poster

Kalvárie

 • Velká Británie

  Calvary

 • Slovensko

  Kalvária

 • Nový Zéland

  Calvary

 • Austrálie

  Calvary

Drama

Irsko / Velká Británie, 2014, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • campix
  ***

  Hutné irské drama Calvary mě zas až tolik nezaujalo především díky svému konceptu. Hlavní hrdina Brendan Gleeson pouze chodí od jedné postavy k druhé a takhle se s pomocí nepříliš zajímavých (pro mě) dialogů děj posouvá dál. Naopak se mi líbil nápad s původní scénou ze zpovědnice a nechal mě tak dumat zda se všechno vyplní či ne. Celkově mě film ovšem až tolik nezaujal. Spousta nudy a dialogů na irském venkově, s kvalitním hereckým obsazením. Ovšem tak nějak bez atmosféry a nápadu.(25.7.2014)

 • chelseaman22
  ***

  Víc filmů končit takto a na světě by hned bylo lépe! Skromný snímek s nadmíru kvatlitními účinkujícími nabízí divákovi pohled na děvky, pracháče a onanisty. Chudák pan otec v rouchu musí pravidelně poslouchat jejich hříšně úkony, načež obvykle reaguje omletou frází "pět otčenášů a den bez honitby". Ale ouha - jednoho dne tomu tučňákovi onanista sdělí, že ho prostěza týden napálí koltem do hrudi a budeš šlus. A světe div, předně za týden se farář zastaví na pláži, aby se nechal penetrovat kulkou vyvrženou z koltu! 69%(3.4.2015)

 • Eddard
  *****

  Syrová, drásavá konverzačka o duševním zdraví a nemocech dnešního Irska, potažmo světa. Dost temná a hnusná, aby uspokojila nejkovanější cyniky, s jemnými černohumornými podtóny a tu a tam nějakou tou kapkou vlídnosti a naděje, aby se na to vůbec dalo dívat. A Brendan Gleeson, samozřejmě, který vás svým charismatem zabije do země. "It´s just you have no integrity. That´s the worst thing I can say about anybody." 90%(22.9.2014)

 • Thomick
  ****

  "I think there's too much talk about sins, to be honest. Not enough talk about virtues." - "You might be right. What would be your number one?" - "I think forgiveness has been highly underrated." --- Málokterý film tak krásně vystihujou jeho vlastní repliky. McDonaghova lekce ze společenských stereotypů podruhé a stále kvalitně.(3.7.2014)

 • MikO_NR_1909
  ***

  Kalvária operuje so strašne substanciálnou rovinou a predpokladá, že jej k uskutočneniu niektorých východzích bodov ako bázická očista beznádeje a zúfalstva z rozštvrtenej spoločnosti hriechu a robenia napriek zasvieti akési hlboké svetielko dôkladnej afirmácie umeleckej reči z prezentovaného dramatického kontextu. Bohužiaľ, okolo kňaza Jamesa sa nedokáže vytvoriť presvedčivý ekvivalent ľudského utrpenia. Šermuje sa so striktnými premisami rozporov a postrádam dramatické odbočky a dáky ten intímny rozmer, ktorý by vyplával niekde na povrchu z menej čitateľných seáns a výstupov.(24.1.2018)

 • - Natáčení začalo v září 2012. Tři týdny strávil štáb natáčením v hrabství Sligo na severozápadě Irska. Natáčelo se například na místní malebné pláži Streedagh. (Kmotr76)

 • - Námět se do značné míry podobá knize „Řeznickej kluk“ od spisovatele Patricka McCabea, kde je však děj popisován z pohledu samotného násilníka - řezníka, který byl v dětství zneužíván knězem. (Merenre)

 • - Rolu Freddyho Joyca stvárňuje Domhnall Gleeson, skutočný syn Brendana Gleesona (otec James). Vo filme sa spolu objavia iba v jednej scéne. (hanakonochi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Merchandising (1) | Huntz Hall | Arash Ft Snoop Dog Omg Feat Take That D Arash Ft Snoop Dog Omg mp3