poster

Marťan

 • USA

  The Martian

 • Velká Británie

  The Martian

 • Slovensko

  Marťan

 • Austrálie

  The Martian

 • Nový Zéland

  The Martian

Sci-Fi / Dobrodružný / Drama

USA / Velká Británie, 2015, 144 min (SE: 151 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • J*A*S*M
  ****

  Spíš dobrodružné než sci-fi, spíš crowd-pleasure než survival, spíš feel-good než intelligent. Při překlopení těchto dichotomií bych šel na pětku, protože Ridley Scott sebral všechny své stařecké síly a natočil řemeslně bezchybný film, který poctivě šlape od začátku do konce, nenudí ani chvilku a v nejvypjatějších scénách dokáže spolehlivě strhnout. Jen je to prostě pro mě osobně příliš bezpečné a uživatelsky nekonfliktní. 85 %(18.10.2015)

 • Aluska88
  ****

  Jason Bourne pěstuje bio brambory na Marsu a poslouchá disko. To vše pod režijní taktovkou Ridleyho Scotta. Sešla se nám tu hackera Liz z Halt and Catch Fire, Anderson ze Sherlocka, Bucky Barnes a člověk je tak nějak potěšen, když je v přítomnosti Seana Beana zmíněn projekt "Elrond." V jednu chvíli, kdy je Matt Damon zarostlý, mi svým fyzickým i psychickým strádáním připomínal Lea z Revenanta. Marťan je vizuálně i filmařsky precizně zpracovaným snímkem. Očekávala jsem však, že se bude jednat o drsný, vesmírný survival. A dostala jsem v podstatě odlehčený, docela pohodový příběh o tom, jak dokázal jeden člověk díky své inteligenci a znalosti botaniky celkem v klidu přežívat dlouhé dny na Rudé planetě. Nejedná se o žádný strhující, nervy drásající survival. Film na mě působil spíš jako podívaná pro celou rodinu. A když jsem uslyšela legendární Waterloo, I was like 😂. "Nechci znít nafoukaně, ale jsem ten nejlepší botanik na téhle planetě.", "Posíláte ho do vesmíru pod celtou?" - "Jo." - "Můžu pokračovat?" - "Ne."(14.5.2016)

 • zelvopyr
  *****

  Úplně dokonalým filmem Marťan nebyl, ale... ta radost. Postřehy: 1) Ridley Scott je stále velký režisér. Když přestane dělat pitomosti jako v Prometheovi a soustředí se na postavy. 2) KONEČNĚ film z Marsu, který není mizerný. Snad od Total Recallu (původního), což už je let... 3) Jessica Chastain je hrozné dřevo, škoda, že mám pro takové typy nepochopitelnou slabost. 4) Sean Bean opět nezemřel? Divný trend. 5) Na změnu kursu již tak gravitačním prakem urychlené lodi spotřebovali 75% zbylého paliva a na brzdící manévr u Země bude stačit 20%? No... dobře. 6) Jar Jar byl nesnesitelný. WTF? A čínská stopa už vyloženě nasr***a. 7) Matt Damon je čím dál lepší. 8) Konečně scifi či komiks bez Michaela Caina :) 9) Během filmu mě taky napadlo zhruba ve stejnou dobu, jak řešit komunikaci, a ten úsměv mě dlouho neopustil (až do Číny). 10) Potěšila mě co do autenticity holka ve sledovacím středisku s akné bez makeupu, takové detaily dodají body. 11) Sláva za málo patetických gest (až na tu zasr**** Čínu). 12) Tenhle film si určitě dám ještě párkrát.(18.10.2015)

 • xxmartinxx
  ****

  Scott předvedl v podstatě to samé co Kormákur s Everestem. Velmi poctivě řemeslně zvládnuté drama, které sice nenabízí nic navíc a ve všech ohledech naplňuje standardy hollywoodského příběhu, ale kouká se na to fajn a nabízí to pár vizuálně pěkných a pár intenzivních scén. Trochu mě mrzí, že nebyl prakticky nijak využit element samoty a nudy - Damon je pořád v akci a skutečnost, že většinu času sedí na zadku a nic nedělá, není zvlášť zdůrazněna a rozhodně nedopadá na diváka. Psychologie tu v podstatě není moc řešena, což není vyloženě výtka, spíš jsem čekal, že v tomhle ohledu bude scénář propracovanější. Ale ok, nevadí. Jinak jde o návrat Scotta do nadprůměru, což je hodně příjemné, protože tenhle pán to má pořád v ruce i v oku, takže jeho neschopnost při výběru scénářů dost mrzela. Marťan je z těch filmů, co díky námětu tak dobrý režisér snad ani nemůže zkazit. Možná maličko bagatelizuju jeho kvalitu, ale když proti němu v kinech stojí Everest, který nabízí zážitek na srovnatelném principu, tak bych asi upřednostnil výšlap na osmitísícovku. Ale jinak jde o povedený film, co docela uteče. 75 % PS: Nejde zrovna o one man show Matta Damona, dost prostoru mají i jiní herci, nejde o žádné klaustrofobicky uzavřené drama. PPS: Cameron se možná potopil na nejhlubší dno oceánu, ale to pořád není nic oproti tomu, jak hluboko vlezl Ridley Scott do zadku Číně.(25.9.2015)

 • Sarkastic
  ****

  „Určitě tady zemřu…jestli budu muset dál poslouchat tohle šílený disko.“ Marťan mile překvapil. Nejvíc asi nevtíravým a až na pár hlušších fórů i fungujícím humorem, a pak také faktem, že na patos (samozřejmě) dojde, ale ne tak brzo, jak jsem čekal (díky tomu se zvracení ze všeho toho americko-čínského objímání sice dostavilo, ovšem později). No, co si budeme povídat, dívat se dá na film jen za předpokladu, že bez většího reptání přistoupíte na jeho pravidla, a tudíž akceptuje nesmrtelného Marka, naivní rozhodování postav (vede posádka), a odborně zabarvené termíny a jevy, u kterých naštěstí (?) většina publika včetně mě netuší (anebo si vše alibisticky zdůvodňovat žánrem sci-fi). Ale o to tu nejde. Divák si má hlavně oblíbit přeživšího bouráka a fandit mu, bavit se jeho vtipy a nezačít se nudit…u mě vše splněno. Ve výsledku tak dávám slušné 4*. „Neustále vyžadují aktuality z každýho systému a všichni mi kecají do pěstování. Což je fakt super. Hele, nechci znít nafoukaně, ale já jsem ten nejlepší botanik na týhle planetě. Takže?“(13.7.2016)

 • Kristen Wiig

 • - V snímke účinkovalo viac ako päťdesiat hercov. Napriek tomu Matt Damon, ktorý je vo väčšine scén sám, na tlačovej konferencii zažartoval, že „väčšinu z nich stretol po prvý raz až teraz v Toronte." (Kub_ees)

 • - Ve scéně před startem Marka Watneyho (Matt Damon) do vesmíru je v českém dabingu chyba, když na dotaz velitelky Lewisové (Jessica Chastain) pilot Watney odpoví: "Jedeme", aby v následujícím záběru do řídícího střediska, kde je kvůli vzdálenosti Země od Marsu komunikace slyšet se zpožděním, Watney odpoví: "Jdeme na to". (velkyvezir)

 • - Hlavnú rolu mal pôvodne hrať Chris Pratt. (Igi155)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Misterio | Marvel Rising Secret Warriors [2018] | Homework and Remembering