poster

Bella a Sebastián

 • Francie

  Belle et Sébastien

 • anglický

  Belle and Sebastian

 • Slovensko

  Bella a Sebastián

Dobrodružný / Rodinný

Francie, 2013, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rockerman
  ***

  Příběh malého sirotka Sebastiána a jeho fenky Belly baví a dojímá už od roku 1965, kdy vznikl legendární seriál. Jsem pamětníkem onoho bezmála 50 let starého seriálu. Viděl jsem jej jako dítě školou povinné a tak si už nevzpomínám na jeho umělecké ambice. Troufám si však tvrdit, že tento film by jistě překonal. Natočeno je to totiž na úrovni " Doktora z hor". Chybí ta přirozená lehkost. Ještě, že to zachraňuje nádherná alpská příroda a krásná Bella. Více jak 3 * si tato nedokonalost nezaslouží.(13.12.2014)

 • DaViD´82
  ****

  Zástupce starosvětského rodinného dobrodružného filmu; takových se dnes již příliš netočí. A také nová adaptace Belly a Sebastiána, které výrazný odklon od předlohy a přesunutí do okupačních let zase až tak moc neškodí. Tedy po většinu stopáže, protože stále je to hlavně a především o nich dvou. Bohužel finální "zimní" čtvrtina se vydá jinou cestou než by bylo záhodno a do té doby nenásilně zapracované válečné podhoubí se rázem začne lámat přes koleno způsobem, který k nastolenému stylu o jednom velkém horském přátelství "všem navzdory" příliš nesedne.(8.5.2014)

 • Khalesi
  *****

  Akoby rozprávkový príbeh malého cigánskeho chlapca, ktorého všetky ženy v jeho živote opustili a fenky ovčiackeho psa, ktorá od ľudí poznala len kruté zaobchádzanie a bezcitnosť. Film je zasadený do nádhernej alpskej prírody a sprevádzaný ľúbeznou hudbou. Viem, že niektoré zábery a úseky boli tak trochu schválne prehnané, aby vystupňovali napatie a pridali atmosfére na naliehavosti.Napriek tomu sa mi páči hlavná myšlienka, že ak sa stretnú dve citlivé bytosti a nehľadia na rozdiely, ale vnímajú jeden druhého ako rovnocenného, vtedy vznikne vzácne priateľské puto, ktoré je cennejšie než čokoľvek na svete.(8.4.2014)

 • venison
  ****

  Mám ráda filmy o přátelství se zvířaty.. Mám ráda filmy dějově zasazené do krásné přírody.. Mám ráda filmy zachycující druhou světovou válku.. „Bella a Sebastián“ tohle všechno obsahuje v jednom balení. Režisér Nicolas Vanier dokáže divokou přírodu představit v celé její bolavé kráse. Hrdinové jsou poněkud ploššího rázu, ale možná je to pokus o autentičnost a přirozenost hlavních postav. Scény, které zachycují pouto mezi chlapcem a psem jsou rozhodně nejpovedenější.. „Bella a Sebastián“ je návrat ke klasickému rodinnému dobrodružnému film, jaké jsem ráda sladovala v dětství. V dnešní době se už příliš „londonovek“ bohužel netočí. Na francouzský dobrodružný film hodně dobré, už se těším na druhý díl :-)(16.6.2016)

 • Fanucci
  ***

  Mám rád filmy...a chápu, že není nutné se striktně držet reality, aby vznikl dobrý snímek. Ale filmy, ve kterých jsou zvířata personifikována mi lezou čím dál víc na nervy. Jsou to přesně tyto stupidní typy pořadů, které v lidech podporují pocit, že např. psi jsou podobní lidem - že vnímají a chápou věci kolem sebe jako takové malé děti. A přesně z této mylné představy řada lidí pak vychází při výchově svých domácích mazlíčků, z kterých pak často vyrůstají nevyrovnaná, neposlušná a někdy i agresivní zvířata. Zakázat! 3 hvězdy jsou za krásné přírodní scenérie, ty byly vážně parádní.(8.6.2014)

 • - O rolu predstaviteľa hlavnej detskej úlohy, ktorým sa stal Félix Bossue, sa uchádzalo až 2400 chlapcov. Po zúžení okruhu adeptov na finálnu dvanástku vzal režisér Nicolas Vanier uchádzačov do svojej vlastnej horskej chaty vo Vercors, kde chová ťažné psy. (MikaelSVK)

 • - Ve filmu si zahrál i představitel Sebastiána z původního seriálu Mehdi El Glaoui, tentokrát však postavu Andrého. (Domin1359)

 • - Celý film sa natáčal chronologicky počas troch ročných období, od leta do zimy. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
高倉真理子 | Musiques de séries | NICK APPS