poster

Poslední spravedlivý

 • Německo

  Der letzte Mentsch

 • Švýcarsko

  Der letzte Mentsch

Drama

Německo / Švýcarsko / Francie, 2014, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  ****

  Moc hezký, ale smutný film ze života, který by si nikdo nepřál, ale který se se zaujetím dá poslouchat. Mario Adorf svojí postavu zahrál opravdu hrozně hezky, upřímně a lidsky. Bylo mi za něj hrozně smutno, ale zároveň jsem celý ten jeho příběh sledoval s přirozeným zaujetím. Musím říct, že Němci svojí katarzi s historií zatím zvládají se vší grácií. Jeden film vedle druhého mi to neustále dokazuje. A to i včetně tohoto filmu.(4.7.2014)

 • Enšpígl
  ****

  Téma a jeho zpracování dělá z filmu neuvěřitelně intenzivní zážitek. Marcuse mě bylo líto a z jeho osudu velmi smutno. Někdy si říkám, kolik ran, bolesti a ponížení dokáže člověk snést, aby se udržel na vlastních nohou a měl pocit lidský důstojnosti. Mario zahrál roli Marcuse tak přirozeně a s takovou lidskostí, že člověku se chce z jeho osudu fakt brečet. Pokud jde o německé filmové vypořádávání se svou nešťastnou minulostí maj můj respekt a velký obdiv.(11.7.2014)

 • Morholt
  *****

  Do určité míry se film zabývá znovuobjevováním ztracené identity, ale pro mě bylo stěžejním motivem odpírání vlastní tragické minulosti, která se drala na povrch všemi možnými způsoby. Faktické dokazování židovské minulosti bylo pro příběh jen jakousi podpěrou, ovšem podpěrou velmi vítanou. Mario Adorf byl bezchybný a jeho postavě jsem věřil každé gesto. Pasáž, ve které se rozhovořil o své minulosti, řadím mezi nejlepší momenty filmů o holocaustu vůbec. Pro mě už není Santerem, ale Menachemem Titelbaumem. A pochválit zaslouží i Katharina Derr, která Dorfa výborně doplňovala. Celkově skvělá práce. 90%(13.4.2016)

 • mchnk
  ***

  Novodobý film o poválečné reparaci vlastní mysli a v tomto případě i identity - lehce opožděně, ale přece. Dramatická road movie o znovunalezení svých kořenů a střetu generací. Drze sebevědomá, současná Gül a posmutnělý děda Marcus - obraz ponuré minulosti. Celý film ovšem pro mě postrádá jakoukoli dojemnost, není zde sebemenší možnost vcítit se do hlavního hrdiny, dokonce ani v originále. Jeho schoulený, ublíženecký postoj a neustálé připomínání, jak snadná byla identifikace jeho národnosti pro nacisty, působilo skoro otravně. Někomu by snímek mohl dokonce připadat jako prvoplánová oslava židovství s propagací Spielbergovi nadace. Ani závěrečné vzpomínání, ve kterém svou minulost otevřel dokořán, pro mě nebylo nijak silné. Daleko emotivnější byl pro mě mini příběh jediné spřízněná duše, kterou Marcus měl. Etel a její Rozhodnutí o svém osudu je jakoby scéna z jiného filmu - je fantastická. (Challenge Tour 2015)(13.4.2015)

 • nascendi
  ***

  V súčasnosti je frekventovaný pojem - krádež identity. Posledný spravodlivý je film o problémoch s jej znovunadobudnutím, pretože keď niekto pozabíja všetkých, ktorí vás poznali, tak máte reálny problém dokázať, že ste tým, za koho sa vydávate. Film ma nejako zvlášť nezaujal, lebo podľa mňa netreba holocaust donekonečna opisovať, ale využiť ho na to, aby sa v žiadnej modifikácii neopakoval. Zaujal ma výkon Maria Adorfa, ktorého som doteraz poznal viac-menej v úlohách zloduchov najrôznejšieho druhu.(21.12.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
01.08.1623:44 Uhr Gerlosbluat Aus Dem Zillertal - Auf Der Alm Do Gibts Koa Suend Folk256 kbit/s 0 / 03.014 Hits VID P2P DDL 0 Kommentare | Pirates of the Caribbean 5: Salazars Rache (2017) | III (2018)