poster

Svědek

 • Francie

  Garde à vue

 • anglický

  Under Suspicion

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Svedok

 • Velká Británie

  The Inquisitor

 • USA

  The Grilling

Drama / Krimi / Thriller

Francie, 1981, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Markussis
  *****

  Genialita tohoto snímku se projevuje zejména ve chvílích, kdy vyplouvá na povrch samotná závěrečná absurdita vyšetřování osoby doktora jménem Martineaud. Těžko si již představit jakým způsobem tuto psychologickou hru mezi dvěma velkými herci ještě více prohloubit nebo vygradovat. Oba se jistým způsobem jako existence spolu vlastně střetli a byli si velice podobní. Vše bylo dokonale poznat v závěrečných okamžicích vyšetřování na tvářích obou protagonistů, na nichž byly vyobrazeny patrné známky jejich osobní porážky. Důvodem porážky komisaře byla až jeho ohromná profesionalita a také smůla, že narazil na nešťastného možná až zdánlivě psychopatického právníka. Co zlomilo vaz onomu zmíněnému právníkovi byl fakt toho, že si prostřednicvím onoho profesionálního vyšetřování plně uvědomil, jak hluboce ho jeho žena až jistým animálním způsobem nenávidí. Díky tomu ztratil poslední špetku naděje, že by to mohlo být jinak. A právě v tom okamžiku, kdy se stal pro sebe samého naprosto lhostejnou existencí, tak se stal i právě pro komisaře tolik nebezpečným objektem jeho vyšetřování. Tomuhle se nedá vytknout vůbec nic, tohle je psychologický hardcorre.(29.7.2011)

 • alchac
  *****

  Nevzpomenu si, kdy jsem viděl film s hutnější a více napínací atmosférou, který se přitom téměř celý odehrává v jedné místnosti. A k tomu s rozuzlením, za které by se nemusel stydět ani Fincher. Opět tedy musím uznale smeknout před dokonalým Lino Venturou a v tomto případě i panem Serraultem, zamáčknout slzu, že oba už bohužel dávno odehráli svůj poslední part a žlučovitě si odplivnout při pomyšlení na to, za co se v jednadvacátém století vydává kriminální drama a jaké entity se označují slovem "herec".(9.8.2014)

 • LiVentura
  *****

  Tento film představuje můj jeden z nejoblíbenějších francouzských kusů oněch let. Naprosto dokonalé ztvárnění hlavního podezřelého jde na triko Micheli Serraultovi, jenž pro mě od doby, kdy jsem to poprvé shlédl, představuje profesionálně herce na úrovni jeho zdejšího filmového oponenta, sebejistého vyšetřovatele Galliena(Ventura). Geniálně vygradovaný děj snímku je až strašlivě poutavý a člověk si už už myslí, kdy on se ten lišák jeden vychytralý konečně přizná a pak...?! Pak velmi originálně pojatý závěr se zajímavými důsledky pro celou tu dobu obviněného chudáka s tak nepřítomným výrazem ve tváři... Opravdu film z nejlepších. Vřele doporučuji všem "noiristům".(13.12.2006)

 • Rosalinda
  *****

  Pánové za velkou louží, zkuste prosím vymyslet a natočit takovýto dech beroucí film bez veškerých efektů, bez hudby (nepočítám začátek a závěr s hudbou Georgese Deleura), v minimálním prostoru jednoho komisařství, pěkně pomalu… Cože vám chybí? Dokonale vystavěný příběh? Herci, kteří hrají, jakoby to bylo vše úplně skutečné? Co byste udělali z jedné silvestrovské noci? Zjednodušeně řečeno tady vzniklo komorní krimidrama s vybroušenými dialogy a skvělým herectvím všech zúčastněných. Naprosto dokonalé a nezapomenutelné! Lino Ventura bez mrknutí brvy dokonalý, sekundující Michel Serrault stejně tak dokonalý a Romy Schneider ještě více dokonalá, věrohodná a krásnější než kdy jindy. Takovýmto filmům patří má úcta a obdiv! A že používám často adjektivum dokonalý? Jak se mu mám vyhnout, když je to veskrze dokonalý film?(26.7.2011)

 • bloom
  *****

  Skvělý krimninální a psychologický film zajímavý tím, že na rozdíl od jiných kriminálek se tady hon kočky s myší odehrává v jedné místnosti. Michel Serrault je geniální herec (začínám uvažovat, že si ho dám do Top) a dokazuje to nejen jeho "přihřátá" kreace v trilogii Klec bláznů. Je žoviální, povýšený nad přiblblého zapisujícího inspektůrka a z míry ho vlastně vyvede pouze vlastní žena (melodramatická Romy Schneider). Musím říct, že mu pomáhá i český dabing Stanislava Fišera. Oproti tomu z Lina Ventury a jeho tradiční policajtské postavy je cítit něco jiného než obvykle. Má všechny své tradiční vlastnosti a naturel, to ano, ale je tu ještě něco navíc. Stárne. Lino stárne i se svou postavou. Už v sobě nemá tu zarputilost jako kdysi, přesto cítí, že jeden ze svých posledních případů musí dovést do konce. Jeho protihráč (je vlastně vůbec on tím vrahem?) je ovšem silný...(11.7.2007)

 • - Claude Miller vzpomíná, že se při natáčení bál dvou hereckých es, která obsadil do hlavních rolí. Jeho strach umocňovala scéna, jež byla postavena na stupínku a obehnána provazy, takže připomínala ring. (Snorlax)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
آخر تحديث الالعاب | The High Speed Internal Combustion Engine | 下載 APK