poster

Tady a potom

 • Švédsko

  Efterskalv

 • Polsko

  Intruz

 • Francie

  Le Lendemain

 • ruský

  Будущая жизнь

  (festivalový název)
 • Slovensko

  Tu a potom

  (festivalový název)

Drama

Švédsko / Polsko / Francie, 2015, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Zmiu
  **

  RIFF 2015. Z tohohle tématu se dalo vyždímat víc. Vývoj událostí se sice dal tak nějak čekat, ale místo nějaké větší sondy do osobnosti hlavního aktéra či jeho spolužáků se díváme na dlouhé záběry, kde jede autem nebo na motorce, jak si jeho otec myje ruce apod. Film se zabývá zbytečnostmi, a to podstatné zůstává dost zamlženo.(2.10.2015)

 • tenista57
  ***

  Taky dávám jen 3 hvězdičky v podstatě za to, že téma je možná trochu naivní v tom, že otec svého nezletilého vraha dá do stejné školy, kam chodil před vykonáním zločinu a čeká, že to nějak dopadne. Existují snad i školy s internáty i ve Švédsku ve velkých anonymních městech, kam mohl otec svého syna po odpykání dvouletého trestu přihlásit, ne?(10.4.2016)

 • fola
  ***

  Nejzajímavější na tomto filmu bylo podávání informací o důvodech chování komunity vůči hlavní postavě. Základem k nejlepšímu prožití snímku je tudíž: nic o něm nezjišťovat a sledovat projekci s naprosto čistou hlavou (což nebyl můj případ) :( Dějově by se dal přirovnat k Vinterbergovu filmu Jagten, kde ovšem hlavní postava je v tom tak nějak nevinně což se u postavy Johna zrovna říct nedá. Proto si k němu nejde najít cestu a člověk to celé sleduje celkem bez zaujetí. Vzhledem k ročníku narození (1983) se vyplatí tohoto režiséra pečlivě sledovat, na debut dobrý.(17.1.2016)

 • Malarkey
  ****

  Už to Skandinávci udělali zase! Zase jsem se setkal s námětem, kterej diváka uvádí do deprese a ještě k tomu představuje hlavní postavu, která, ač jsem ji myšlenkami tlačil sebevíc, se k nějakým vyjádřením emocí a pocitů vůbec nemá, čímž film vytváří ještě daleko více depresivnějším a neúnosnějším. Na druhou stranu, to je přesně ten důvod, proč mám Skandinávské filmy tak rád. Udržují v absolutním napětí až do samotných titulků. Jen s tím problémem, že v případě tohoto filmu nedošlo vůbec k ničemu, co by nám, divákům, alespoň trošku osvětlilo záměr toho kluka k tomu, co udělal. Stejně tak vlastně doteď nevíme, co se mu honilo hlavou a to i přesto, že se jednalo o naprosto ultimátní herecký výkon. Teď akorát zase budu sedět, koukat do šedivé oblohy, nutit ji ke sněhu a rozjímat nad tímhle psychologickým rozborem, který nelze pochopit. Pouze ho přijmout.(13.12.2015)

 • slunicko2
  **

  Skandinávské odnikud nikam. 1) Film spočívá v tom, že z různých náznaků se dozvídáme, co vlastně chlapec, po dvou letech propuštěný z vězení, udělal. Když to pak víme, nijak nás získané poznání neuspokojí, protože netušíme motiv ani konkrétní okolnosti. 2) I děj sám má natolik otevřený konec, že bych dílo spíše označil za film bez pointy.(21.7.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
All American (22) | Fear.the.Walking.Dead.S04E16.480p.HDTV.x264-RMTeam.srt | Should Cellphones Be Allowed in School Argumentative