poster

Kniha džunglí

 • USA

  The Jungle Book

 • Slovensko

  Kniha džunglí

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Muzikál

USA, 1967, 78 min

Hudba:

George Bruns

Producenti:

Walt Disney
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • HAL
  ***

  Pro starší deseti let v podstatě nekoukatelné, ale na to se tu nehraje - malé děti mají rády veselá zvířátka a veselé písničky, a že v tom "filmu" během jeho hodiny a čtvrt není nic jiného jim ani zbla nevadí. Nepopiratelným faktem je že průměrná pětiminutová epizoda Toma a Jerryho stihne odvyprávět složitější příběh než tenhle kinder-atlas fauny asijské džungle. A samozřejmě tu nechybí ani důležité morální ponaučení bez kterého se žádný pořádný film pro děti neobejde, poučující malé šklebánky tentokrát o tom že až s nimi začnou mlátit hormony, tak jdou všechny jejich dřívější ideály okamžitě do kopru. 5/10(4.10.2011)

 • blondboss
  ***

  Taký klasický animovaný (v tom čase určite) trhák, ktorý keď si teraz pozriete v HD kvalite, tak to naozaj stojí za to a vyznieva to dosť nadčasovo, pritom sa jedná o dosť časovo ohlodaný príbeh. Každopádne toto už možno tak trochu radiť medzi rozprávkové legendy a vlastne len vďaka tomuto animáku som si akosi zapamätal príbehy o Mauglim. 60 %(20.9.2017)

 • Radko
  ***

  Kiplingova známa knižná predloha o chlapcovi vychovanom zvieratami džungle v typicky presladenej disneyovskej úprave. Napriek nostalgickým spomienkam na moje prvé kinopredstavenie, ide o len sériový produkt známej firmy, štruktúrou deja, charakteristikou postáv, chytľavými pesničkami a mäkkou animáciou neveľmi odlišný od predchádzajúcich celovečerných kreslených úspechov. Zaujímavý je tým, že ide o posledný, na ktorého výrobu osobne dohliadal sám Walt Disney. Samotnému filmu, a najmä jeho akoby náhle useknutému koncu to však príliš nepomohlo.(15.3.2005)

 • kaylin
  *****

  Jeden z mála starých filmů ze studia Walta Disneyho, který si pamatuji ještě z doby, kdy jsem byl dítě. Nevím, jestli jsem jich tolik neviděl, anebo si je prostě nepamatuji, ale "Kniha džunglí" mi zůstala v paměti. Scéna, kde se poprvé objevuje Šer Chán je pro mě pořád pořádně děsivá, s originálním zvukem je pak tygr ještě doplněn skvělým dabingem. I po letech má tenhle film efekt.(19.6.2015)

 • filmmovier
  ****

  No, jako... Kniha džunglí je fakt slabší disneyvka, ve který se navíc prakticky nic nestane (a nová verze 2016 je o mnoho řádů lepší a propracovanější). Přesto je to ale nadprůměrná, kvalitní podívaná. Postavy jsou samozřejmě sympatické (jen ten Šer Chán má žalostně málo prostoru) a sloní pochod je fakt výbornej song, v tomhle filmu je jasně nejlepší. Každý si navíc všimne, že konec je uspěchaný, urychlený a odfláklý (ale kouzelný). Fakt jsem to poprvé viděl až teď, takže moje hodnocení je naprosto objektivní... 80%.(7.2.2018)

 • - V scéne, keď Bagheera presviedča plukovníka Hathiho, aby pomohol nájsť Maugliho, Hathiho žena Winifred sa vyháža, že prevezme velenie stáda, ak Hathi chlapca hľadať nepomôže. Hathi je pobúrený myšlienkou, že by ženská mala viesť stádo. Vtip je v tom, že v prírode vedie slonie stádo vždy slonica - matka, kým dospelí samci žijú spravidla samotársky. Ako jediná slonica v stáde by bola vodkyňou tak či tak Winifred. (LadyJinx)

 • - Jde o poslední film Walta Disneyho, který vznikal pod jeho vlastním dohledem. (hippyman)

 • - Medveď Baloo, panter Bagheera a slon Hathi majú mená podľa pomenovania svojho druhu v hindčine. Shere Khan znamená v hindčine "kráľ tiger". (LadyJinx)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Chú Mèo Tinh Quái | ca-es-valencia | Genius 3.1.3 APK modded apk