poster

Elle

 • Francie

  Elle

 • Německo

  Elle

 • Slovensko

  Elle

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  Elle

Drama / Thriller

Francie / Německo / Belgie, 2016, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Davies182
  ****

  Ten film není zlý, je jen zvrácený! Dejte podobnou látku ke zfilmování komukoliv jinému, a udělá z ní hororový slasher (začlo by se na vánočním večírku u Elle). Dejte ale námět do rukou Verhoevenovi, a ten namísto žánrového odpadu natočí psychologické drama. Tak hutné, že je k jeho servírování nutný sekáček na led.(13.3.2017)

 • StarsFan
  ****

  Elle se rozjíždí přesně tak, jak jsem doufala. Nepoddává se divákovi, který by vyžadoval sympatické postavy; nutné informace dávkuje postupně, takže význam některých momentů obecenstvu dojde až zpětně. Násilné scény jsou rychlé, nečekané, brutální. Po významnovém zvratu, ke kterému dochází kdesi v polovině, však začal příběh lehce stagnovat – vedlejší dějové linky se násilně uzavřely, zatímco hlavní hrdinka byla ve svých individuálních projevech tak rozproruplná, že ani o několik dnů pozdějí nedokážu dát dohromady její motivaci nebo vysvětlit, čeho vlastně chtěla dosáhnout. I tak ale syrovou Elle z hlavy jen tak nedostanu.(12.2.2017)

 • Gilmour93
  ****

  Padesát odstínů stoického cynismu. Verhoeven na novém tvůrčím území zaválel a při tom jen tak mimochodem stihl zase rozdrtit brouky. Nečekejte erotiku a už vůbec ne thriller, tohle je sarkasmem protkaná černá komedie o mezilidských vztazích, která je postavená na faktu, že půlka mužského pokolení je pro ženy nepříliš užitečná a ta druhá je zbytečná. Není to ode mě směrem k britské lady zrovna dvakrát gentlemanské, ale Isabelle Huppert je restaurovaná Helen Mirren..(3.8.2018)

 • misterz
  ****

  Ďalší skvelý kúsok od P. Verhoevena. Je o žene, ktorá zvádza nemilosrdný pragmatický boj so životom ako doma tak aj na pracovisku. Nemá problém čokoľvek pomenovať tým správnym slovom, pritom navonok z jej citov neprenikne takmer nič (vzhľadom na jej minulosť nič nezvyčajné). Navyše sa zapletie do podivnej hry so znásilnením, ktorá sa môže vymknúť kontrole. A aj sa vymkla.... Dosť záleží na tom, ako to človek zoberie, náplň tém - ako je napr. potlačované násilie, bigotné myslenie, vzťahy na pracovisku.... - sú tu spracované mnohotvárne a človek sa k nim môže priblížiť z hociktorej strany, či už film berie ako len čiernu komédiu, solídnu drámu alebo ako napínavý thriller. Samozrejme nemôžem zabudnúť na skvelú Isabelle Huppert, bez nej by to nebolo ono. Môžem len odporučiť. 85/100(4.11.2016)

 • Avalon820
  ***

  Jak už bylo v komentářích zmíněno, inspiraci Hanekem prakticky nelze v tomto snímku nevidět a srovnání se tak lze jen těžko ubránit. Verhoeven se snažil onen Hanekemu typický (tj. pomalý, náročný a emočně vypjatý) styl pojmout více dynamicky, zřejmě ve snaze natočit film pro širší obecenstvo lépe stravitelný, ale ve výsledku se mu tato snaha spíše vymstila. Nečekejte několik málo dramatických scén dlouhou stopáží vygradovaných k erupci emocí – Elle přichází od prvních minut s kanonádou tragédií nastupujících jedna za druhou jako na běžícím páse a kostlivci skákajícími ze skříně jako králíci z klobouku. Nejen, že tento přístup rychle omrzí, ale především ztrácí svůj hlavní účel – emociálně diváka zdeptat. Takhle mě spíše deptá, že ve mně těch 130 minut znásilňování, umírání a dalších „veselých“ událostí vlastně nic moc nenechalo.(25.1.2017)

 • - Hra, kterou Michèle (Isabelle Huppert) a její spolupracovníci vytváří je „Styx: Master of Shadow“. (Darth Revan)

 • - Oficiální vyslanec francouzské kinematografie na 89th Academy Awards 2017. (Hal_Moore)

 • - Režisér Paul Verhoeven se před natáčením učil Francouzštinu. Podle něj by francouzský film měl být zaplněn Francouzi. Jelikož se ji učil už jako malý, jazyk se naučil rychle. (Hal_Moore)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vada Chennai Special – Vijayadashami Special... | 🜚 | Sports Memorabilia