poster

Most špiónů

 • USA

  Bridge of Spies

 • USA

  St. James Place

  (neoficiální název)
 • Německo

  Bridge Of Spies - Der Unterhändler

 • Slovensko

  Most špiónov

 • Velká Británie

  Bridge of Spies

 • Austrálie

  Bridge of Spies

 • Kanada

  Bridge of Spies

Drama / Historický / Thriller

USA / Německo / Indie, 2015, 142 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gudaulin
  ****

  Most špiónů aneb Spielbergův úspěšný pokus prodat studenou válku mainstreamovému divákovi. Spielberg se dá bez nadsázky označit za nekorunovaného krále midcultu, a to nemyslím nikterak hanlivě. Jednoduše zvládl schopnost natočit film vysoce profesionálním způsobem a zpracovat jakékoli téma tak, aby ho zpřístupnil běžnému divákovi, nikoliv elitnímu festivalovému okruhu publika. S tím se ale pojí určitá líbivost, pilování hran, schopnost ždímat emoce, dojímat a to ne vždy ve správný okamžik. Ta jímavá hudba mně v Mostu špiónů už místy opravdu lezla krkem. Spielbergovy postavy jsou ve správný moment na tom správném místě a formulují správná slova a správné myšlenky. Historie a události ukazuje Spielberg tak nějak vznešeněji než jak vypadala přízemní realita. V něčem je zkrátka Most špiónů podobný Schindlerovu seznamu, jakkoliv ani vzdáleně nedosahuje účelového zkreslení typického pro tenhle kousek. V kinematografii je mi bližší přístup, který zvolil Polanski ve svém Pianistovi. Pokud ale budu chtít vidět nějaký snímek bez zjemňujících filtrů, musím se poohlédnout jinde než ve Spielbergově dílně. Co se dá ocenit beze zbytku, je vysoká profesionalita, schopnost vytváření krásných a působivých obrazů (50. léta jsou tam živější než ve skutečnosti) a právě zmíněnou schopnost Spielberga vhodně načasovat scénu a pracovat s lidskými emocemi. Spielberg je zkrátka vypravěč příběhů, které si někdy tak trošku pro potřeby efektu a výchovného poselství upravuje. Po herecké stránce je to bez připomínek, Tom Hanks je představitel hollywoodské elity, který se typově do podobné role víc než hodí. Pro zasvěceného diváka pak má Most špiónů ještě jeden negativní rozměr, který je typický pro podobné umělecké rekonstrukce skutečných událostí. Prostě víte, jak to s plukovníkem Abelem a s Powersem ve skutečnosti dopadlo a napětí se zkrátka přes veškerou snahu scénáristů nekoná. Celkový dojem: 80 %.(6.12.2015)

 • Radek99
  ****

  Mistr vypravěč a génius castingu tentokrát po hollywoodsku komprimuje téma Studené války. Neuvěřitelný příběh, úžasný film, ovšem jen průměrný thriller...kde ale chybí napětí, bere dech famózní forma, do posledního detailu zrestaurovaná filmová Potěmkinova vesnice 50. let, jak dobové USA, tak sovětská zóna německého hlavního města...takovou mizanscénu mohou Spielbergovi ostatní tvůrci opravdu jen závidět. Inteligentní a velmi elegantní ukázka populární zábavy ovoněná historickým pozadím... Popdějepis.(23.1.2016)

 • HoneyBunny
  ****

  Spielbergovská kvalita. Technická stránka úchvatná, herci přesní, výprava božská. Ano, hodně se tu mluví a hrají se špionské hry, ale nikdy se nenudíte. Naopak se mi hodně líbilo to napětí mezi několika mocenskými hráči (CIA, východní Němci, KGB) - a chudák Tom Hanks chycený mezi tím. Německá část je díky intrikám a nebezpečí efektnější než ta americká, která má ale zajímavý vztah mezi špionem Abelem (vynikající Mark Rylance!) a jeho právníkem (Hanks) a připomenutí americké propagandy a paranoi 50. a 60. let. Přiznávám, napínavý a emocionální závěr na mostě je vynikající filmařina, která pro mě byla jedním z vrcholů filmového roku 2015. Je taky krásné vidět znovu starého dobrého Spielberga v akci s jeho nekomplikovaným pohledem na svět, silnými "dobrými" hrdiny (Hanks) a - relativně - optimistickým koncem.(1.12.2015)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Vy se nikdy nebojíte? - A to by pomohlo?" Nepomohlo, Abele, nepomohlo. A ani skutečnost, že soudce má napsaný rozsudek již před procesem, ti taky moc nepomůže. Jenže máš právníka, který staví Ústavu nad vyšší zájmy a já jen doufám, že takoví v USA skutečně existují. Kdyby totiž existovali, tak bych si snad o něco víc vážil země, které vymyslela jadernou bombu, vyhrožovala s ní světu, nakonec ji i shodila na civilní obyvatelstvo a od té doby se paranoidně bojí Rusů, kteří nic z uvedeného neudělali. V této souvislosti mne samozřejmě pobavilo porovnání získávání informací, kdy Američané se zajatců ptají a nabízejí výhody, kdežto Rusové je samozřejmě mučí. Ach jo. Ale to je nakonec to jediné, co bych Mostu špiónů vytknul, protože jsem na něm pocítil náznak napětí, bavil jsem se "řádným" procesem a hodně mne nadchla Abelova vyrovnanost, které zarputilý hrdina bez kašmírového kabátu rozhodně nemohl konkurovat.(1.5.2016)

 • StarsFan
  ****

  Řemeslně poctivý thriller bez výrazných zvratů nebo velkých emocionálních scén, ve kterém bych osobně uvítala trochu větší prostor pro Rudolfa Abela. Mark Rylance je jeden z nejpodmanivějších herců, které znám, a Bridge of Spies mu bohužel dává méně prostoru, než by si on a postava, kterou hraje, zasloužili.(18.1.2016)

 • - Kvůli filmu se Steven Spielberg vrátil po více než dvaceti letech do Polska, v roce 1993 v zemi natočil úspěšný Schindlerův seznam (1993). (Tristan Rafael)

 • - V scéne výmeny zajatcov na moste Glienicke sa pri odjazde áut s Rudolfom Abelom, ako druhé auto sprievodu, objaví Tatra 603. (S3MIR)

 • - Spoiler: Rudolf Ivanovič Abel (ve filmu ho hraje Mark Rylance) se narodil v Anglii v rodině ruských Němců. Po propuštění začal pracovat jako instruktor KGB a byl odměněn Leninovým řádem. Zemřel v roce 1971 na rakovinu plic. (Hvězdář)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Cookies Policy | Watch This Link! | Girls Trip