poster

Neon Demon

 • Francie

  The Neon Demon

 • Dánsko

  The Neon Demon

 • USA

  The Neon Demon

 • Slovensko

  Neon Demon

 • Velká Británie

  The Neon Demon

Psychologický / Mysteriózní / Horor / Thriller

Francie / Dánsko / USA, 2016, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EvilPhoEniX
  ***

  Hlavní hrdinka se přestěhuje do Los Angels,aby nastartovala modelingovou kariéru a vzhledem k tomu, že jsou všichni ohromeni její natural beauty, její kariéra roste enormní rychlostí, což některé konkurentky nemohou nadále snášet. Film má pomalejší tempo, příliš se v něm ani nemluví, jsou zde velmi dlouhé záběry, ale za to fantastická kamera a audiovizuální zážitek. Horor možná tak posledních 15 minut, zbytek je spíše hypnotická a audiovizuální Drama, ale má to leccos do sebe. PS: hlavní hrdinka se mi nepáčila. 60%(6.9.2016)

 • kingik
  ****

  Simča Krainová se po zhlédnutí filmu jen ušklíbne a letí se zrekreovat na Kanáry. Takhle fujtablově to přece v modelingu nechodí. Pravda tkví v rektu pana Refna. Ono už to spojení artyčokového masturbátora s modelingem je velký bizár. Tohle je taková Čachtická paní "porefnovsku". Stačí k tomu jedna škaredá panna, po které všichni z mnou nezjištěných důvodů šílí, a je krvavě vymalováno. Kanibalskou hostinu i úklid po ní zacvaká Refn. Hypnotický zážitek je na filmu tím hlavním faktorem. Dlouhé záběry beze slov samozřejmě nemohou chybět. Úchvatný vizuál coby přidaná hodnota. Nejhorším se ukázal výběr herečky do hlavní role. Elle Fanning je útlá a vyzáblá, určitě ne dostatečně hezká, aby z ní šel celý modelingový svět do kolen. Abbey Lee a Bella Heathcote předvedly na menším prostoru mnohem více. Do toho porno muziku tvrdila lesbicky orientovaná Jena Malone. Ta to měla vůbec "nejchutnější", musela vášnivě olizovat mrtvolu. Refn se rozhodně nikdy nespokojí jen s obyčejným filmovým řemeslem. Neodevzdává filmy, které se řídí předem danými vypravěčskými kodexy. Chce být provokatér, uvědomělý artový masturbant, neskonalý rozvraceč a bořič žánrových pravidel. Hororové prvky používá jen jako očistnou formu, nikdy nepřijde s hororem držícím se obvyklých kritérií. Tenhle jeho počin může působit na nepřipraveného diváka krásně ujetě, prázdně, sexuálně. S tou erotikou to mohl ještě vyladit. Neškodilo by přidat více nahoty, herečky ještě nejsou tak profláklé, takže mohly jít k nahotě velmi směle. Nedá se mu upřít úžasná kompozice záběrů, vizuální cítění a přebujelý mix žánrových forem. Nejsem jeho příznivcem, nejsem jeho odpůrcem. Prostě jsem jen viděl ultra bizarní a ultra (experi)mentální film. 7/10(5.2.2018)

 • Happens
  ****

  Něco mezi třemi až čtyřmi hvězdami. Refn se nechal unést lyrikou do absolutna - přílišná snaha hudbou, barvami a nekonečně dlouhými záběry vynést atmosféru filmu skrze oblaka do vesmírných výšin. Ale i tak se podařilo dostat do jádra ženské mysli a ponořit se na dno světa krásy. Ani se mi nechce věřit, že to točil muž. .. Věřím, že pro muže snímek není tak jedlý jako pro ženy. (Beauty isn't everything. It's the only thing.)(24.9.2016)

 • sidonka
  **

  Neon Demon v sobě nemá mnoho démonického, spíše jen vizuálně estetického. Je to ohňostroj plný třpytek, pozlátek, povrchnosti.Přehlídku závisti od sektářských supermodelek bych si představovala jinak. Modeling začínající modelku- elévku pohlcuje, ale mě to jako diváka nechalo nenasycenou a emočně chladnou. Výpověď o násilí, zneužívání, narcisismu a zápasení se zlem v nás, proplula kolem mě nezúčastněně. Aniž by vedla k dumání o hlubších smyslech všeho možného a nemožného.(21.9.2016)

 • choze
  *

  AMER, BERBERIAN SOUND STUDIO, HIGH-RISE, NEON DEMON... to všechno jsou filmy režisérů, kteří by podle mě měli točit videoklipy, ale rozhodně ne celovečerní filmy. Protože jakkoli jsou jejich filmy audiovizuálně úchvatné, stylové a atmosférické, tak jsou k nepřežití, protože čím méně je tu děje, o to delší jsou jednotlivé záběry.(3.10.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Videohive - Instagram Stories v2 - 22357836 | 【羽生結弦MAD】Icarus——a video clip for Yuzuru Hanyu | eierkoker