelé výrazné vedľajšie postavy ako Jim Sturgess v zaujímavej úlohe zručného mechanika zariadení, Donald Sutherland, ale aj sympatická Sylvia Hoeks. Réžia a technická stránka sú výborné, veľmi dobrá vizuálna stránka, kvalitný prístup k postavám, ale aj všetko ostatné, tu nemám čo vytknúť. Keby si celý film udržal úroveň prvej polovice, tak neváham s plným hodnotením, tá sa skutočne vydarila, ale aj tak som nadmieru spokojný, veľmi ma to bavilo. 80%(20.9.2013)

 • Superpero
  ****

  Po dlouhé době zase jednou film, po jehož skončení jsem si mohl spokojeně odfrknout takové to áách, ve znamení, že jsem byl svědkem kvality. Geoffrey Rush je skvělý a v podstatě nesleze z plátna. Ostatní herci nejsou špatní, ale díky Rushovi vás to bude bavit. Režijně také nemám výhrady a opravdu mě potěšilo, že to bylo důmyslnější, než se na první pohled zdálo.(6.4.2014)

 • - Automobil, který Virgil (Geoffrey Rush) vlastní, je BMW 640d. (Iktus)

 • - Na konci filmu, kdy Oldman (Geoffrey Rush) vstupuje do kavárny Night and Day, je při záběru zevnitř na dveřích vidět otevírací doba Pivnice u Milosrdných, stejně jako pravý název pivnice. (D.o.D)

 • - Restaurace U Milosrdných v Praze, kde se odehrála část natáčení, od léta roku 2013 již neexistuje poté, co ukončila provoz. Mechanická dekorace byla v restauraci pouze dočasná. Přerušení provozu kvůli natáčení tehdy v restauraci trvalo jeden týden. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Chad Wild Clay | Демократия 1.1.3 [RUS][ANDROID] (2013) | 9 형님 아내 3 (아랫집 부인) Brother's wlfe3.2016.FHD.108… 한국영화 | 01.29